Нотатки smart киянина: перелік найкращих курсів для самоосвіти.

Нотатки smart киянина: перелік найкращих курсів для самоосвіти.

Із кожним роком українська система освіта стикається з новими викликами. Сучасна освіта покликана надати людині не тільки теоретичну базу, а й скоріше навчити максимально швидко адаптовуватись до умов, у яких вона перебуває. Сьогодні освіта доступна майже кожному. І всі розуміють її важливість. Самоосвіта та саморозвиток допомагають не тільки розвинути універсальні функціональні компетенції, а й стати конкурентоспроможним на ринку праці. Варто пам’ятати про те, що навчатися ніколи не пізно. А з онлайн сервісами це ще й зручно. Пропонуємо вашій увазі перелік найкращих курсів для самоосвіти.

MIT OpenCourseWare,  Massachusetts Institute  of Technology

Відкрита база онлайн-курсів Массачусетського технологічного інституту. Тут опубліковано матеріали 2400 курсів, 85 % аудиторії становлять студенти й люди, які займаються самоосвітою. Ви можете примножити свої знання в таких сферах: бізнес, інженерія, здоров’я і медицина, гуманітарні науки, математика, суспільство, викладання та освіта тощо.

Planetizen Courses

Ресурс корисний архітекторам, дизайнерам та представникам розвитку суспільного простору. Тут ви можете знайти актуальні новини зі сфери міського планування, коментарі, інтерв’ю, події, огляди книг, оголошення, роботу, навчання та багато іншого. Planetizen охоплює широке коло питань проектування, розвитку інфраструктури, глобального потепління, архітектури, житлового будівництва, діяльності громад та збереження історичних пам’яток.

edX

Освітню платформу заснував Гарвардський університет 2012 року. еdX пропонує високоякісні курси від найкращих університетів та навчальних закладів світу. Члени університету edX очолюють Світовий університетський рейтинг QS й отримують найвищі відзнаки. Якщо ви цікавитесь інформатикою, мовами, технікою, психологією, літературною творчістю, електронікою, біологією або маркетингом, вони мають спеціальний курс для вас! Реєструйтеся  та дізнавайтеся щось нове.

«Відкритий Університет Майдану»

ВУМ — це всеукраїнський рух громадянської освіти, який виник під час Революції гідності на Майдані 2013–2014 років. Сьогодні — це громадська організація з центром у Києві, яка нараховує 24 регіональні осередки та своєю діяльністю створює й розвиває напрями неформальної освіти й самоосвіти, доступної кожному громадянину України. ВУМ є майданчиком для висловлення думок про майбутнє України, формування проактивного громадянського суспільства та розвитку громадянських компетенцій.

Prometheus

Громадський проект масових відкритих онлайн-курсів. У співпраці з викладачами кращих ВНЗ України він створює та розміщує відкриті онлайн-курси на власній онлайн-платформі та надає безкоштовну можливість університетам, організаціям і компаніям публікувати та поширювати курси на цій платформі. Prometheus відкриває безкоштовний онлайн-доступ до найкращих навчальних курсів університетського рівня всім охочим в Україні.

Coursera

Кожен курс на Coursera викладає провідний лектор із найкращих світових навчальних закладів. Курси охоплюють записані відеолекції, автоматичні та рецензовані завдання й обговорення. Після завершення курсу ви отримаєте електронний сертифікат про його проходження.

Academic Earth

Освітню платформу було започатковано тому, що всі заслуговують на доступ до освіти світового рівня. У 2009 році автори платформи створили першу колекцію безкоштовних онлайн-курсів від найкращих університетів США та Європи. Світ відкритої освіти з того часу вибухнув, тому сьогодні списки онлайн-курсів спеціально відбирають професійні співробітники, щоб показати найкращі пропозиції за вибраною тематикою. Ви також переконаєтеся, що для кожного знайдеться щось цікаве, незалежно від того, чи хочете ви вивчити нову тему, чи розвинутися у своїй нинішній галузі. Academic Earth відкриває дивовижний світ академічних наук безкоштовно.

Vector

Vector — це онлайн-школа для тих, хто хоче змінювати навколишнє середовище. Тут створили доступні курси про міське підприємництво російською мовою, зібравши теоретичні знання й практичні інструменти не лише від експертів із Росії, а й з усього світу. Vector допоможе пройти шлях від пошуку ідеї до створення власної справи. На курсах ви навчитеся підприємницького способу мислення й навичок створення та розвитку власної справи. Окремі курси присвячені різним сферам, що дають можливість зануритися у цікаву для вас тематику.