У Києві відкрили єдиний диспетчерський центр моніторингу роботи транспорту.

У Києві відкрили єдиний диспетчерський центр моніторингу роботи транспорту.

Сьогодні почав працювати ситуаційний центр у Київавтодорі завдяки спільній роботі Kyiv Smart City, заступника голови Київської міської державної адміністрації Дмитра Давтяна та КП «Інформатика». Головна мета центру — оптимізація роботи комунальної та пасажирської техніки у будь-яку погоду. Це єдина платформа, що об`єднує комунальний та пасажирський траспорт Київавтодору.

Великою перевагою платформи стала можливість працювати у погані погодні умови оперативніше та якісніше. У ситуаційному центрі розташовано 4 комп’ютери для роботи диспетчера, основний великий екран та зона обговорення.

Багатофункціональна стіна з екранами, або так званий мультивізор вміщує інформацію щодо прогнозу погоди, систему GPS-навігації, аналітику транспорту, аналіз кількості комунальної та пасажирської техніки в Києві. Система може відслідковувти шлях кожної машини та її характеристики, в автоматичному режимі відслідковувати транспорт через відеокамери, контролювати перевищення швидкості та поточний статус транспорту.

Доступ до центральної системи дата-центру мають диспетчери Київавтодору. Інформацію надають 7 тисяч міських камер відеоспостереження. Диспетчер ситуаційного центру має можливість вести пряму комунікацію з водієм через спеціальний планшет. І через нього водій може отримувати завдання, слідкувати за станом роботи та навіть перевіряти скільки палива залишилось у баку.

Юрій Назаров, співкоординатор ініціативи Kyiv Smart City та директор Департаменту інформаційно-комунікаційних технологій, КМДА прокоментував: “Центр забезпечує опрацювання даних GPS-трекерів (бортових комп’ютерів транспортних засобів) для моніторингу розташування, маршруту руху технологічного транспорту та надає інструменти роботи із опрацьованими даними. Тобто, кожна одиниця снігоприбиральної техніки відображена на екрані, а диспетчер може надавати їй завдання в автоматичному режимі та слідкувати за сумлінним виконанням роботи.

Сьогодні вже більше 600 машин обладнанні датчиками, gps трекерами та планшетами. Систему планують тестувати у Києві, а згодом відкривати ситуаційні центри в інших українських містах. Містяни також можуть проконтролювати роботу техніки на сайті clean.kyivcity.gov.ua