SMART UKRAINE – освітньо-практична програма, що об’єднує українські міста та ОТГ, експертів міської влади, представників українських технологічних компаній та міжнародного бізнесу, громадські та неприбуткові організації, наукову та академічну спільноту, щоб побудувати в Україні розумну міську інфраструктуру.

 

SMART UKRAINE пропонує містам та ОТГ навчальні цикли та практичні рішення для впровадження ними концепціі SMART CITY – моделі міста, що використовує цифрові технології для розв’язання актуальних завдань міста, його сталого розвитку та комфортного життя громадян.

 

Навчальні цикли та практичні рішення Програми базуються на консолідованому досвіді учасників, формуються згідно з їхніми запитами, та зосереджені навколо таких сфер:

  • Safe City – Безпечне місто
  • Smart e-Dem – “Розумна” електронна демократія
  • Smart Environment – “Розумна” екологія та охорона навколишнього природного середовища
  • Smart Innovation – Підтримка “розумних” інновацій
  • Smart Mobility – “Розумна” транспортна інфраструктура
  • Smart School – “Розумна” освіта, в т. ч. загальні і професійні цифрові компетенції Smart Urban – “Розумна” життєдіяльність міст

Освітня складова Програми:

Проведення циклів тематичного удосконалення (online/offline) згідно навчального календарного плану

Проведення регулярних заходів (освітніх семінарів, презентацій, робочих груп) за участі експертів міської влади, представників українських технологічних компаній та міжнародного бізнесу, громадських та неприбуткових організації, наукової та академічної спільноти

Співпраця зі ЗМІ для популяризації проекту та діяльності її членів

Практична складова Програми:

Акумуляція експертних рішень, інструменів, їх стандартизація та забезпечення доступу до них на єдиному ресурсі для учасників Програми

Удосконалення базової дорожньої карти цифрової трансформації міста

Створення каталогу рішень концепції SMART CITY, який містить дорожні карти, рекомендований бюджет, нормативно-правові акти і перелік підприємств та організацій - партнерів для кожного з ршень.

Освітньо-практична програма SMART UKRAINE створена спільними зусиллями міської ініціативи Kyiv Smart City, Асоціацією Міст України та Представництвом Фонду ім.Фрідріха Еберта.