Відповідальна мода: бренди, що виготовляють одяг та аксесуари з переробленого пластику

Відповідальна мода: бренди, що виготовляють одяг та аксесуари з переробленого пластику

Рік тому видання ВВС оприлюднило скандальні дані: за останні п’ять років відомий британський будинок моди Burberry спалив непроданий одяг, аксесуари та парфуми на суму 90 млн фунтів стерлінгів (100,5 млн євро). Це призвело до того, що у Франції брендам заборонили знищувати старі колекції, а модна індустрія нарешті серйозно задумалася про сталий розвиток. Першим кроком, який зробили виробники одягу й аксесуарів, аби стати більш екологічними, стало використання переробленого пластику. 

Patagonia

Бренд Patagonia почав виготовляти одяг із вторинного поліестеру ще в 1993 році. Спочатку для цього використовувалися лише пластикові пляшки, але тепер поліефірні волокна навчилися робити із суміші пляшок, непридатних для виробництва відходів і зношеного одягу. До речі, старі куртки, кофти й штани Patagonia можна віднести назад у магазин бренду — його приймають на повторне перероблення.

Adidas

З 2015 року бренд Adidas співпрацює з екологічною організацією Parley for the Oceans, яка займається підвищенням обізнаності щодо забруднення океанів. Результатом цієї колаборації стали кросівки з перероблених пластикових відходів. Цього року Adidas планує виготовити 11 мільйонів пар Ultraboost Uncaged Parley, зроблених зі сміття, зібраного на узбережжі океану. Окрім кросівок, Adidas також випускає спортивний одяг з переробленого пластику: майки, шорти, сукні, легінси та ін. 

Zoggs 

Австралійський бренд Zoggs випустив лінійку купальників з переробленого океанського сміття — Ecolast. Сировиною для таких моделей стали покинуті рибальські сітки, промислове сміття, а також пластикові пляшки, зібрані в океані та на березі. З них виготовили якісний нейлон. 10% від продажу купальників Zoggs обіцяє пожертвувати ініціативі Healthy Seas, що займається очищенням океанів від пластику. 

Ksenia Schnaider

Український бренд одягу Ksenia Schnaider випустив колекцію з перероблених пластикових пляшок. Над її створенням працював відомий виробник джинсових тканин ISKO. До лінійки увійшли джинси, куртки, спідниці та шорти з переробленої бавовни й поліестеру. Також деякі моделі пошили з переробленого готового одягу і текстилю.

Kanken Fjällräven

Відомий шведський бренд Fjällräven випустив лінійку рюкзаків Re-Kånken з переробленого пластику. На виготовлення поліестеру для одного виробу пішло 11 PET-пляшок. Під час пошиття цих рюкзаків компанія також подбала про зменшення хімічних речовин, води та енергії. За надання тканинам яскравих кольорів відповідала шведська компанія SpinDye, яка розробила екологічний метод фарбування синтетичного текстилю.

Re-beau

Українка Марія Сорокіна створила бренд прикрас із переробленого пластику. Сировину для майбутніх сережок і значків дівчина бере на станції сортування “Україна без сміття” та в салонах краси G.Bar. Усі вироби Марія виготовляє на термопласті (пристрої, що розплавляє пластик і витискає його в прес-форму), а потім вручну їх шліфує. 10% прибутку від продажу прикрас йдуть на прибирання лісів і водойм.

Окрім одягу, взуття й аксесуарів, з переробленого пластику виготовляють вуличні меблі, предмети декору, труби, різноманітні ємності та навіть предмети мистецтва. Прозорі PET-пляшки можна переробляти 10-12 разів, а кольоровий пластик — 7-9 разів. Про те, чим можна замінити пластик у побуті, читайте ТУТ.