У боротьбі з Covid-19: розумні міста реагують на виклики за допомогою технологій

У боротьбі з Covid-19: розумні міста реагують на виклики за допомогою технологій

Сьогодні розумні міста переживають суттєві трансформації на фоні послаблення карантинних обмежень. У таких країнах як Ізраїль, Китай, Тайвань, Південна Корея, Гонконг, Іран, Сінгапур, США, Швеція, Німеччина, Італія та Іспанія технологічні засоби застосовуються для соціальної дистанції, відстеження контактів, самодіагностики та правозастосування. Цифрові інструменти можуть вимірювати скупченість, відстань між людьми та симптоми COVID-19. 

У нових умовах урядам багатьох країн доводиться вибудовувати стратегію розвитку міст з урахуванням локальних особливостей, потенційних ризиків для здоров’я громадян та серйозних втрат, яких зазнала світова економіка через пандемію. Пропонуємо вашій увазі цікаві інноваційні рішення, які впроваджуються прогресивними країнами для відновлення повноцінного життя. 

ЗДОРОВ’Я 

Південна Корея у містах досліджує використання існуючих ліків та їх вплив на COVID-19. Штучний інтелект також використовується при розробці нових препаратів. Наприклад, алгоритми глибокого навчання використовуються для прогнозування взаємодії між препаратом та білками, і за допомогою платформ пропонуються можливі препарати для боротьби з COVID-19. 

В Амстердамі міська влада використовує відеоспостереження, систему моніторингу натовпу, датчики дорожнього руху та датчики якості повітря для моніторингу та вимірювання різноманітних факторів для стримування пандемії. Іншими інструментами, які знаходяться на стадії планування та розробки є датчики тепла, датчики виявлення об’єктів \сканування транспортних засобів, частоти MMwave (міліметрова хвиля) як альтернатива відеокамерам та даних натовпу.

У Сінгапурі впровадили SpotОn –  розумний термометр для безпечного, простого, швидкого вимірювання температури. Термометр має технологію розпізнавання обличчя, яка дозволяє виявляти до 10 облич одночасно. Точність між + 0,3-0,5 ° C. Відстань виявлення – 2 метри. На термометр не впливають маски, шапки, зачіски, гарячі та холодні предмети (включаючи напої). Якщо вимірювання за допомогою SpotOn вище 37,5 ° C, проводиться перевірка вручну. 

Додаток “Кодекс здоров’я” використовується в усьому Китаї. Ця програма включає QR-коди, які потрібно завантажити під час відвідування громадської організацій. Зелений означає «здоровий – може відвідувати всі державні установи»; жовтий: “відновлення – обмежений доступ”; червоний: “хворий, висока температура або заразний – немає доступу”. 

У Каннах на трьох ринках встановлено камери з алгоритмом для виявлення тих, хто не носить маску. Якщо зафіксовано відвідувача ринку, що не носить маску, до нього буде відправлений офіцер, який дасть людині маску та надасть інформацію про переваги носіння масок. На цифровій інформаційній панелі відображаються зміни кількості людей, які носять маску. 

ТРАНСПОРТ

Мілан готується до відновлення суспільного життя зі слоганом: “Світ змінився, зміниться і наша мобільність”. Червоні та зелені позначки були розміщені на сидіннях у трамваї / автобусі / метро, щоб заохотити пасажирів тримати дистанцію. 

Канни встановлюють камери виявлення в автобусах, де система буде визначати “дистанцію” між пасажирами. Сигнал тривоги пролунає, якщо люди в автобусі занадто близько один до одного. 

На станціях метро Ізміра, Туреччина, органи місцевого самоврядування почали встановлювати так звані «маскомати»: торгові автомати, що надають безкоштовні гігієнічні пакети, що містять чотири маски для обличчя та пляшку об’ємом 100 мл дезінфекційного засобу. Це потрібно, щоб усі мешканці мали доступ до масок, оскільки їх використання є обов’язковим. 

В Амстердамі Технологічний університет Delft та Амстердамський інститут просунутих рішень для метрополій (Інститут AMS) розробили інформаційну панель соціального розмежування, яка створює карти міст, які показують на рівні вулиці та мікрорайону, чи можна при пересуванні містом дотримуватися правил соціального дистанціювання.

ІНФОРМАЦІЙНА БЕЗПЕКА

Поліція Манхеттена (Нью-Йорк) створила спеціальний веб-сайт для виявлення та боротьби з шахрайством, пов’язаним із COVID-19. 

Столичний уряд Токіо багато зусиль зосереджує на спілкуванні для уникнення маніпуляцій. З кінця січня громадяни та організації, такі як посольства, отримують часті повідомлення від TMG про національні та місцеві заходи. Губернатор регулярно транслює повідомлення на YouTube. Інформація доступна багатьма іноземними мовами.

В Амстердамі запустили програму Startup in Residence для відновлення інтелектуальної мобільності, кругової економіки та цифрового міста. 

Міська коаліція, започаткована Нью-Йорком, Барселоною та Амстердамом, здійснює моніторинг та обмін спостереженнями щодо використання техніки у боротьбі з коронавірусом. 

СОЦІАЛЬНА СФЕРА

В Амстердамі ініціатива «Всі підключені» надає 1000 оновлених ноутбуків та 1350 підключень до Інтернету для людей похилого віку та громадян з низьким бюджетом, яким не вистачає цих можливостей. Ці ноутбуки перевіряються та прибираються при необхідності соціальними підприємствами, такими як Cybersoek, які працюють (безпечно) з волонтерами на відстані до ринку праці. 

В Едінбурзі та Глазго iPads були передані для людей похилого віку, щоб вони могли підтримувати зв’язок зі своїми сім’ями, перебуваючи в домашній ізоляції. 

Мілан розробив телефонну лінію допомоги для людей з проблемами психічного здоров’я, що дозволяє психологам та лікарям говорити з пацієнтами. 

МОЛОДЬ

У Мадриді організовуються онлайн-заходи для підлітків. Близько 2500 підлітків, які перебувають в ізоляції вдома, взяли участь в онлайн-заходах, включаючи кулінарію, магію, майстерність, відеоігри, танці та ін. Близько 120 молодих людей взяли участь у змаганнях з репу. 

Амстердам надає 6300 chrome-книг та 800 точок підключення до WiFi,  які розповсюджувалися серед шкіл. Студенти можуть позичати ці пристрої до тих пір, поки школи закриті. Для кожної родини доступний один ноутбук.

У Гельсінкі організовуються шкільні обіди за допомогою сервісу pick-up. Обід спочатку був лише для учнів, які все ще приходили до школи через домашні обставини, але тепер вони доступні для всіх. 

КУЛЬТУРА

Фонд оцифрування у Сінгапурі із бюджетом $55 млн.допомагає музеям зробити їхні колекції доступними через віртуальні платформи. Пакет також підтримує цифрову презентацію основних подій. 

Амстердамський фонд мистецтв відкрив “Експрес-послугу” (бюджет: 300 000 євро) для малих проектів, включаючи цифрові проекти. Доступні гранти від 1500 до 5000 євро за заявку. 

Гельсінкі створив фонд в розмірі 300 000 євро для ідей з культурних та подійних секторів для зв’язку з аудиторією інноваційними цифровими способами

У Лондоні запустили Pay It Forward London – це платформа для краудфандингу для малого та середнього бізнесу з можливістю надання невеликим культурним установам та іншим організаціям продавати квитки та послуги «заздалегідь»

Сьогодні кожна країна і кожне місто напрацьовують власні оптимальні рішення для боротьби з пандемією та покращення життя громадян у часи невизначеності. Деякі локальні методи та підходи із застосуванням технологій довели свою ефективність і можуть стати універсальним для інших країн та громад. В Україні, щоб адаптуватися до нових умов, уважно стежать за світовими трендами. У який спосіб буде оптимізований цей корисний досвід – дізнаємося згодом.