Smart-покоління: восени школярі вивчатимуть інновації з Путівником розумного киянина

Smart-покоління: восени школярі вивчатимуть інновації з Путівником розумного киянина

Міська ініціатива Kyiv Smart City у партнерстві з компанією Visa створили Путівник розумного киянина – посібник з усіх аспектів smart-життя у столиці. Аби навчати школярів інноваційним технологіям у розумному місті, команда Kyiv Smart City також розробила унікальний модульний курс на основі цього гайдбука. З 1 жовтня один раз на місяць факультатив “Kyiv Smart City” проводитиметься в п’ятнадцяти освітніх філіях Kyiv Smart City School, що функціонують на базі комунальних шкіл столиці. Учні 5-8 класів отримають знання та навички про те, як допомогти місту стати більш комфортним, безпечним, доступним та екологічним.

Юрій Назаров, директор Департаменту інформаційно-комунікаційних технологій КМДА, прокоментував: “Путівник розумного киянина дає жителям мегаполісу інструменти для реалізації урбаністичних ідей. Особливо важливо поширювати ці знання серед дітей. Цього навчального року у столичних школах розпочнуться відповідні факультативи. Ми приділяємо значну увагу освіті як складовій розумного міста. Адже тільки надавши необхідні знання, можна виховати покоління свідомих, активних киян та спільно розбудовувати розумне місто”.

Путівник розумного киянина — добірка порад із застосування інновацій та електронних сервісів, які працюють в інфраструктурі столиці вже зараз. Гайдбук з’явився завдяки спільним зусиллям міської ініціативи Kyiv Smart City та Visa — глобальної компанії з розробки й підтримки платіжних технологій, яка піклується про фінансову грамотність громадян. Безготівкові розрахунки з Visa є трендом для розумних міст по всьому світу. Цієї осені, у рамках модульного курсу “Kyiv Smart City”, за допомогою Путівника розумного киянина Visa навчатиме юних киян, як користуватися фінансовими інструментами у розумному місті.

 

Такі знання необхідні новій smart-генерації, адже Київ поступово стає cashless — з платіжними терміналами, касами самообслуговування, мобільними додатками для паркування та безконтактною оплатою за проїзд у метро. Завдяки безготівковим операціям кияни не тільки заощаджують час, але й отримують відсотки на кредити й депозити, а ще розстрочки, кешбек і неочікувані бонуси. В рамках модульного курсу школярі дізнаються, як використовувати сучасні технології, електронні гроші й міські цифрові сервіси для більш комфортного життя в місті. Це збірка рекомендацій для розв’язання практичних питань, які постануть перед сьогоднішніми школярами вже через кілька років.

Питання обізнаності та інформованості про сучасні розумні технології, що доступні мешканцям міста, є вкрай важливими для їх успішного розвитку та входження у повсякденне життя містян. Саме тому Visa приділяє високу увагу популяризації знань, особливо у сфері фінансової грамотності. Ми переконані, що розумне місто обов’язково крокує до безготівковості, впроваджуючи cashless технології. У путівнику розумного киянина ми присвятили цьому окремий розділ і радо поділимося нашими знаннями”, – додає Старший директор Visa зі стратегічних партнерств та взаємодії з фінтех-компаніями Євген Лісняк

 

Для всіх жителів Києва важливо володіти інформацією про те, як функціонує економіка розумного міста та які є інструменти для покращення всіх аспектів життя. Наприкінці 2019 року з’явиться єдина інтерактивна платформа Kyiv Smart City, створена на основі Путівника розумного киянина. Онлайн-платформа відкриває нові можливості розвитку для smart-громадян, а вчителям надасть цікаві та актуальні відеоматеріали для підготовки уроків. Із допомогою чат-боту кияни зможуть опанувати електронні сервіси, познайомитися з технологіями найпрогресивніших розумних міст, а також пройти тести для закріплення нових знань та навичок. В разі успішного тестування користувачі платформи отримають електронний сертифікат.

“Головне завдання Kyiv Smart City School та Путівника розумного киянина сприяти становленню свідомого суспільства. Ми постійно покращуємо освітні проекти для школярів та робимо якісну IT-освіту доступною для кожного. Завдяки модульному навчанню “Kyiv Smart City” молодь почуватиметься абсолютно вільно у світі розумних технологій. Діти знатимуть, що таке енергоефективність, smart mobility та онлайн-банки. Для них розумне місто стане звичним комфортним середовищем», — прокоментувала Ярослава Бойко, координатор ініціативи Kyiv Smart City.

 

Навчальний сезон в осередках Kyiv Smart City School разом із гайдбуком обіцяє бути продуктивним — з широким спектром освітніх можливостей для молоді. Крім модульного курсу “Kyiv Smart City”, школярі готуватимуться до змагань First Tech Challenge, зможуть відвідати курси з профорієнтації або записатися на факультатив зі Scratch — мови програмування. Ще одна унікальна нагода для застосування знань з науки та техніки — це участь у змаганнях з моделювання розумних пристроїв Steam House. У Kyiv Smart City Hub двічі на місяць проходитиме курс “Smart-покоління” для підлітків, батьків та вчителів, а також заняття з YouTube-блогерства та мобільної фотографії від Цитрус Академії. Завдяки якісній IT-освіті команда Kyiv Smart City виховує нову smart-генерацію, що житиме у розумному місті та розвиватиме його.

Партнер видання Путівника розумного киянина — VISA, глобальна компанія платіжних технологій, яка підтримує ідею соціально-відповідального бізнесу у світовому масштабі. Visa Inc. (NYSE: V) є світовим лідером у галузі цифрових платежів. Наша місія ‒  об`єднати світ за допомогою найбільш інноваційної, надійної та безпечної платіжної мережі, що дає змогу споживачам, бізнесу та економіці розвиватися. Наша новітня глобальна технологічна мережа VisaNet забезпечує надійні та безпечні платежів по всьому світу, і може обробляти понад 65 000 транзакцій на секунду. Компанія «Visa» є відданою інноваціям, що є каталізатором швидкого зростання «connected commerce», в умовах якої практично будь-який підключений пристрій може здійснювати платежі, таким чином наближаючи перехід до майбутнього без готівки — скрізь і для всіх. В той час, коли світ рухається від аналогових технологій до цифрових, Visa використовує свій бренд, продукти, експертів, мережу та масштаб для трансформації комерції.