В столичній школі №61 стартував ІТ-факультатив від Kyiv Smart City та Академії кодування

В столичній школі №61 стартував ІТ-факультатив від Kyiv Smart City та Академії кодування

Вже сьогодні 7 листопада 2017 року ініціатива Kyiv Smart City спільно з Академією кодування запустила пілотний проект IT-факультативу в Київській школі №61. Перший відкритий урок та презентація проекту відбулась о 14:30 за адресою: школа №61, вул. Мельникова, 39.

Головна ідея проекту полягає у бажанні відкрити для школярів двері у сучасне інформаційне суспільство, навчаючи їх програмуванню з перших шкільних років. Проект IT-факультативу від Kyiv Smart City та Академії кодування поки що стартував у тестовому режимі, з перспективою подальшого масштабування.  Безпосередньо навчальна програма вже апробована на курсах, які протягом року проводились у Kyiv Smart City Hub – де діти отримували знання зі Scratch та HTML / CSS.

Сьогодні на відкритому уроці були присутні:

  • Юрій Назаров. Директор департаменту інформаційно-комунікаційних технологій Київської міської державної адміністрації.
  • Олег Гаряга. Голова Шевченківської райдержадміністрації.
  • Ярова Євгенія Валентинівна. Начальник Управління освіти Шевченківської РДА у м. Києві.
  • Устич Неллі В’ячеславівна. Директор школи №61 з поглибленим вивченням  інформаційних технологій.
  • Волонтери Антон Мельник та Кирило Савченко з проекту «Академія Кодування»

Ми поспілкувались з директором школи №61 Неллі Устич, стосовно існуючого запиту серед школярів молодших класів на опанування основ програмування.

KSC: Який взагалі запит уснує серед наймолодших школярів щодо опанування основ програмування?

Коли ми набираємо перші класи, ще складно сказати, що діти хочуть вивчати факультативно. Тим більше якщо мова йде про таку вузьку спеціалізацію як IT-технології. Ми дивимось в першу чергу на загальний розвиток дитини, на її вміння логічно мислити, виконуючи різноманітні вправи. А потім, звичайно, кожна дитина розвивається и ми, спостерігаючи, можемо сказати чи цікаво це дитині. Якщо цікаво, то ми вводимо додаткові факультативи або спецкурси за рахунок навчального плану, беремо участь у різноманітних олімпіадах, змаганнях та конкурсах на тему IT. Також у нас є у 5-6 класах предмет “Основи робототехніки”, дітям дуже цікаво збирати та програмувати роботів. Тому запит на такі факультативи виникає поступово.

KSC: А як програмування наразі представлене у навчальній програмі?

Якщо говорити про навчальну програму, що затверджена Міністерством освіти, то, з 1-го класу ми викладаємо інформатику дітям, з 8-го класу в нас розпочинається поглиблене вивчення інформаційних технологій, а у 10-му та 11-му класах – це вже профільне навчання.

KSC: Як багато дітей після школи йдуть далі навчатися програмуванню у ВНЗ? 

Складно сказати наскільки багато дітей йдуть далі вивчати інформаційні технології у ВНЗ. Але у будь-якому випадку IT-компетентність сьогодні потрібна будь-якій людині. Та наші діти досить часть вступають у відповідні факультети КПІ та університет ім. Т. Г. Шевченко і ми, навіть, отримуємо подяки від деканів цих факультетів.

 

Нагадаємо, впровадження безкоштовного факультативу з програмування для дітей 9-11 років у школі №61 було анонсовано у лютому 2017 року, під час прес-конференції в Українському кризовому медіа-центрі. Тоді ж було презентовано і навчальну програму.

Ми дійсно віримо, що вивчення програмування у школі дозволить вивести ІТ-освіту міста на новий рівень. І що в майбутньому інформаційно-комунікаційні технології будуть невід’ємною складовою будь-якої професії. Таким чином, ми відкриваємо перед підростаючим поколінням нові перспективи та конкурентні переваги в майбутньому.

 

 

Tags:
,