Відкритий бюджет Києва

Ви зможете побачити усі фінансові операції, які здійснює місто, завдяки цифровому міському сервісу "Відкритий бюджет".

Інструкція для користувачів:

  • Заходьте на сайт.
  • Отримуйте вільний доступ до інформації про видатки та доходи бюджету міста Києва.
  • Для доступу до даних про розпорядників, функціональну та економічну класифікації, доходи в розрізі статей та в розрізі районів натискайте на кнопку “Детальніше”.

2000

Киян щоденно відвідують сторінку Відкритого бюджету та переглядають дані.

На що саме витрачаються бюджетні кошти? Кияни багато років ставили це питання. Але вже зараз кожен охочий може самостійно знайти необхідні дані про видатки та доходи міста.

Київ – перше місто в країні, яке повноцінно запровадило “Відкритий бюджет”. Всі дані достовірні, максимально захищені, а їх обмін автоматизовано. Система автоматично збирає, завантажує й зводить показники в єдину таблицю. Зокрема, автоматизовано потік обміну даними між муніципалітетом та казначейством.

Проект реалізовується в декілька етапів.

Результатом виконання першого етапу стала можливість аналізу видатків та доходів за наступними категоріями: рік, місяць, головний розпорядник, район, на що, з якою метою та за якими статтями використовуються бюджетні кошти. Також з’явилася можливість порівняння планових та фактичних показників.

На другому етапі було підвищено рівень деталізації інформації. Вже зараз можна аналізувати касові надходження у розрізі статей та районів, касові видатки, фінансові зобов’язання, залишки коштів у розрізі конкретних розпорядників коштів (шкіл, лікарень тощо).

На третьому етапі став можливим аналіз конкретних платежів (транзакцій): хто, за яким договором і за що конкретно здійснював платіж.

Функціонал сайту вже зараз дає можливість керівництву міста оперативно зупиняти платежі в разі спроби неефективного використання бюджетних коштів. А кияни можуть побачити максимально прозорий процес розподілення коштів.

На черзі – четвертий та п’ятий етапи проекту. Зараз відкритий бюджет інтегрують із системою електронних закупівель, що дозволить громадянам відслідковувати історію проведення тендерів та контролювати їх на кожній стадії.

Окрім цього, заплановано відображення на карті міста капітальних видатків щодо конкретних об’єктів, створення зовнішнього API для використання у сторонніх сервісах, а також повноцінна мобільна версія “Відкритого бюджету”.