Хедлайнером Kyiv Smart City Forum 2020 стала засновниця Facebook Live Ренді Цукерберг

Хедлайнером Kyiv Smart City Forum 2020 стала засновниця Facebook Live Ренді Цукерберг

У Києві вп’яте пройшов Міжнародний форум Kyiv Smart City Forum. Цього разу через обмеження, пов’язані з пандемією, захід уперше відбувся в онлайн-форматі. Це дозволило залучити вдвічі більше учасників, ніж минулого року – кількість глядачів досягла 10 тисяч.

Для проведення форуму організатори створили інноваційну платформу з великою кількістю опцій. Так, окрім основної сцени, де виступали учасники заходу, платформа містила віртуальну виставкову зону, на якій компанії-партнери через 3D відеотури демонстрували свої технологічні рішення. Крім того, у глядачів була можливість одночасно переглядати відеоряд, слухати доповіді, ставити питання та спілкуватися один з одним у чаті.

Головною подією Kyiv Smart City Forum-2020 став виступ відомої американської підприємиці, засновниці Facebook Live, авторки бестселерів Ренді Цукерберг. Ренді виступала на українському заходу вперше і, висловивши жаль, що карантин завадив їй особисто відвідати форум, вона впевнила, що після зняття обмежень обов’язково приїде до Києва. 

Головний меседж від Ренді – попри те, що чимало людей з багатьох індустрій постраждали від коронакризи, це можна сприймати як справжній подарунок. 

«Здавалося б, в чому подарунок? Адже люди втратили роботу! Але з іншого боку, дуже багато галузей не мали необхідності змінюватися. Вони працювали по інерції. А тут раптом повинні оновлюватися. Тепер можна охопити своїм бізнесом тисячі людей, не виходячи з дому. У майбутньому працевлаштування буде гібридним, все більше людей працюватимуть віддалено», – підкреслила пані Цукерберг.

Говорячи про майбутнє розумних міст, Цукерберг зазначила, що потрібно створювати такі середовища, де люди охоче ділитимуться своїми ідеями. Бо навіть та ідея, яка здається божевільною, може несподівано спрацювати. В якості прикладу Ренді навела власний досвід, як вона придумала формат стріму Facebook Live, не знаючи, чи буде він комусь потрібен. Про те, що ідея вдала, вона дізналася від президента Обами, який за кілька місяців після впровадження, зателефонував Ренді, щоб домовитися про звернення до нації через Facebook Live.

За словами Ренді Цукерберг, у таких країн, як Україна, зараз є безмежні можливості, адже західний світ, у тому числі, Кремнієва долина трішки «застигли» у своїй одноманітності. Натомість в нашій країні ціле різноманіття культур, і його потрібно використати. 

«Кремнієва долина зараз теж переживає непрості часи. Тут бракує різноманіття. А ви у центрі Європи, у вирі подій, і можете впоратися краще», – підсумувала Ренді. 

Високий рівень форуму досягнуто завдяки партнерам. Титульний партнер – Visa, інноваційний партнер – Vodafone, преміум партнери – Cisco, ERC, IT-Integrator, технологічний партнер – ELKO Україна та Lenovo. Також серед партнерів Kyiv Smart City Forum Hewlett Packard Enterprise, Caparol Україна, Logitech, Asbis, Ideas First, FDI, atene KOM GmbH.