У Києві презентували Індекс культурного і креативного потенціалу міст

У п’ятницю 3 листопада 2017 у Києві відбувся Kyiv Smart City Forum ’17 – головна подія країни, присвячена розвитку smart city технологій та впровадженню міських інновацій. В рамках заходу особливу увагу було приділено розвитку креативної економіки в містах України і, зокрема, презентації Індексу культурного та креативного потенціалу міст.

Цей інструмент, створений Kyiv Smart City спільно з аналітичним центром CEDOS, дає можливість швидко та ефективно оцінювати міський соціальний ландшафт та визначати рівень розвитку культурної та креативної сфери. Зараз триває етап апробації методології, який базується на дослідженнях Києва та Одеси.

Незалежний аналітичний центр CEDOS досліджує державну політику та суспільні процеси у сферах освіти, міграції та міського розвитку. Мета цих досліджень проста – сформувати прогресивні інституції та посилити участь кожного громадянина у прийнятті важливих рішень.

Протягом Форуму була представлена методологія оцінки, основні складові визначення Індексу – культурне життя, креативна економіка та сприятливі умови для реалізації проектів. Також мова йшла і про проблемні питання. Розповіли про складний характер креативної економіки, неналежну деталізацію даних і ненадійну офіційну статистику. Крім того була окреслена ще одна, надважлива проблема – недостатня кількість соціологічних опитувань, присвячених стилю життя, що заважає порівнювати належним чином креативний потенціал українських міст.

Анастасія Фітісова, аналітик центру CEDOS зазначила: «Ми почали досить масштабну роботу зі створення індексу креативності. Він повинен стати інструментом, як для міської влади, так і для бізнесу. Зібрана інформація дозволить зрозуміти, як розвивається сектор креативної та культурної економік в містах України. Маючи такі дані, міська влада, бізнес та інші зацікавлені сторони зможуть більш обґрунтовано розробляти стратегії розвитку міста і бізнесу».

Ярослава Бойко, cпівкоординатор ініціативи Kyiv Smart City прокоментувала: «Завдяки комунікації креативного кластеру та наукової сфери з бізнесом, місто отримує абсолютно новий вектор та імпульс. Дуже важливо розуміти, який креативний потенціал воно має. Саме тому, команда Kyiv Smart City спільно з аналітичним центром CEDOS розпочала роботу над створенням індексу креативного середовища українських міст. На форумі ми презентували перші напрацювання. Далі, спільно з експертами та активістами, ми удосконалюватимемо методологію, апробуємо її та сформуємо фінальний продукт, який обов’язково презентуємо громадськості».

Важливість розвитку креативних індустрій в Україні, під час свого виступу на Kyiv Smart City Forum ’17, відзначив і Джон Хокінс, провідний експерт сучасності з питань креативної економіки, член консультаційної Ради з креативної економіки ООН, автор книги “The Creative Economy: How People Make Money From Ideas”.  Він поділився з гостями Форуму досвідом власних досліджень взаємодії бізнесу та креативного середовища. “Будьте творчими. Будьте розумними. Але, найголовніше, будьте чесними з собою та іншими”, – підкреслив Хокінс.

Інші записи

Презентуємо результати роботи Kyiv Smart City Hub за 2 роки

12 травня суспільному простору Kyiv Smart City Hub виповнилося 2 роки. За цей час ми провели більше 100 відкритих подій міської тематики. Прочитали більше 50 лекцій в рамках Kyiv Smart City School. Ініціювали дослідження, підтримували міські стартапи і запустили безліч проектів для розвитку розумного міста. Святкування дня народження разом із громадою відбулося 23 травня. Нагадаємо, […]

Детальніше

23 травня суспільний простір Kyiv Smart City Hub відсвяткував 2 роки

У середу, 23 травня суспільний центр Kyiv Smart City Hub відсвяткував 2 роки. На заході презентували плани щодо розвитку цифрової інфраструктури міста, деталізували етапи впровадження єдиного електронного квитка та розказали яка кількість наземного міського транспорту вже має безкоштовний столичний Wi-Fi. Співкоординатори показали результати роботи міської ініціативи Kyiv Smart City, актуальні проекти та плани на майбутнє. […]

Детальніше

Сьогодні відбулася презентація проекту “Будівництво “Центру захисту тварин”

16 травня відбулася презентація проекту “Будівництво “Центру захисту тварин”, за підтримки Департаменту міського благоустрою виконавчого органу Київської міської ради (КМДА) та Kyiv Smart City Головна ідея заходу — об’єднати активістів, ветеринарів та благодійні фонди щоб обговорити тему безпритульних тварин. Нова команда Київської міської лікарні ветеринарної медицини представила власну візію та плани на майбутнє. Міська лікарня […]

Детальніше