Лондон, Нью-Йорк, Амстердам: рейтинг найрозумніших міст світу у 2019 році

Лондон, Нью-Йорк, Амстердам: рейтинг найрозумніших міст світу у 2019 році

Центр глобалізації та стратегії бізнес-школи IESE (Іспанія) склав рейтинг найрозумніших міст світу у 2019 році. Аналіз здійснювався за 9 критеріями: людський капітал (розвиток, залучення та виховання талантів), соціальна згуртованість (консенсус між різними соціальними групами населення), економіка, довкілля, управління, містобудування, міжнародні зв’язки, технології, мобільність і транспорт (легкість пересування).

«По-справжньому розумне місто — це те, яке має на меті покращити якість життя своїх мешканців, а це означає забезпечення економічної, соціальної й екологічної стійкості», — упевнений Жоан Енрік Рікарт, професор IESE та співавтор доповіді. Загалом в IESE Cities in Motion Index 2019 потрапило 174 міста з 80 країн. Переможцем став Лондон. 

5 найрозумніших міст у світі

  1. Лондон

Лондон очолив рейтинг завдяки відмінним результатам майже в усіх категоріях, за якими оцінювалися міста, зокрема за людським капіталом (завдяки великій кількості бізнес-шкіл та університетів) та умовами для міжнародного співробітництва. Крім того, у британській столиці більше стартапів і програмістів, ніж у будь-якому іншому місті світу, і є відкрита платформа даних (London Datastore), якою щомісяця користуються понад 50 000 осіб. Найслабшою ланкою британської столиці наразі залишається соціальна єдність.

  1. Нью-Йорк

Нью-Йорк опинився на другому місці завдяки найкращим економічним показникам, високому людському капіталу, прогресивному містобудуванню та гарним умовам для налагодження міжнародних зв’язків. А ще Велике яблуко є домом для майже 7000 хайтек-компаній і має чимало інтегрованих технологічних послуг, як-от безкоштовна мережа Wi-Fi LinkNYC. Як і лондонцям, соціальної згуртованості жителям Нью-Йорка поки досягти не вдалося.

  1. Амстердам

Симбіоз фінансових технологій, енергоефективності та культури робить Амстердам одним із найпрогресивніших міст Європи. Кількість велосипедів (881 000) тут перевищує число жителів (850 000), адже користуватися ними зручно завдяки розвиненій системі автоматизованих сервісів (прокат, паркування та ін.). Також міська влада планує заборонити до 2025 року автомобілі з бензиновими й дизельними двигунами, аби Амстердам став першим європейським містом з нульовими викидами.

  1. Париж

Париж, як і Лондон, є одним з найважливіших фінансових центрів Європи. Найсильнішими його сторонами є економіка, людський капітал, міжнародні зв’язки, технології та мобільність. А ще Париж активно використовує відкриті інновації, інтернет речей (для оптимізації потоку транспорту і пішоходів) та автоматизовану систему метро. Аби покращити якість повітря в місті, влада всіляко популяризує використання велосипедів та електрокарів. 

  1. Рейк’явік

Другий рік поспіль Рейк’явік перемагає за екологічним критерієм. Понад 99% електроенергії в місті виробляється завдяки геотермальним джерелам, а від горючих корисних копалин влада відмовилася зовсім. Столиця Ісландії також затвердила програму, згідно з якою планує до 2040 року стати містом з нульовим викидом вуглецю.

Також у топ-10 найрозумніших міст світу потрапили Токіо, Сінгапур, Копенгаген, Берлін та Відень. 

Дізнатися більше про останні тенденції у smart-інфраструктурі, а також перейняти фреймворки інших міст можна буде 1 жовтня на KYIV SMART CITY FORUM 2019 у столичному КВЦ “Парковий”. Спікерами заходу стануть понад 50 українських і закордонних фахівців, зокрема зі Швейцарії, США, Іспанії та Нідерландів. Вони поділяться досвідом упровадження “розумного” транспорту, сталої енергетики, креативної економіки та розкажуть, як ефективно застосовувати цифрові сервіси, аби покращити життя в місті.

KYIV SMART CITY FORUM — це масштабний майданчик для обміну досвідом, налагодження зв’язків із владою та пошуку нових бізнес-партнерів. Не проґавте унікальну можливість відвідати одну з головних подій Східної Європи. Квитки можна придбати ТУТ.