У Києві школярів безкоштовно вчать основам програмування

Сьогодні у медіацентрі «Информатор Киев» відбулась прес-конференція: «У Києві школярів безкоштовно вчать основам програмування».

У заході брали участь Юрій Назаров — директор Департаменту інформаційно-комунікаційних технологій КМДА, Кирило Савченко — співзасновник Академії Кодування, Мирослава Громова — виконавчий директор ГО «СМАРТ СІTI ХАБ».

Сьогодні вже понад 200 дітей безкоштовно отримали знання з основ програмування та алгоритмів в рамках курсу “Академія Кодування”, який проходить в Kyiv Smart City Hub. Безкоштовна освітня програма розрахована на школярів 9-11 років. За час роботи численних курсів було прийнято вже більше 1500 заявок на навчання.

Юрій Назаров зазначив: “Сьогодні традиційна шкільна програма не може якісно допомогти дітям вивчити сучасні інформаційні технології. Саме тому ми створили курс від Академії Кодування для дітей, з основ кодування. Пілотний проект вже успішно реалізований на базі 61-ї школи. Наша ідея в тому, щоб надати дітям можливість стати згодом конкурентоспроможними, адже професія ІТ-спеціаліста сьогодні дійсно високооплачувана. Ми прагнемо навчити дітей мислити інноваційно. Нині ми маємо більш ширші плани — хочемо випустити більше 10 000 тис. дітей, які будуть вивчати даний курс. Для цього ми плануємо залучити хоча б одну школу з кожного району столиці, на базі якої будемо проводити курси зі Scratch.  Ми не маємо особливих вимог для початку навчання. Учні мають володіти елементарними навичками користування комп’ютером.”

Мирослава Громова прокоментувала: “В рамках освітнього напрямку ми співпрацюємо з Академією Кодування та з Радіотехнічним факультетом НТУУ “КПІ ім. Ігоря Сікорського. Минулого року разом із КПІ вже провели навчальний курс із Arduino, а в цьому плануємо курс із механотроніки. Також провели хакатон на якому об’єднали 7 шкіл. До речі, після хакатонів, ті діти які хочуть отримати більше нових знань із програмування можуть записатись на наші освітні курси. Серед інших курсів які ми проводили: тренінг із програмування для людей з інвалідністю та курси з основ фінансової грамотності.”

Кирило Савченко повідомив: “Курс Scratch базований на вивченні візуальної мови програмування. Окрім нього ми додатково розробляли програму для робототехніки. Кожна програма розрахована на 10 уроків і триває 3 місяці. Навчання проходить у 22 містах України. Набуті навички діти зможуть використовувати для подальшого навчання, наприклад в математиці або фізиці.”

Відео прес-конференції за посиланням.

Інші записи

У Києві вперше відбувся захід, присвячений Всесвітньому дню безпритульних тварин

У суботу, 18 серпня, відбувся захід “Кожній родині — по тварині”, присвячений Всесвітньому дню безпритульних тварин. Подію організували Департамент міського благоустрою КМДА та КП “Київська міська лікарня ветеринарної медицини” за підтримки міської ініціативи Kyiv Smart City.

Детальніше

Kyiv Smart City Forum 2018. Будь smart, адже розумне місто — це ти!

«Smart city» сьогодні — найбільш прогресивний спосіб розвитку міського простору в усьому світі. Концепція «розумного міста» передбачає використання цифрових технологій, які надають доступ до різноманітних показників в місті. Головний тренд у його розбудові — використання Big Data. Завдяки постійному моніторингу влада ідентифікує проблемні точки, а відтак бачить можливості покращення умов існування в місті та підвищення […]

Детальніше

18 серпня відбудеться захід присвячений Всесвітньому дню безпритульних тварин

У столиці, на Контрактовій площі, 18 серпня об 11:00 відбудеться захід присвячений Всесвітньому дню безпритульних тварин. Організовують подію Департамент міського благоустрою КМДА та КП “Київська міська лікарня ветеринарної медицини” за підтримки міської ініціативи Kyiv Smart City. Локація: Контрактова площа (біля оглядового колеса). Дата: 18 серпня (субота). Час: 10:00 – 17:00. Щороку у третю суботу серпня проходить […]

Детальніше