У Kyiv Smart City Hub пройшла прес-конференція “Закулісне життя тварин у місті Києві”

У Kyiv Smart City Hub пройшла прес-конференція “Закулісне життя тварин у місті Києві”

На прес-конференції говорили про нову систему реєстру домашніх тварин, регуляцію чисельності безпритульних тварин, нові правила утримання хатніх улюбленців.

Громадськості були презентовані результати роботи КП “Київська міська лікарня ветеринарної медицини”. Завдяки співпраці ветеринарної клініки та ініціативи Kyiv Smart City, протягом 11 місяців роботи було прилаштовано 460 безпритульних тварин , серед яких 196 собак та 264 коти. Лікарня також займається вакцинацією. Загалом було провакциновано 7672 безпритульних тварин від сказу. Громадськість сьогодні продовжує активно піклуватися про тварин. І ті, хто не мають можливості взяти собаку або кішку до власного будинку, можуть взяти їх під опіку — приходити до лікарні, лікувати, годувати тваринок, гратися з ними. Зараз налічується 576 опікунів у ветиринарній клініці. Ще заначимо, що клініка вже надала безкоштовну ветеринарну допомогу 399 безпритульним тваринам.

З початку 2019 року планується початок будівництва Центру захисту тварин, на Автопарковій Дарницького району. У ньому розташовуватиметься великий притулок, ветеринарна лікарня, рекреаційна зона, грумінг послуги та місце для вигулу собак. Також знаходитиметься готель для перетримки тварин.

У рамках прес-конференції, Юлія Гітлан, керівник проекту “Інформаційна система Реєстр домашніх тварин”, ГІОЦ розповіла про інформаційно-аналітичну систему “Реєстр домашніх тварин”. Нагадуємо, що система була створена в рамках Комплексної міської цільової програми “Електронна столиця” 2015 – 2018, за підтримки міської ініціативи Kyiv Smart City. Тепер завдяки системі кияни можуть реєструвати домашніх улюбленців та проглядати електронну історію здоров’я. Усі дані та статистика знаходитимуться в єдиній базі.

Михайло Заславський, директор КП “Київська міська лікарня ветеринарної медицини”, прокоментував: “Ми плануємо обладнати Київ спеціальними пунктами, де знаходитимуться усі необхідні речі для прибирання за своїм домашніми улюбленцями на дворі.  У плані міста — розширення територій для вигулу собак і котів. Кожного дня КП “Київська міська лікарня ветеринарної медицини” рятує, доглядає та лікує сотні тварин, які залишились без господарів. Ми працюємо над тим, щоб кожен із них знайшов свій дім. І надалі плануємо залучати до роботи ще більше волонтерів та небайдужих киян.”