Сучасні діти: секрети виховання у рамках курсу Soft Skills

Сучасні діти: секрети виховання у рамках курсу Soft Skills

У школі наші діти вивчають історію, хімію та математику. Однак, більшість з них не звикли отримувати знання про себе: як розвивати особисті навички, як тренувати свій емоційний інтелект, досягати поставлених цілей у подальшій кар’єрі та житті та водночас правильно комунікувати з людьми навколо? Ці навички — надважливі у сучасному світі, але їх неможливо здобути завдяки підручнику за шкільною партою.

Для того, щоб допомогти батькам у адаптації їхніх малюків до умов динамічного світу ми організували майстер-клас “Секрети виховання сучасних дітей” у рамках освітньої програми Soft Skills. Захід присвячений розумінню сучасних дітей, їх характерних рис та відмінностей від дорослого покоління. Мета майстер-класу — допомогти кожному з присутніх стати наставником для своїх дітей, навчити працювати з дитячими примхами та вміти правильно на них реагувати через призму чуйності та поваги. Спікером заходу стала Шинкарьова Жанна — власниця англійського дитячого клубу “Jasminka”, педагог, арт-терапевт, коуч-тренер. Своє призначення вона вбачає у навчанні дітей без примусу, розвитку через емоційний стан, вихованні в просторі любові.

Світ змінюється швидко, але потреби дітей залишаються тими ж, що й півстоліття тому. Канадський педагог Деніел Кемп у книзі “Тефлонові діти” писав: “Головна відмінність сучасної дитини полягає в тому, що вона абсолютно не піддається старим методам виховання. З боку малюки можуть здаватися невдячними, егоїстичними, перекірливими. Насправді ж, вони просто жадають самостійності та поваги з боку батьків”. Сучасні дітлахи знають, як досягти своєї мети, їх неможливо чогось навчити, якщо вони самі цього не захочуть. Тому важливо сприяти їхнім бажанням, надавати можливість вибору, привчати до самомотивації задля здобуття нових та цікавих знань. До них потрібно ставитися як до рівних, хвалити за успіхи та вміти дослухатися до їхніх прохань. Дітям необхідний баланс між чітким розпорядком та свободою, який буде сприяти розвитку відповідальності за свій власний вибір і вчинки.

Варто пам’ятати, що у дитинстві всі діти — “чомучки”, їм цікавий світ навколо, вони прагнуть досліджувати та дізнаватися про все нове й невідоме. І тому головним завданням для батьків і вихователів є направити цю активність у правильне русло. До 5 років у малюків закладаються базові риси особистості, моральні та естетичні ідеали. А отже, людина, яка знаходиться поруч з дитинчам дошкільного віку повинна бути прикладом моральності, культури та духовності. Особистий приклад більш переконливий, ніж слова. Ми не повинні просити інших зробити те, чого самі не робимо. У вихованні малюків надзвичайно важливо, щоб батьківські дії та слова не суперечили одне одному.

Діти не прилітають до нас з іншої планети. Дорослі та малюки — це єдиний Всесвіт, де все взаємопов’язано. Наші страхи віддзеркалюються на хворобах дітей, дитячі капризи ж, навпаки, вказують на наші дорослі проблеми, а їхні захоплення показують, у чому наш основний ресурс, де шукати сили та натхнення. Дбайте про свій внутрішній світ, шукайте гармонію з собою та світом, і ваш позитивний досвід впливатиме на малюка. Щасливі батьки — щасливі діти!

У наш час розквіту технологій немає нестачі інформації, але є проблема в її обробці та творчому використанні. Ще 30-40 років — і технічні операції будуть повністю автоматизовані, зникне потреба у величезній кількості робочих місць. Вже зараз ми повинні прогнозувати, які професії будуть затребувані в майбутньому, щоб допомогти дітям у виборі їхнього життєвого шляху. Сьогодні головними завданнями для нас є тренування своїх здібностей до спілкування з малюками, виховання, отримання нового досвіду та знань, напрацювання soft skills. Адже тільки різносторонньо розвиваючи себе ми зможемо повноцінно розвивати і своїх діток.