Kyiv Smart City School

Максимальний ефект із мінімальними витратами часу, необхідна теоретична база та практичні випадки, унікальний досвід місцевих і міжнародних експертів, індивідуальні програми.

Стрімка діджиталізація сучасного світу, поява нових професій і методів навчання  — це виклики для традиційної системи освіти, яка не встигає виявляти гнучкість у пристосуванні до реалій сьогодення. Щоб допомогти киянам опанувати нові технології, команда ГО «СМАРТ СІТІ ХАБ» запустила власну освітню платформу нового зразка Kyiv Smart City School, яка надає актуальні знання з технічних дисциплін та консолідує smart-спільноту за допомогою електронних сервісів. Головна мета Kyiv Smart City School популяризація якісного IT-освіти, доступного кожному. Наша глобальная місія сприяти появі нової smart-генерації, яка легко й вправно користується технологіями та розвиває розумне місто за допомогою інноваційних інструментів. Проекти Kyiv Smart City School ефективно доповнюють шкільну програму корисними навичками, які є затребуваними у глобальному інноваційному середовищі. 

Для нашої команди надважливою є робота з підростаючим поколінням. З 2018 року на базі 20 комунальних шкіл столиці ми створили освітні філії Kyiv Smart City School. Для реалізації проекту були залучені найактивніші керівники навчальних закладів та вчителі інформатики, які прагнуть змін та інновацій у сфері освіти і мотивують дітей поглиблено займатися технічними дисциплінами. У Kyiv Smart City School ми пропонуємо школярам безліч можливостей розвитку: комбінований курс з основ кодування Scratch, Java, WEB-розробка, програмування роботів mbot і курси з покращення soft skills. Ми даємо дітям можливість розвинути отримані на уроках математики та інформатики компетенції, а також говоримо про те, що критичне мислення й вміння працювати в команді є необхідними для успішного професійного зростання у ХХІ сторіччі. 

Наша освітня стратегія — за допомогою діджитал-інструментів ділитися досвідом й знаннями у галузі інновацій та технологій з учнями молодшої, середньої та старшої школи, розвивати їхній інтелектуальний потенціал та пристрасть до винахідництва, допомагати у реалізації ідей та проектів. Минулий навчальний рік  у Kyiv Smart City School виявився дуже плідним: 400 випускників програми Scratch, 1500 випускників Академії кодування, 130 випускників навчальних курсів, реалізованих в рамках Громадського бюджету міста. Всього протягом 2018-2020 рр. понад 100 000 учасників отримали нові знання в рамках освітніх курсів, що реалізуються на нашій платформі.

Ми уважно стежимо за трансформаціями існуючої системи оцінки освітніх результатів у всьому світі. Віднедавна розумне споживання є трендом в навчальних закладах найпрогресивніших країн, і ми всебічно використовуємо цей досвід для виховання нової смарт-генерації у Києві. 

Саме тому 2020 рік в осередках Kyiv Smart City School проголошено роком екології. Наша команда планує багато інтерактивних заходів, щоб розвивати екологічну свідомість школярів. 3 березня у Колонній Залі КМДА представники ГО «СМАРТ СІТІ ХАБ» разом з MOZGI Ideas презентували проект із сортування сміття «ZERO HERO».

Мета екологічної ініціативи — навчити дітей культурі споживання і правильного поводження з побутовими відходами. Експерти проведуть цікаві лекції та воркшопи, на яких учні дізнаються, як саме вони можуть покращити екологічну ситуацію в рідному місті вже зараз. Спільними зусиллями ми навчаємо дітей розумним технологіям, а також відповідальному споживанню та розвитку зелених зон міста.