Усі міські сервіси Києва в телефоні: ІТ-фахівці розширили функціонал додатку Kyiv Smart City

Усі міські сервіси Києва в телефоні: ІТ-фахівці розширили функціонал додатку Kyiv Smart City

9 та 10 серпня міська ініціатива Kyiv Smart City та Департамент інформаційно-комунікаційних технологій КМДА спільно з Асоціацією “IT Ukraine” провели хакатон для ІТ-фахівців. Найкращі спеціалісти об’єдналися в команди, аби запропонувати найоптимальніші рішення для розширення функціоналу додатку Kyiv Smart City

У тестовому режимі додаток запрацював у травні цього року. За його допомогою вже можна поповнити Kyiv Smart Card та придбати QR-квиток для проїзду в міському транспорті. Проте нашою метою було вмістити в перший міський додаток усі електронні сервіси Києва, аби кожен житель мав до них доступ де і коли завгодно.

Юрій Назаров, директор Департаменту інформаційно-комунікаційних технологій КМДА: “За два місяці роботи мобільний додаток Kyiv Smart City довів свою доцільність. Зараз він є у смартфонах 40 тисяч киян. Щоб його вдосконалити, ми долучили до роботи столичних ІТ-фахівців. Хакатон показав, що наші розробники мають чимало цікавих ідей. Я радий, що співпраця з небайдужою до розвитку розумного міста спільнотою приносить такі результати. Презентований сьогодні функціонал ми обов’язково використаємо для того, щоб зробити додаток Kyiv Smart City ще зручнішим та кориснішим”.

 

До розробки нових опцій Kyiv Smart City App долучилося 12 команд ІТ-спеціалістів (по 3-5 учасників). Кожна з них вибрала один із запропонованих сервісів:

 • медицина: сімейний лікар, електронний рецепт; 
 • сервіси водія: зарядки для електромобілів, “зелена хвиля” на маршруті, яма на дорозі, евакуація автомобіля;
 • міський транспорт: розклад руху;
 • віртуальне місто 360; 
 • сортування сміття;
 • серві про порушення паркування, оплата, пошук паркомісця, евакуація;
 • каршерінг і кікшерінг (прокат електросамокатів)
 • Nextbike: карта байкшерінгу.

 

Ярослава Бойко, координатор міської ініціативи Kyiv Smart City: “Четвертий рік поспіль ми доводимо, що співпраця у форматі влада–бізнес–громада є ефективним методом розбудови розумного міста. І хакатон, який ми провели, — лише один зі способів залучити до цього процесу активних і талановитих жителів столиці. Завдяки їхнім зусиллям уже зовсім скоро міський додаток Kyiv Smart City поповниться новими опціями, щоби кожен киянин отримав швидкий доступ до всіх цифрових сервісів міста”.

Роботу розробників оцінювало експертне жюрі, до якого увійшли: Юрій Назаров, директор Департаменту інформаційно-комунікаційних технологій КМДА, Ярослава Бойко, координатор міської ініціативи Kyiv Smart City, Олеся Матвейчук, директор HUB 4.0, Сергій Черніков, старший інженер програмного забезпечення компанії EPAM, Олег Рябошапка, продакт-менеджер IoT напрямку Vodafone UA, та Михайло Петраков, директор центру обслуговування IT КредоБанку.

Переможцями стали одразу три команди:

 • команда №16 (Сортування сміття);
 • команда №9 (Сервіси водія: яма на дорозі);
 • команда №14 (Міський транспорт: розклад руху).

 

Кожна команда-переможець отримала грошовий приз у розмірі $1000, відзнаку «Соціально-відповідальний IT-підприємець»,  річний абонемент на відвідування заходів у ЦеХабі, сертифікат на індивідуальне заняття в Цитрус Академії, а також солодкий подарунок від кондитерського бренду “Київський БКК”. 

Усі учасники хакатону отримали місячний абонемент на користування NextBike, сертифікат на відвідування заходу в ЦеХабі, цінні подарунки від спонсорів, а також квиток на KYIV SMART CITY FORUM 2019, що відбудеться 1 жовтня у КВЦ “Парковий”.

 

Дякуємо за підтримку в проведенні заходу Hub 4.0, KredoBank, EPAM, Vodafone, ЦеХаб, Nextbike, Luxoft та кондитерському бренду “Київський БКК”. Також дякуємо партнерам хакатону: Beetroot, Комп’ютерній академії ШАГ, простору “Часопис”, Kyiv IT Cluster, 1991, ITVDN, Svitla Systems, Цитрус, Цитрус Академії, DataArt, Ciklum, ТОВ «КОМПАНІЯ КОРДЕКС», Liki24.com та IHUB. Окрема подяка інформаційному партнеру хакатона — порталу Liga.net.