Soft skills: секрети вашої успішної кар’єри.

Soft skills: секрети вашої успішної кар’єри.

Soft Skills — «гнучкі навички» або «універсальні функціональні компетенції». Термін, який означає різноманітні вміння, що допомагають у розвитку професії, командній роботі та соціалізації. Факт володіння такими навичками називають functional literacy («функціональною грамотністю»). Soft Skills — це навички, які допомагають при соціалізації будь-якого рівня: комунікативні вміння, навички міжособистісного спілкування, успішне ведення переговорних процесів, злагоджена робота в команді. Удосконалення цих навичок дозволяє бути успішним незалежно від специфіки діяльності або напрямку, в якому ви працюєте. Soft Skills направлені на особистісний розвиток, ерудованість і креативність.

Сьогодні в умовах високої конкуренції на ринку праці, компанії шукають кандидатів, які мають не просто вищу освіту та високу кваліфікацію у вузькій професійній спеціалізації, але й володіють додатковими якісними комунікативними компетенціями. ЮНЕСКО та Європейська комісія виділили 8 головних навичок, якими обов’язково потрібно володіти, аби бути професійно реалізованим та успішним. Важливі особистісні риси, з якими варто працювати абсолютно кожному: адаптивність або гнучкість, здатність бути дипломатичним і тактовним навіть у конфліктних ситуаціях. Якщо коротко, Soft Skills допомагають покращити власні компетенції, водночас як hard skills, або «спеціальні вузькопрофесійні навички», спрямовані на розвиток технічних умінь.

Роботодавцям потрібні гнучкі та різнопланові фахівці, що мають різноманітні навички й швидко адаптовуються до нових завдань. Деякі навички сьогодні дійсно неможливо отримати в школі або університеті. Світ дуже швидко змінюється, саме тому, аби бути затребуваним, необхідно продовжувати навчатись протягом усього життя. Нині вміння швидко адаптовуватись до екстремальних ситуацій та правильно комунікувати цінуються на рівні з академічними кваліфікаціями. Саме тому різноманітні курси Soft Skills сьогодні дуже популярні. Адже за допомогою них ви можете розвинути креативне мислення, комунікативні навички та уміння працювати в команді.

Команда Kyiv Smart City допомагає жителям міста знайти власне призначення у житті та максимально розвинути власні особистісні якості. У Kyiv Smart City Hub у 2018 році було проведено 10 відкритих лекцій у рамках курсу Soft Skills. Ми допомагаємо підготуватись до самопрезентації, навчаємо виступати перед публікою та вести переговори. Метою проекту є розвиток критичного мислення у свідомих громадян, що прагнуть покращити свої лідерські навички та навички самоорганізації і тайм-менеджменту. Основні теми, що були представлені під час занять, стосувались розкриття індивідуального потенціалу, формулювання та постановки цілей, планування їх досягнення. Заняття проводились в ігровій формі із застосуванням альтернативних педагогічних методик та елементів неформальної освіти.

У рамках курсу Soft Skills проводився тренінг із ефективного запам’ятовування, лекція для батьків і педагогів, що була присвячена сучасному вихованню дітей. На роль спікерів ми запрошуємо педагогів, коуч-тренерів, а також керівників стартапів, які на власних прикладах дають практичні поради та допомагають розкрити власний потенціал. Для тих, хто не встиг долучитись до курсу Soft Skills від Kyiv Smart City School минулого року, цього року також буде організовано серію освітніх заходів. Тому слідкуйте за нашими анонсами!