Онлайн-петиції

4300

Петицій, допущених до голосування з 1 листопада 2015.

45

Петицій досягли потрібної кількості в 10 000 голосів та були взяті в роботу.

600000

Киян беруть участь в електронних петиціях.

 

Кияни та друзі cтолиці мають право брати участь у розвитку міста та безпосередньо впливати на владу, будувати публічний діалог та співпрацю з нею з важливих для них питань.

Для цього у Києві запроваджуються сучасні інструменти електронної демократії та е-залучення (e-participation) громадян міста у його життя та процеси. Це розвиває чисельність активних, розумних мешканців міста (smart citizens). Серед цих інструментів – е-петиції.

Київ є лідером в Україні з успішності впровадження цього інструменту. Сервіс запрацював з 1 листопада 2015 і на даний момент вже об’єднав 350 тисяч верифікованих користувачів, зібрано понад 3 тисячі петицій, з яких вже понад 30 зібрали необхідну кількість прихильників. Динаміка та тематика петицій до Київради формує «народний порядок денний», дає «соціальний ліфт» авторам та ідеям успішних петицій, пріоритезує підняті питання в порядку денному влади. Завдяки встановленому рівню вимог до кількості підписів під петицією, їх рівень у Києві виявися високий, що зумовило і найвищий рівень по Україні підтримки мерією успішних петицій – понад 70%. Тепер відпрацьовується механізм реалізації підтриманих петицій. Реалізований сервіс на сайті www.petition.kievcity.gov.ua дає можливість кожному киянину і прихильнику Києва у простий, безпаперовий спосіб донести до всієї громади і влади свої ідеї щодо вирішення певних питань, допомагає оперативно сформувати спільноту прихильників, регулярно інформує користувачів про новини щодо петицій і тематики, яка їх турбує.

У разі збору під петицією 10 000 підписів впродовж 90 днів, на кожну з них Київрада в особі міського голови в 10-ти денний термін оприлюднює офіційну позицію щодо підтримки, чи не підтримки петиції. У разі підтримки – починає працювати процес публічного діалогу та співпраці, у спільну робочу групу з автором задіються відповідні комісії Київради та підрозділи КМДА. Відповідальним за координацію цього етапу від мерії є апарат Київради на чолі із заступником мера, секретарем Київради. Більше детально з регламентом роботи можна ознайомитися у Положенні по роботі з петиціями. Це вже 2-е положення, яке Київрада прийняла на основі отриманого досвіду з моменту запровадження інструменту. З літа 2016 Київрада почала оприлюднювати на сайті регулярні звіти про роботу з петиціями, а з вересня 2016 розпочалися публічні зустрічі керівництва Київради та департаментів КМДА з авторами успішних петицій для прискорення їх реалізації та спільного пошуку шляхів вдосконалення порядку роботи Київради та КМДА з петиціями.

Зараз сервіс петицій – найпопулярніший електронний сервіс міста, який постійно вдосконалюється. І якщо у вас є пропозиції щодо цього та розвитку е-демократії у столиці, пишіть нам на petition@kmr.gov.ua.

Дякуємо експертам Центру Розвитку Інновацій НаУКМА, за їх волонтерський внесок в розвиток цього проекту та інших інструментів Е-Демократії.

Старт: Створити механізм звернень до київської влади та забезпечити контроль їх розгляду

Статус: Активний