У Києві презентували Індекс культурного і креативного потенціалу міст

У п’ятницю 3 листопада 2017 у Києві відбувся Kyiv Smart City Forum ’17 – головна подія країни, присвячена розвитку smart city технологій та впровадженню міських інновацій. В рамках заходу особливу увагу було приділено розвитку креативної економіки в містах України і, зокрема, презентації Індексу культурного та креативного потенціалу міст.

Цей інструмент, створений Kyiv Smart City спільно з аналітичним центром CEDOS, дає можливість швидко та ефективно оцінювати міський соціальний ландшафт та визначати рівень розвитку культурної та креативної сфери. Зараз триває етап апробації методології, який базується на дослідженнях Києва та Одеси.

Незалежний аналітичний центр CEDOS досліджує державну політику та суспільні процеси у сферах освіти, міграції та міського розвитку. Мета цих досліджень проста – сформувати прогресивні інституції та посилити участь кожного громадянина у прийнятті важливих рішень.

Протягом Форуму була представлена методологія оцінки, основні складові визначення Індексу – культурне життя, креативна економіка та сприятливі умови для реалізації проектів. Також мова йшла і про проблемні питання. Розповіли про складний характер креативної економіки, неналежну деталізацію даних і ненадійну офіційну статистику. Крім того була окреслена ще одна, надважлива проблема – недостатня кількість соціологічних опитувань, присвячених стилю життя, що заважає порівнювати належним чином креативний потенціал українських міст.

Анастасія Фітісова, аналітик центру CEDOS зазначила: «Ми почали досить масштабну роботу зі створення індексу креативності. Він повинен стати інструментом, як для міської влади, так і для бізнесу. Зібрана інформація дозволить зрозуміти, як розвивається сектор креативної та культурної економік в містах України. Маючи такі дані, міська влада, бізнес та інші зацікавлені сторони зможуть більш обґрунтовано розробляти стратегії розвитку міста і бізнесу».

Ярослава Бойко, cпівкоординатор ініціативи Kyiv Smart City прокоментувала: «Завдяки комунікації креативного кластеру та наукової сфери з бізнесом, місто отримує абсолютно новий вектор та імпульс. Дуже важливо розуміти, який креативний потенціал воно має. Саме тому, команда Kyiv Smart City спільно з аналітичним центром CEDOS розпочала роботу над створенням індексу креативного середовища українських міст. На форумі ми презентували перші напрацювання. Далі, спільно з експертами та активістами, ми удосконалюватимемо методологію, апробуємо її та сформуємо фінальний продукт, який обов’язково презентуємо громадськості».

Важливість розвитку креативних індустрій в Україні, під час свого виступу на Kyiv Smart City Forum ’17, відзначив і Джон Хокінс, провідний експерт сучасності з питань креативної економіки, член консультаційної Ради з креативної економіки ООН, автор книги “The Creative Economy: How People Make Money From Ideas”.  Він поділився з гостями Форуму досвідом власних досліджень взаємодії бізнесу та креативного середовища. “Будьте творчими. Будьте розумними. Але, найголовніше, будьте чесними з собою та іншими”, – підкреслив Хокінс.

Інші записи

Kyiv Smart City, КМДА та ІКД НАН України спільно розвиватимуть цифрову інфраструктуру столиці

Сьогодні у Київській міській державній адміністрації було підписано угоду про офіційну співпрацю між Kyiv Smart City, Департаментом інформаційно-комунікаційних технологій КМДА та Інститутом космічних досліджень Національної академії наук України та Державного космічного агентства України. Ця угода є початком плідної та ефективної співпраці науковців, міської влади та міста щодо вдосконалення цифрового середовища столиці в рамках європейської програми […]

Детальніше

Оголошується набір на безкоштовне навчання курсу Arduino

Kyiv Smart City School — навчальна платформа, яка має на меті комплексно доповнювати усталену навчальну програму додатковими знаннями в галузі інновацій та технологій. Змінюючи формат подачі інформації, усуваючи наявні проблеми шкільного навчального курсу та формуючи нові підходи та практики. І з 1 березня в рамках цієї платформи ми розпочинаємо новий курс з основ технічного конструювання та […]

Детальніше

Fashion Tech зона в рамках Ukrainian Fashion Week

З 3 по 7 лютого відбудеться Ukrainian Fashion Week в рамках якого буде представлена демо-зона Fashion Tech Ukraine. Модна індустрія є невід’ємною частиною розвитку креативної економіки країни. Саме тому команда Кyiv Smart City створила даний проект і об’єдала свій досвід та зусилля з Ukrainian Fashion Week для того, щоб розвивати галузь технологій для моди. Fashion […]

Детальніше