У Києві презентували Індекс культурного і креативного потенціалу міст

У п’ятницю 3 листопада 2017 у Києві відбувся Kyiv Smart City Forum ’17 – головна подія країни, присвячена розвитку smart city технологій та впровадженню міських інновацій. В рамках заходу особливу увагу було приділено розвитку креативної економіки в містах України і, зокрема, презентації Індексу культурного та креативного потенціалу міст.

Цей інструмент, створений Kyiv Smart City спільно з аналітичним центром CEDOS, дає можливість швидко та ефективно оцінювати міський соціальний ландшафт та визначати рівень розвитку культурної та креативної сфери. Зараз триває етап апробації методології, який базується на дослідженнях Києва та Одеси.

Незалежний аналітичний центр CEDOS досліджує державну політику та суспільні процеси у сферах освіти, міграції та міського розвитку. Мета цих досліджень проста – сформувати прогресивні інституції та посилити участь кожного громадянина у прийнятті важливих рішень.

Протягом Форуму була представлена методологія оцінки, основні складові визначення Індексу – культурне життя, креативна економіка та сприятливі умови для реалізації проектів. Також мова йшла і про проблемні питання. Розповіли про складний характер креативної економіки, неналежну деталізацію даних і ненадійну офіційну статистику. Крім того була окреслена ще одна, надважлива проблема – недостатня кількість соціологічних опитувань, присвячених стилю життя, що заважає порівнювати належним чином креативний потенціал українських міст.

Анастасія Фітісова, аналітик центру CEDOS зазначила: «Ми почали досить масштабну роботу зі створення індексу креативності. Він повинен стати інструментом, як для міської влади, так і для бізнесу. Зібрана інформація дозволить зрозуміти, як розвивається сектор креативної та культурної економік в містах України. Маючи такі дані, міська влада, бізнес та інші зацікавлені сторони зможуть більш обґрунтовано розробляти стратегії розвитку міста і бізнесу».

Ярослава Бойко, cпівкоординатор ініціативи Kyiv Smart City прокоментувала: «Завдяки комунікації креативного кластеру та наукової сфери з бізнесом, місто отримує абсолютно новий вектор та імпульс. Дуже важливо розуміти, який креативний потенціал воно має. Саме тому, команда Kyiv Smart City спільно з аналітичним центром CEDOS розпочала роботу над створенням індексу креативного середовища українських міст. На форумі ми презентували перші напрацювання. Далі, спільно з експертами та активістами, ми удосконалюватимемо методологію, апробуємо її та сформуємо фінальний продукт, який обов’язково презентуємо громадськості».

Важливість розвитку креативних індустрій в Україні, під час свого виступу на Kyiv Smart City Forum ’17, відзначив і Джон Хокінс, провідний експерт сучасності з питань креативної економіки, член консультаційної Ради з креативної економіки ООН, автор книги “The Creative Economy: How People Make Money From Ideas”.  Він поділився з гостями Форуму досвідом власних досліджень взаємодії бізнесу та креативного середовища. “Будьте творчими. Будьте розумними. Але, найголовніше, будьте чесними з собою та іншими”, – підкреслив Хокінс.

Інші записи

У Києві відкрили єдиний диспетчерський центр моніторингу роботи транспорту

Сьогодні почав працювати ситуаційний центр у Київавтодорі завдяки спільній роботі Kyiv Smart City, заступника голови Київської міської державної адміністрації Дмитра Давтяна та КП «Інформатика». Головна мета центру — оптимізація роботи комунальної та пасажирської техніки у будь-яку погоду. Це єдина платформа, що об`єднує комунальний та пасажирський траспорт Київавтодору. Великою перевагою платформи стала можливість працювати у погані погодні […]

Детальніше

Нова екологічна культура: Kyiv Smart City проведе екомоніторинг у столичних школах

У рамках напряму Smart Environment команда ініціативи Kyiv Smart City запускає новий масштабний проект — екомоніторинг у столичних школах. Ми комплексно досліджуватимемо умови перебування учнів та вчителів у столичних закладах освіти, а також  проведемо для школярів серію освітньо-навчальних лекцій та практичних занять з екології. Запрошені спікери презентують інструменти залучення кожного жителя міста для впливу на […]

Детальніше

Сучасні діти: секрети виховання у рамках курсу Soft Skills

У школі наші діти вивчають історію, хімію та математику. Однак, більшість з них не звикли отримувати знання про себе: як розвивати особисті навички, як тренувати свій емоційний інтелект, досягати поставлених цілей у подальшій кар’єрі та житті та водночас правильно комунікувати з людьми навколо? Ці навички — надважливі у сучасному світі, але їх неможливо здобути завдяки […]

Детальніше