У Києві школярів безкоштовно вчать основам програмування

Сьогодні у медіацентрі «Информатор Киев» відбулась прес-конференція: «У Києві школярів безкоштовно вчать основам програмування».

У заході брали участь Юрій Назаров — директор Департаменту інформаційно-комунікаційних технологій КМДА, Кирило Савченко — співзасновник Академії Кодування, Мирослава Громова — виконавчий директор ГО «СМАРТ СІTI ХАБ».

Сьогодні вже понад 200 дітей безкоштовно отримали знання з основ програмування та алгоритмів в рамках курсу “Академія Кодування”, який проходить в Kyiv Smart City Hub. Безкоштовна освітня програма розрахована на школярів 9-11 років. За час роботи численних курсів було прийнято вже більше 1500 заявок на навчання.

Юрій Назаров зазначив: “Сьогодні традиційна шкільна програма не може якісно допомогти дітям вивчити сучасні інформаційні технології. Саме тому ми створили курс від Академії Кодування для дітей, з основ кодування. Пілотний проект вже успішно реалізований на базі 61-ї школи. Наша ідея в тому, щоб надати дітям можливість стати згодом конкурентоспроможними, адже професія ІТ-спеціаліста сьогодні дійсно високооплачувана. Ми прагнемо навчити дітей мислити інноваційно. Нині ми маємо більш ширші плани — хочемо випустити більше 10 000 тис. дітей, які будуть вивчати даний курс. Для цього ми плануємо залучити хоча б одну школу з кожного району столиці, на базі якої будемо проводити курси зі Scratch.  Ми не маємо особливих вимог для початку навчання. Учні мають володіти елементарними навичками користування комп’ютером.”

Мирослава Громова прокоментувала: “В рамках освітнього напрямку ми співпрацюємо з Академією Кодування та з Радіотехнічним факультетом НТУУ “КПІ ім. Ігоря Сікорського. Минулого року разом із КПІ вже провели навчальний курс із Arduino, а в цьому плануємо курс із механотроніки. Також провели хакатон на якому об’єднали 7 шкіл. До речі, після хакатонів, ті діти які хочуть отримати більше нових знань із програмування можуть записатись на наші освітні курси. Серед інших курсів які ми проводили: тренінг із програмування для людей з інвалідністю та курси з основ фінансової грамотності.”

Кирило Савченко повідомив: “Курс Scratch базований на вивченні візуальної мови програмування. Окрім нього ми додатково розробляли програму для робототехніки. Кожна програма розрахована на 10 уроків і триває 3 місяці. Навчання проходить у 22 містах України. Набуті навички діти зможуть використовувати для подальшого навчання, наприклад в математиці або фізиці.”

Відео прес-конференції за посиланням.

Інші записи

У Києві відкрили єдиний диспетчерський центр моніторингу роботи транспорту

Сьогодні почав працювати ситуаційний центр у Київавтодорі завдяки спільній роботі Kyiv Smart City, заступника голови Київської міської державної адміністрації Дмитра Давтяна та КП «Інформатика». Головна мета центру — оптимізація роботи комунальної та пасажирської техніки у будь-яку погоду. Це єдина платформа, що об`єднує комунальний та пасажирський траспорт Київавтодору. Великою перевагою платформи стала можливість працювати у погані погодні […]

Детальніше

Нова екологічна культура: Kyiv Smart City проведе екомоніторинг у столичних школах

У рамках напряму Smart Environment команда ініціативи Kyiv Smart City запускає новий масштабний проект — екомоніторинг у столичних школах. Ми комплексно досліджуватимемо умови перебування учнів та вчителів у столичних закладах освіти, а також  проведемо для школярів серію освітньо-навчальних лекцій та практичних занять з екології. Запрошені спікери презентують інструменти залучення кожного жителя міста для впливу на […]

Детальніше

Сучасні діти: секрети виховання у рамках курсу Soft Skills

У школі наші діти вивчають історію, хімію та математику. Однак, більшість з них не звикли отримувати знання про себе: як розвивати особисті навички, як тренувати свій емоційний інтелект, досягати поставлених цілей у подальшій кар’єрі та житті та водночас правильно комунікувати з людьми навколо? Ці навички — надважливі у сучасному світі, але їх неможливо здобути завдяки […]

Детальніше