У Києві стартував проект “Комфорт та екологічна безпека в умовах міста”

У Києві стартував проект “Комфорт та екологічна безпека в умовах міста”

Цього тижня ми розпочали практичну фазу досліджень в межах проекту “Комфорт та екологічна безпека в умовах міста”. Для реалізації проекту ми обрали територію б-р Перова — просп. Визволителів — просп. Миру — вул. Будівельників у місті Києві. У 2017 році тут дозволили велосипедний рух смугою для громадського транспорту. І відтоді на локації представлені всі учасники дорожнього руху: водії та пасажири громадського транспорту, автомобілісти, велосипедисти, пішоходи. Протягом місяця тут буде виконано низку замірів та аналізів, що нададуть актуальну інформацію про екологічну ситуацію у столиці та її вплив на стан здоров’я жителів міста.

Еко-дослідження є спільною роботою ініціативи Kyiv Smart City, НГО “Український екологічний клуб «Зелена Хвиля»”, кампанії “Міста для життя. Київ”, ЦГО ім. Бориса Срезневського та ІГЗ ім. О.М. Марзєєва НАМН України. Вимірювання шкідливих речовин у повітрі на ділянці безкоштовно здійснюється лабораторією Public lab – нашим партнером з бізнес-спільноти, який слідкує за екологічно-безпечним середовищем в столиці. Найсучасніше обладнання, зокрема хроматограф Agilent 7890б, гарантує нашому проекту достовірність отриманих результатів. До кінця року, для забезпечення комплексного екологічного моніторингу лабораторія почне виконувати дослідження продуктів харчування та паливно-мастильних матеріалів.

Kyiv Smart City не тільки координує даний проект, але й безпосередньо виконує інші дослідження. Зокрема, завдяки використанню інфрачервоного термометра, ми паралельно виміримо температуру поверхонь фасадів, тротуарів та автодоріг. А за допомогою різних показників — визначимо, як саме зелені насадження впливають на рівень температури для комфортного пересування мешканців столиці і зрозуміємо, скільки ще дерев має бути висаджено в Києві, щоб покращити екологічну ситуацію.

Цього літа кияни потерпають від сильних злив, що змінюються сильною спекою. У столиці, як і в інших містах світу, відбувається глобальна зміна клімату. Саме тому дуже важливим зараз є формування місцевої кліматичної політики з урахуванням нових викликів. Тож проект “Комфорт та екологічна безпека в умовах міста” є реальним кроком у розробці якісної методики для створення локальної кліматичної стратегії, адже він  допоможе проаналізувати техногенний чинник кліматичних змін і зрозуміти, як загальмувати негативні процеси та протидіяти їм заради комфорту киян.