Бюджет участі

Ви зможете подати власний проект, пов’язаний із покращенням життя у місті та розраховувати на те, що він може бути впровадженим у столиці завдяки Бюджету участі.

Як відбувається процес Бюджету участі?

 • Кожен охочий житель пропонує на порталі власні ідеї проектів, які вважає за потрібне реалізувати в місті.
 • Шляхом голосування громадян обираються проекти-фаворити.
 • Ідеї, які отримали оптимальне співвідношення бюджету та голосів жителів втілюються у реальність за рахунок міського бюджету.

Як втілити свою ідею?

 • Сформулюйте ідею: чого саме не вистачає, що можна покращити?
 • Розрахуйте бюджет.
 • Заповніть заявку на сайті або завантажте бланк друкованої заявки (його ти можеш віднести в будь-який пункт супроводу). Оберіть назву та тематику, стисло поясніть ідею проекту, проблему та рішення.
 • Після проходження модерації розкажіть про свій проект та зробіть більшими шанси на виграш! Попрохайте друзів і знайомих підтримати проект на голосуванні. Організуйте рекламну кампанію свого проекту, використовуйте попередні бланки і макети.
 • Стежте за процесом голосування.
 • Зберіть найбільшу кількість голосів і контролюйте реалізацію проекту.

62

Проекти перемогли в рамках Бюджету Участі 2017 на загальну суму близько 50 мільйонів гривень. 13 проектів вже реалізовано.

532

Проектів пройшло до другого етапу голосування в рамках Бюджету Участі 2018. Бюджетний фонд збільшено до 100 мільйонів гривень.

Завдяки Бюджету Участі будь-який житель міста може подати проект, пов’язаний з покращенням життя в місті, взяти участь у конкурсі, перемогти в голосуванні та спостерігати за тим, як його проект реалізують у рамках міського бюджету.

Серед реалізованих проектів 2017 – реконструкція басейну гімназії “Діалог”, інноваційні комп’ютерні класи для шкіл міста, заміна старого ліфта в поліклініці по вул. Ентузіастів 49, скелелазний комплекс в КПІ, розумний простір неформальної освіти “Clever Space”.

Громадський бюджет (бюджет участі, participatory budget) – важливий інструмент прямої, електронної демократії, який розвиває культуру самоврядування, участі населення у розвитку міста, його пріоритетів, ефективності міського бюджету.

Від початку створення ініціативи Kyiv Smart City розпочалася робота щодо підготовки до впровадження Бюджету участі у Києві. Першим етапом стало ознайомлення киян з бюджетом Києва. Цьому сприяли два проекти для України:

 • “Відкритий бюджет” – онлайн система, яка надає в реальному часі та ретроспективі можливість усім охочим слідкувати за доходами та витратами міського бюджету;
 • “Бюджет участі” – інтерактивна модель бюджету міста, яка дала мешканцям Києва можливість краще зрозуміти бюджетне планування.

Долучайтеся до спільноти Авторів громадських проектів – www.facebook.com/groups/public.budget.Kyiv.SPILNO/