У Києві школярів безкоштовно вчать основам програмування

Сьогодні у медіацентрі «Информатор Киев» відбулась прес-конференція: «У Києві школярів безкоштовно вчать основам програмування».

У заході брали участь Юрій Назаров — директор Департаменту інформаційно-комунікаційних технологій КМДА, Кирило Савченко — співзасновник Академії Кодування, Мирослава Громова — виконавчий директор ГО «СМАРТ СІTI ХАБ».

Сьогодні вже понад 200 дітей безкоштовно отримали знання з основ програмування та алгоритмів в рамках курсу “Академія Кодування”, який проходить в Kyiv Smart City Hub. Безкоштовна освітня програма розрахована на школярів 9-11 років. За час роботи численних курсів було прийнято вже більше 1500 заявок на навчання.

Юрій Назаров зазначив: “Сьогодні традиційна шкільна програма не може якісно допомогти дітям вивчити сучасні інформаційні технології. Саме тому ми створили курс від Академії Кодування для дітей, з основ кодування. Пілотний проект вже успішно реалізований на базі 61-ї школи. Наша ідея в тому, щоб надати дітям можливість стати згодом конкурентоспроможними, адже професія ІТ-спеціаліста сьогодні дійсно високооплачувана. Ми прагнемо навчити дітей мислити інноваційно. Нині ми маємо більш ширші плани — хочемо випустити більше 10 000 тис. дітей, які будуть вивчати даний курс. Для цього ми плануємо залучити хоча б одну школу з кожного району столиці, на базі якої будемо проводити курси зі Scratch.  Ми не маємо особливих вимог для початку навчання. Учні мають володіти елементарними навичками користування комп’ютером.”

Мирослава Громова прокоментувала: “В рамках освітнього напрямку ми співпрацюємо з Академією Кодування та з Радіотехнічним факультетом НТУУ “КПІ ім. Ігоря Сікорського. Минулого року разом із КПІ вже провели навчальний курс із Arduino, а в цьому плануємо курс із механотроніки. Також провели хакатон на якому об’єднали 7 шкіл. До речі, після хакатонів, ті діти які хочуть отримати більше нових знань із програмування можуть записатись на наші освітні курси. Серед інших курсів які ми проводили: тренінг із програмування для людей з інвалідністю та курси з основ фінансової грамотності.”

Кирило Савченко повідомив: “Курс Scratch базований на вивченні візуальної мови програмування. Окрім нього ми додатково розробляли програму для робототехніки. Кожна програма розрахована на 10 уроків і триває 3 місяці. Навчання проходить у 22 містах України. Набуті навички діти зможуть використовувати для подальшого навчання, наприклад в математиці або фізиці.”

Відео прес-конференції за посиланням.

Інші записи

Досліджуємо розвиток велосипедної інфраструктури Києва за 2018 рік

Команда Kyiv Smart City розпочинає нове дослідження зі збору даних про велосипедну інфраструктуру Києва, що з’явилася за 2018 рік, щоб отримати актуальну картину стану розвитку велосипедної інфраструктури та оновити дані на велопамі. Мапа велосипедної інфраструктури Києва — цифровий сервіс з відкритими даними на базі інформаційно-аналітичної системи «Майно». — спільний проект ініціативи Kyiv Smart City та […]

Детальніше

Ініціатива Kyiv Smart City підготувала для киян та гостей столиці аудіо-гід для музею “Пирогово”

Останні теплі дні — гарний привід, щоб подивитися мальовничі пейзажі передмістя. За 15 хвилин від Києва розташувався Національний музей народної архітектури та побуту «Пирогово». Тут зібрані хати, господарчі споруди, церкви та вітряки, тварини і рослини з усієї України. Музей з 1969 збирав і перевозив до себе пам’ятки культури і природи, щоб достовірно відобразити життя українського […]

Детальніше

Встигніть купити квиток на Kyiv Smart City Forum 2018!

Запрошуємо стати учасником події неймовірних для країни масштабів – KYIV SMART CITY FORUM 2018. Захід відбудеться 31 жовтня в КВЦ “Парковий”. Кращі експерти, технологічні кейси від вендорів, бізнеси в галузі креативної економіки, досвід впровадження конепції smart city в Україні та світі. Якщо ви цікавитеся міською тематикою – ця подія для вас! KYIV SMART CITY FORUM 2018 […]

Детальніше