Сьогодні понад 70 учнів стали на крок ближче до сучасних інформаційних технологій.

Сьогодні понад 70 учнів стали на крок ближче до сучасних інформаційних технологій.

Програмували, збирали роботів і знову програмували. Саме так сьогодні учні київських шкіл, їхні батьки та ментори проводили суботній день. Міська ініціатива Kyiv Smart City провела шкільний хакатон STEM Challenge в одному з ІТ-осередків Kyiv Smart City School — спеціалізованій школі № 3 з поглибленим вивченням інформаційних технологій. Учні навчалися програмувати мовою Scratch та C++, змагалися за перемогу та вражали власним винахідницьким і креативним потенціалами.

Партнери заходу — спеціалізована школа № 3 з поглибленим вивченням інформаційних технологій, ГО «Академічний Всесвіт» та Ukr Bot.

Хакатон відвідали учні 5-тих — 10-тих класів із 6-ти київських шкіл. Організатори долучили до заходу батьків, проактивних вчителів інформатики, волонтерів, задля популяризації вивчення сучасних IT-технології. Фестиваль STEM Challenge є гарним інструментом, що допомагає швидко розкрити творчий потенціал молоді та мотивує їх ставати більш допитливими, не боятися викликів.

Усього брали участь 7 команд, одна з яких — ментори. Учасники чітко розподілили між собою обов’язки. Кожен обрав для себе власну команду роль, а деякі мали декілька ролей одночасно:
«Mathematician» — займався розрахунками,
«Warehouse-keeper» — відповідав за отримані командою матеріали та пристрої, «Support» — підтримував інші ролі у якості помічника,
«Coder» — програміст, писав код,
«Searcher» — пошуковик, гуглив необхідну для команди інформацію,
«Builder» — архітектор, ключовий виконавець усіх робіт,
«Team Lead» — лідер команди, делегував завдання, розв’язував спірні питання, приймав рішення щодо вибору завдань для виконання командою,
«Time-manager» — слідкував за часом виконання завдань, нагадував про час настання ключових подій,
«Speaker» — захищав проекти команди на публічних виступах.

О 10.20 відбулося жеребкування та призначення кожній команді менторів, які протягом фестивалю допомагали учасникам. Кожен гравець команди міг звертатися до будь-якого ментора за консультацією. Але за кожною командою було закріплено мінімум 2 ментори до яких вони мали звертатися насамперед.

Під час хакатону був створений командний залік балів. Кожна категорія оцінювалася від 1 до 6 балів. Усього оцінювались 21 номінації, серед яких: «Sсratch-проект», «Рух чорною лінією з перешкодами», «LEGO Прибирання сміття», «Android-проект», «Web-квест» та інші. Учні самі презентували роботи, а захист проектів у номінації «Scratch-проект» та «Android-проект» відбувався з публічною презентацією. У рамках інших номінацій, команди у вільному режимі виконували поставлені завдання та презентували результати виконавши всі завдання.

Під час фестивалю працювали й локації із демонстрацією обладнання та різними додатковими завданнями, виконуючи які команди отримували додаткові бали.

Учасники працювали на програмному забезпеченні: Java JDK, Eclipse IDE, Intelij IDE, Android Studio, Arduino IDE, mBlock, Processing, Scratch 2, Microsoft Office 2016 (2010, інтернет браузер Google Chrome, Mozilla, Opera, Internet Explorer, GIMP Inkscape Wonder, Blockly, Sphero Edu, mBlock для Android або iOS.

Вітаємо переможців:
1 місце — школа #3,
2 місце — школа #93,
3 місце — школа #124,
4 місце — школа #34,
5 місце — школа #45,
6 місце — школа #271.

Ярослава Бойко, координатор міської ініціативи Kyiv Smart City, прокоментувала: «Хакатон є дуже ефективним інструментом комунікації для молоді, своєрідним нетворкінгом. Ми використовуємо даний формат у навчанні, адже розуміємо, що він навчає не тільки роботі в команді, а й відчувати власну відповідальність за окрему сферу роботи. Діти вчаться чітко виконувати завдання, використовуючи як аналітику, так і креативний підходи. Завдяки освітнім філіям Kyiv Smart City School на базі комунальних шкіл упродовж 2019–2020 років ми плануємо залучити до наших освітніх програм понад 10 000 учнів разом із батьками. У такий спосіб ми прагнемо виховати нову smart-генерацію, що житиме в розумному місті та розвиватиме його».

Ірина Луб`янська, директор спеціалізованої школи № 3 з поглибленим вивченням інформаційних технологій прокоментувала: «Наша школа активно підтримує ініціативних вчителів, які вміють знаходити підхід до сучасної молоді та доводять, що освіта ХХІ сторіччя, справді, інноваційна. Навчання у форматі хакатон надзвичайно позитивно впливає на дітей. Вони стають більш комунікабельними, розкривають власний потенціал, а міждисциплінарні технічні предмети стають цікавими».

Нагадуємо, 15 грудня 2018 Kyiv Smart City офіційно оголосили про відкриття освітніх філій Kyiv Smart City School на базі 10 комунальних шкіл у різних районах столиці. А на сьогодні до нас приєдналося вже 4 школи! Для реалізації проекту ми залучаємо найактивніших керівників навчальних закладів та вчителів інформатики, які прагнуть зробити українську освіту інноваційною. На шкільних факультативах учні вивчають Scratch — мову програмування, що була розроблена в Массачусетському технологічному інституті для навчання дітей основам кодування.