Відбулась відкрита зустріч щодо провадження блокчейн-технологій в рамках міської цифрової інфраструктури

Відбулась відкрита зустріч щодо провадження блокчейн-технологій в рамках міської цифрової інфраструктури

Сьогодні пройшла відкрита зустріч представників Київської міської державної адміністрації, Департаменту інформаційно-комунікаційних технологій КМДА, блокчейн-експертів, ІТ-спільноти, бізнесу та міських активістів щодо впровадження, перспектив розвитку та позитивного впливу децентралізованих блокчейн-технологій на міську цифрову інфраструктуру.

Захід організовано Київською міською державною адміністрацією та міської ініціативою Kyiv Smart City у партнерстві з Представництвом Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні.

Протягом події всі присутні обговорили потенціал блокчейну як технології, що може покращити міське життя. Для світу блокчейн – своєрідний тренд. Для київської влади – це технологічна платформа, яку можна використовувати заради блага киян. Саме тому Департамент інформаційно-комунікаційних технологій, розуміючи виклик громадськості та потреби містян, планує запускати перший міський сервіс, що використовуватиме цю технологію. І ним стане оновлена версія електронного запису в дитячий садок.

Відповідно, нашим завданням буде протестувати особливості використання децентралізованих технологій та масштабувати їх в подальшому на інші сервіси. Що тільки піде на користь міській інфраструктурі. Також міська влада і ініціатива Kyiv Smart City відкриті до співпраці з блокчейн-проектами, які хочуть щось робити в місті та до плідної роботи з бізнесом.

Олександр Риженко, Голова Державного агентства з питань електронного урядування оголосив: “Блокчейн, без сумніву, та технологія, яка може змінити сучасний світ та диктувати нові правила. Для нас же це можливість покращувати ті процеси, які відбуваються всередині держави. На даний момент ми активно розробляємо дорожню карту по впровадженню блокчейн-технології в Україні, базуючись на вже впроваджених пілотних проектах. І ми дуже раді, що Київ приєднується до нас в цих процесах та підтримує глобальний рух технологічної децентралізації».

Юрій Назаров, директор Департаменту інформаційно-комунікаційних технологій Київської міської державної адміністрації, співкоординатор ініціативи Kyiv Smart City, прокоментував: «Сьогодні впровадження блокчейну в цифровій інфраструктурі столиці може справді покращити міське життя. І сподіваюсь, що вже дуже скоро ми аналізуватимемо перші дані з пілотних проектів. Першим з яких стане оновлений електронний запис в дитячі садки міста.
Також ми  відкриті до співпраці з блокчейн-проектами, які хочуть стати частиною міської цифрової інфраструктури. І сподіваємось, що на наступних наших подіях ми бачитимемо ще більше представників блокчейн-спільноти».

Марк Гінзбург, українсько-американський бізнесмен, блокчейн-євангеліст зазначив: «Зараз всі багато говорять про те, що Україна має розвивати блокчейн, щоб привертати ще більше уваги міжнародних партнерів. І так, на сьогодні розбудова дружніх відносин із міжнародним інвестиційним ринком є непростим завданням. Однак я вважаю, що однією  з головних перепон є нечітке регулювання та неоднозначна законодавча база. Великим інвесторам дійсно цікаві інноваційні українські проекти. Однак потрібно остаточно визначити чіткі межі та підготувати законодавство таким чином, щоб зменшити потенційні ризики. І тоді, ми звісно ж вийдемо на міжнародну інвестиційну арену. В тому числі й з блокчейном. Але вже зараз ми повинні розуміти, що гарантоване право власності  – це абсолютний must have».

Серед інших спікерів: Роман Сульжик, партнер компанії Distributed Lab. Владислав Радиш, global government director компанії Bitfury. Андрій Тимчишин-Валевський, проектний координатор ініціативи Kyiv Smart City.

Дана подія стала першою із низки заходів, які мають на меті сформувати експертне поле із обговорення та впровадження блокчейн-технологій в міській інфраструктурі. Та проводяться у партнерстві з Представництвом Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні.