Відкритий набір на безкоштовну школу програмування для дітей

Відкритий набір на безкоштовну школу програмування для дітей

20-го грудня о 10:15 в Українському кризовому медіа центрі (УКМЦ), вул. Хрещатик  2 відбулася презентація безкоштовної дитячої освітньої програми з основ програмування, створеною «Академією Кодування» на базі ініціативи Kyiv Smart City за підтримки КМДА. Програма була започаткована з метою апробації та її подальшого поширення у міських школах.

Курс вже пройшли більше 100 дітей з Києва та Одеси, а в планах на майбутнє поширення удосконаленої програми у міських школах у вигляді факультативних занять. Навчання відбувається за рахунок ресурсів волонтерів та їх партнерів. Викладачами є програмісти, які мають практичний досвід роботи в провідних IT-компаніях України. Тривалість 1 навчального блоку 3 місяці.


Антон Мельник
, засновник “Академії Кодування” пояснив основну мету такого навчання – дати основні навички програмування для дітей та підлітків, які допоможуть їм адаптуватися до сучасних викликів суспільства. Також, на його думку, ці вміння не є прерогативою талановитих людей, а є таким же ремеслом як й інші, йому можна навчити будь – яку вмотивовану дитину.


“Моделі поведінки зараз динамічно змінюються відповідно до умов нового часу. Технології стають реаліями сьогоднішнього дня і розвиваються особливо динамічно. Тому ми впевнені, що така освіта необхідна. За кодуванням майбутнє, саме тому воно має бути таким самим звичайним предметом у школі як і математика. Ініціатива Kyiv Smart City запрошує всіх спеціалістів ІТ сфери долучитися до проекту та допомогти з його реалізацією.”, – зазначила Ярослава Бойко, співокоординатор ініціативи Kyiv Smart City.

 

На думку Юрія Назарова, співкоордиантора ініціативи Kyiv Smart City з боку влади та радника міського голови міська адміністрація підтримує школу, тому що в концепції “розумного” міста важливою складовою є його “розумні” громадяни і в першу чергу  це діти. Збільшення числа тих містян, які розуміють важливість сучасних технологій та переваги від їх застосування, створюватиме інноваційне середовище.

Новий курс стартує орієнтовно 21 січня. Записатися можна залишивши заявку на – http://www.kyivsmartcity.com/projects/akademiya-programuvannya/

Програма базується на освітніх курсах британської ініціативи CodeClub.org.uk, що мають ліцензію Creative Commons, а головна їх мета – зацікавити дітей до навчання в сфері IT.

Kyiv Smart City – ініціатива, що об’єднує киян, бізнес, активістів та владу міста задля розвитку розумної міської інфраструктури. Kyiv Smart City впроваджує сучасну модель управління столицею на засадах передових знань і використання сучасних інформаційно-комунікаційних технологій задля створення комфортного міського середовища, сталого, успішного та заможного майбутнього киян.

Академія кодування – некомерційна ініціатива IТ-волонтерів, мета якої допомогти дітям стати активними, а не пасивними користувачами новітніх технологій та реформувати систему початкової освіти в Україні. Ідея проекту – навчання дітей у віці від 6 до 13 років основам програмування за допомогою візуального середовища ScratchJr та Scratch, HTML+CSS і Python.

Tags: