У рамках програми «Tel-Aviv – Kyiv Smart City Accelerator» стартував курс лекцій та нетворкінгу

У рамках програми «Tel-Aviv – Kyiv Smart City Accelerator» стартував курс лекцій та нетворкінгу

16 грудня у столиці стартував курс лекцій та нетворкінгу в рамках Tel-Aviv – Kyiv Smart City Accelerator – найбільшого акселератору проектів у напрямку смарт сіті в Україні. Мета програми — допомогти міським стартапам, які створюють нові цікаві продукти та рішення для розвитку інформаційно-комунікаційної структури міста.  Впродовж інтенсивної двомісячної програми представники влади, представники ГО «Київ Смарт Сіті», ізраїльські партнери та галузеві експерти консультуватимуть учасників, яким чином можна вдосконалити бізнесову та технологічну складову їхніх стартапів. У підсумку програми очікується пілотний запуск проектів у Києві.  

Міська влада вже чотири роки активно працює над реалізацією проектів, покликаних покращити якість життя киян за допомогою технологій та інновацій.  Юрій Назаров, директор Департаменту інформаційно-комунікаційних технологій КМДА, відзначив: «Київ постійно підтримує стартапи, які роблять життя мешканців розумного міста сучасним та комфортним. Завдяки цьому кияни вже користуються такими сервісами, як EasyWay та “Поліклініка без черг». Зараз ми запустили Tel-Aviv – Kyiv Smart City Accelerator, який допоможе не тільки реалізувати проекти, а й зробити їх комерційно успішними. Ми надамо експертну допомогу та технічні ресурси учасникам. Отримані інструменти та досвід стануть у нагоді не лише у впровадженні поданих проектів, але й мотивуватимуть  авторів до створення та реалізації нових інноваційних ідей».

Під час першоі лекції учасники програми отримали практичні поради для успішної імплементації проектів на сучасному ринку. А саме, як правильно зібрати успішну команду, як налагодити бізнес-процеси, як масштабувати стартап та яких помилок необхідно уникати при запуску проекту. Ярослава Бойко, представник ГО «Київ Смарт Сіті», зазначила: «На думку Ілона Маска, створити хорошу компанію — це все одно що приготувати хороший пиріг. Необхідно змішати правильні інгредієнти у правильних пропорціях. Саме цьому вчитимуться учасники акселератора — як вдосконалити свої рішення в усіх можливих аспектах. У першу чергу це продуктовий менеджмент, фандрейзинг, коректне заповнення документації, а також дизайн, маркетинг і комунікації. Ми надамо всю можливо допомогу, щоб успішно фіналізувати подані продукти та рішення, і у такий спосіб підтримаємо розвиток інноваційного середовища в Україні».

Найкращі стартапи, які успішно закінчать навчання в акселераційній програмі, матимуть шанс реалізувати свою розробку у місті. Партнери з Тель-Авіва нададуть консультації з технічних та адміністративних питань. Гал Москович — генеральний директор TeamScale, світової ІТ-компанії з офісами в Ізраїлі, Індії та Україні, прокоментував: «Іноді шлях від ідеї до реалізації проекту буває дуже довгим. Всього організаційний комітет отримав 284 заявки на участь в акселераторі — як від успішних підприємців, так і від початківців. За результатами заочного відбору та співбесід до програми попередньо відібрано 37 аплікантів. Усі відібрані проекти унікальні, мають свої переваги та перспективи для розвитку smart-міста. Я впевнений, що з такою продуктивністю та мотивацією українські стартапи зможуть швидко долучитися до  глобального інноваційного середовища».

Спікери акселераційної програми — це група професіоналів, кожен з яких має великий досвід у бізнес-стратегії, IT-розробках або залученні інвестицій. Вони знайомі з ринком України та тісно співпрацюють як з приватним, так і з державним сектором у всьому світі. Авішаі Віктор Анкрі — підприємець з 16-річним досвідом роботи в галузі технологій та управління провідними інженерними групами в Microsoft та Philips, прокоментував: «Для успішного запуску стартапу  необхідно зібрати команду однодумців, розробити глобальну стратегію розвитку та дотримуватися її. Не втрачайте мотивацію, навіть коли виникають ускладнення на шляху реалізації ідеї. Будьте наполегливими і пам’ятайте, що саме ваш продукт може змінити історію». 

Tel-Aviv – Kyiv Smart City Accelerator орієнтований на інновації, які можуть бути імплементовані в містах України та особливо в Києві. У пріоритеті такі напрями: smart city технології, IoT, Machine Learning та Big Data, cleantech, урбаністика, екологія та енергоефективність, технології для індустрій креативної економіки, фінансового сектору, медицини, освіти. Тобто всі ті галузі, які є частиною розумної міської інфраструктури. Дмитро Чешківський голова відділу міжнародних відносин Kyiv Smart City, фахівець із 12-річним досвідом роботи в секторі ІТС, прокоментував: «Підтримка стартапів — один із основних векторів розвитку сучасного міста у будь-якій країні світу, саме тому це пріоритетний напрямок на шляху до розбудови та вдосконалення Києва. Свіжі, сміливі та неординарні ідеї — саме те, що ми шукаємо в Акселераторі. Адже вже завтра містяни зможуть їх використовувати у повсякденному житті».

На першій лекції учасники акселераційної програми мали змогу послухати виступ Олександра Момота. Досвід роботи експерта в IT-галузі більше 10 років, а в галузі блокчейн Олександр працює з 2013 року. У даний час він очолює компанію REMME, яка розробляє розподілене рішення для управління доступом, що виключає паролі. У 2014 році Олександр запустив BitX – стартап, який дозволяє людям платити за телекомунікації та інші повсякденні послуги в Bitcoin. Протягом останніх трьох років є членом Ради директорів Фонду «Bitcoin Україна», а також з 2015 року майнить Bitcoin.«Американська приказка: Ідея коштує $1, реалізація – $10, а ось продати це – $ 100»  — головний меседж виступу Олександра.

Наступним спікером став Олексій Мась — засновник Craft Networks, координатор iForum, серійний підприємець, викладач, засновник iForum, Pozitiv.ua, Webman, Ebman, Book.ua, London offline map guide, Best wallet, UAportal.com та ін. «У середовищі інноваторів не буває випадкових людей, лише сміливі ентузіасти, які добре розуміються на технологіях, не бояться викликів і готові багато працювати», – зазначив експерт.

 Нагадаємо, програма «Tel-Aviv – Kyiv Smart City Accelerator» відбувається в рамках Угоди про співробітництво, підписаної між Департаментом інформаційно-комунікаційних технологій КМДА та представникам бізнес-сектору Ізраїля на Kyiv Smart City Forum 2019.