Запущене впровадження вивчення програмування у київських школах

Запущене впровадження вивчення програмування у київських школах

Про впровадження безкоштовного факультативу з програмування для дітей 9-11 років заявили 1-го лютого  в Українському кризовому медіа-центрі. Проект представила ініціатива Kyiv Smart City та Академія Кодування. На конференції презентували програму, завдяки якій у київській школі №61 з поглибленим вивченням інформаційних технологій запровадять IT-факультатив. Програма стартує  у якості тестового проекту для відпрацювання методології, з перспективою подальшого масштабування.  В презентації також прийняли участь  і підтримали проект представники КМДА.

Подібний курс вже декілька місяців безкоштовно проводився Академією Кодування та ініціативою Kyiv Smart City в Kyiv Smart City Hub. Програма була започаткована з метою апробації та її подальшого поширення у міських школах. Це  перший комплексний досвід навчання програмуванню у державних школах.

Також, ініціативою Kyiv Smart City була розпочата краудфандингова кампанія «Безкоштовна IT-освіта для всіх шкіл Києва» на платформі www.biggggidea.com зі збору коштів на технічне обладнання для поширення IT- освіти у школах.

Представники бізнесу, компанії-розробники, меценати та технічні партнери можуть також долучитися до впровадження IT-освіти в школах, надіславши партнерський запит до Kyiv Smart City team@kyivsmartcity.com.

IT – складова повинна інегруватись  і зайняти своє належне місце в навчальних закладах, особливо, в  школах. Це – невідємна ознака якісної освіти,  в країні, де розвиваються технології, і дбають про молоде покоління.

Проект IT-факультативу Kyiv Smart City та Академії Кодування сприяє формуванню  умов для того, щоб кожен мав можливість стати повноцінним членом відкритого сучасного суспільства.  Діти, як підростаюче покоління, покликане рухати цю справу вперед, мають право на інформацію про той світ, який сьогодні їх оточує. І ця інформація повинна бути безкоштовною.

“Вивчення програмування у школі дозволить вивести на інший рівень освіту підростаючого покоління вцілому. Вже скоро IT- технології стануть звичною складовою будь-якою професії. І незабаром основи програмування  у початковій школі можна бути порівняти з вивченням абетки. Програмування – це без перебільшень мова майбутнього. Масштабування такого проекту відкриє цінні перспективи перед підростаючим поколінням, це без сумнівів,  забезпечить їм конкурентні переваги у майбутньому.” Ярослава Бойко

“Проект IT-факультативу – це лише початок великого шляху і великої мети, якої ми прагнемо. Є розуміння того, що реформи в галузі освіти не встигають за розвитком світу і технологій. Тому, ми маємо далекоглядні наміри. Наша методологія направлена на те, щоб  діти зацікавились програмуванням і продовжили свою освіту маючи якісну базу.”  Кирило Савченко

Kyiv Smart City (www.kyivsmartcity.com) – ініціатива, що об’єднує киян, бізнес, активістів та владу міста задля розвитку розумної міської інфраструктури. Kyiv Smart City впроваджує сучасну модель управління столицею на засадах передових знань і використання сучасних інформаційно-комунікаційних технологій задля створення комфортного міського середовища, сталого, успішного та заможного майбутнього киян.

Академія кодування (www.uacodeacademy.com) – некомерційна ініціатива IТ- волонтерів, мета якої допомогти дітям стати активними, а не пасивними користувачами новітніх технологій та реформувати систему початкової освіти в Україні. Ідея проекту – навчання дітей у віці від 6 до 13 років основам програмування за допомогою візуального середовища ScratchJr та Scratch, HTML +CSS і Python.

У презентації навчальної програми взяли участь:

Кирило Савченко, організатор некомерційної ініціативи “Академії Кодування”Геннадій Пліс, Перший заступник голови Київської міської державної адміністрації
Олег Гаряга, голова Шевченківської райдержадміністрації
Ярослава Бойко, співкоординатор ініціативи Kyiv Smart City, координатор Суспільного крила та комунікацій в рамках ініціативи Kyiv Smart City

Неллі Устич – Директор школи No 61

Проект страртує в школі  №61 (з поглибленим вивченням інформатики)

 

Для більш детальної інформації звертайтеся на team@kyivsmartcity.com, +380 (44) 222 87 13

Tags: