Бути соціально активним — головне у програмі захисту безпритульних тварин.

Бути соціально активним — головне у програмі захисту безпритульних тварин.

Одним із проектів напрямку Smart Urban є програма захисту безпритульних тварин у місті Києві. Діяльність програми спрямована на посилення безпеки домашніх та безпритульних тварин шляхом комунікаційної роботи з жителями міста, а також розробку та підтримку міських систем для ведення обліку тварин.

Тварини частина екосистеми міста. Однак проблема великої кількості тварин на вулицях та у притулках міста Києва залишається невирішеною. За даними Київської міської лікарні ветеринарної медицини, у столиці нараховується близько 2 тисяч безпритульних собак та котів. Лише у комунальному притулку «Бородянка» знаходиться 400 собак, які потребують піклування.

Для вирішення проблеми ініціатива Kyiv Smart City створила програму з гуманного зменшення кількості бездомних тварин в місті. Вона включає у себе комунікаційну роботу з містянами для посилення безпеки домашніх та бездомних тварин. До розробки програми долучилися активісти та учасники громадських організацій, представники міської влади, волонтери, яких хвилює ситуація з кількістю безпритульних тварин у Києві. Спілкування з аудиторією безперервно відбувається через соціальну рекламу, інформаційно-просвітницькі заходи, тренінги. Велика увагу ми надаємо роботі з контентом для власників тварин та небайдужих жителів міста. Завдяки співпраці ініціативи Kyiv Smart City та КМЛВМ, впродовж минулого року вдалося прилаштували 196 собак та 264 котів.  

Ще одним аспектом вирішення проблеми стала реєстрація тварин на міському рівні. Раніше реєстрація проводилася на паперах, що дуже ускладнювало ведення обліку. У 2018 році ГІОЦ разом з Kyiv Smart City розробили електронну інформаційно-аналітичну систему «Реєстр домашніх тварин». Відтепер котів та собак можна реєструвати у режимі онлайн. Система була створена в рамках комплексної міської цільової програми «Електронна столиця 2015 — 2018».  У системі можна подати запит на пошук втраченої тварини чи жетону; побачити автоматизовані робочі місця для поліції, ветеринара, де кожен має можливість вести картку тварини.

У рамках напряму Smart Urban ми створили ефективну систему реєстру тварин, проведено загальноміську інформаційну кампанію, тематичні заходи на базі Kyiv Smart City Hub за участю понад 100 міських жителів та зоозахисників, а також реалізовано масштабний соціальний проект «Не купуй — забери з притулку». Разом з партнерами ми допомагаємо у реєстрації домашніх тварин, ведемо чіткий електронний облік безпритульних тварин, постійно моніторимо кількість бездомних собак та кішок.  

Допомагати тваринам може кожен! Якщо у вас немає змоги взяти тваринку додому, можна оформити опікунство. Для цього необхідно оформити договір з КП «Київська міська лікарня ветеринарної медицини». З собою необхідно мати паспорт та ідентифікаційний код, ксерокопії, а також дві фотокартки 3х4 см. Опікуном безпритульних тварин може стати кожен повнолітній житель міста Києва.

Є питання? Звертайтеся за номером ветеринарної лікарні: +38 (044) 366 69 99.