Путівник розумного киянина

Глобальна мета ініціативи Kyiv Smart City — створення ландшафту, який би посилював позитивні ефекти діяльності в місті.

Ми прагнемо зробити Київ “розумним” через впровадження інноваційної інфраструктури та забезпечення ефективного управління містом. І без розумної міської культури тут не обійтися. Тому ми вирішили запустити проект «Культура розумного киянина». Це не просто система норм. Це механізм, що надає інструменти, якими можна користуватися у повсякденному житті.

Завдяки залученню максимальної кількості людей культура виконуватиме свою функцію — слугуватиме цілям спільноти. Наше завдання — створювати позитивні практики міського життя й ініціювати процеси розвитку, робити Київ справжнім smart city.

Саме тому ми створили «Путівник розумного киянина» — не бюрократичний документ, а інструмент використання реального досвіду, який ми постійно доповнюватимемо разом із киянами. Це збірка порад, рекомендацій та сервісів, зокрема й електронних, що стосуються всіх аспектів міського життя. Інновації у мегаполісі, електронна демократія, креативна економіка, чітка практична інформація та посилання на сервіси, які працюють у цифровій інфраструктурі столиці вже зараз, описи спрощених процедур надання послуг, рекомендації для організації ОСББ та економії енергоресурсів на рівні жилого будинку, можливості взаємодії з органами влади — все це й більше ви знайдете в нашому путівнику.

Його завдання — допомогти формуванню середовища новаторів, які використовують інноваційні сервіси та smart-інфраструктуру. Це джерело інформації для тих, хто зацікавлений у різних темах, хто хоче їх досліджувати, постійно навчається і прагне здійснювати реальні зміни.

Сподіваємося, що вся ця інформація буде для вас справді корисною і викличе цікавість, яку ми намагатимемось задовольнити. У такий спосіб кожен із вас допоможе киянам різного віку усвідомити — стан міста, його розвиток і майбутнє залежить від них самих. Не від влади, що керує містом, а від людей, які живуть у ньому.