Kyiv Urban Atlas

Міський атлас — це детальний геопросторовий план з функцією збору та аналізу інформації щодо його інфраструктури та впровадження на основі цих даних відповідних управлінських рішень. Подібні атласи вже мають міста у 28 країнах Європи. Повний їх перелік можна побачити на офіційному сайті Європейської агенції довкілля. Київ першим зі Східної Європи поповнить цей список.

 

Атлас дозволяє спрогнозувати рівень росту забудови міста та його озеленення, а також створити температурну карту. Також він дає можливість виявити так звані міські острови тепла — райони, що найбільше нагріваються через високий рівень забруднення повітря. Це дозволить вжити заходів щодо пом’якшення такого ефекту.

 

Kyiv Urban Atlas пропонуватиме рішення для створення максимально комфортного життя у столиці в найближчі кілька років і сприятиме ефективним управлінським рішенням. Проект було розроблено в рамках угоди про співпрацю між ГО «СМАРТ СІТІ ХАБ», Департаментом інформаційно-комунікаційних технологій виконавчого органу Київської міської ради, Інститутом космічних досліджень НАН України та Державного космічного агентства України

 

 

Для моніторингу стану міста та проведення розумного планування його розвитку варто використовувати важливі показники, індикатори які можуть охарактеризувати кожну зону в місті, розповівши про її комфорт для життя жителів. Першим показником є щільність деревинного покриву у кожній зоні міста. Дерева виконують не тільки естетичну функцію – людям комфортно жити в зеленому районі, але також вбирають сонячну радіацію не даючи нагрітися поверхні землі, створює тінь, очищують повітря. Другий показник це щільність забудови – штучна поверхня яка сильно нагрівається, повільно охолоджується. І третій індикатор пов’язує ці дві характеристики – температура земної поверхні. Висока температура земної поверхні негативно впливає на самопочуття жителів, якість повітря, води, грунтів. Для зон з високою температурою поверхні землі характерними є висока щільність забудови та низька щільність насаджень дерев, при цьому самим ефективним способом її регуляції є розумна програма озеленення міста. Для того щоб її реалізувати нам важливо спочатку вибрати зони з найбільш критичною ситуацією де можливе насадження дерев. Для того щоб визначити ці критичні зони також варто проаналізувати історичний ряд цих показників та збудувати прогноз на найближчі декілька років. Піся цього планування просте – ми вибираємо зони з найбільшою температурою земної поверхні, найбільшою щільністю забудови та найнижчою щільністю зелених насаджень. Тут в бій можна застосовувати різні техніки, починаючи від простих саджанців на задньому дворі, закінчуючи Європейськими вертикальними садами, у крайньому випадку варто використати сучасні технології та застосувати охолоджючі матеріали, фарби та процедури. Для того щоб зрозуміти що все таки йде не так або так у місті також потрібно збувати прогноз зміни щільності забудови та зелених насаджень, які разом із прогнозом температури земної поверхні мають ідентифікувати зони в яких необхідно змінити план розвитку або залишити та впровадити у подібні зони.

Category
Проекти