На карантині зі смартфоном: як зберегти здоровий глузд в самоізоляції

На карантині зі смартфоном: як зберегти здоровий глузд в самоізоляції

У часи соціального дистанціювання сучасні технології є незамінними помічниками, які допомагають нам адаптуватися до режиму #сидивдома, а саме: зберегти здоров’я, роботу, друзів та не збожеволіти в інформаційному шумі. У відповідь на виклики завжди з’являються нові можливості, тож ми підготували кілька порад, як покращити своє життя під час карантину за допомогою інновацій.

Тримай дистанцію online

У нашій новій реальності похід у супермаркет або на пошту вимагає ретельних приготувань, одна з яких – уникати скупчення людей. У цьому користувачам може допомогти електронний доступ до сервісів і послуг, а також дистанційне банківське обслуговування. Постачальники товарів піклуються про здоров’я своїх клієнтів за допомогою технологій. Наприклад, у мобільному додатку “Нова пошта” можна перевірити пікові години у потрібному відділенні, а на сайті “Сільпо”  відображається завантаженість кас у різні дні тижня та часові проміжки. Для уточнення інформації потрібно лише вибрати місто, адресу магазину та “зберегти параметри” у відповідній опції. У міському додатку Kyiv Smart City наразі є можливість оплачувати комунальні платежі, не виходячи з дому, а також – сплачувати за паркування та написати звернення про якість міських послуг у Контактний центр міста Києва 15-51.

Сплачуй безготівково

В період пандемії, коли паперові гроші потенційно можуть стати середовищем для розповсюдження вірусу, безготівкові розрахунки довели свою безпечність – це швидко, зручно і безконтактно. Національний банк України рекомендує: використовувати безготівкові розрахунки, безконтактні та мобільні платежі, розрахунки за допомогою Apple Pay, Google Pay, смартфонів та розумних годинників, чипованих платіжних карток. Крім того, в залежності від типу твоєї банківської картки, витрачаючи гроші, ти можеш отримувати кешбек, брати участь у акціях та накопичувати бонуси – тобто, економити. Більш детальну інформацію про бонуси можна дізнатися у мобільному додатку свого банку.

Ходи на вечірки та побачення online

Досі є можливості разом з друзями потанцювати під драйвову музику. У Берліні комісія, що об’єднує понад 200 клубів, ініціювала створення платформи United We Stream – найбільшого цифрового клубу в світі.  У прямому ефірі виступатимуть діджеї та резиденти берлінських клубів, наразі зачинених через карантин. Молодь також організовує дистанційні домашні вечірки за допомогою платформи ZOOM, яка дозволяє налаштувати якісний відеозв’язок з багатьма людьми одночасно. Тим, кому не пощастило опинитися в ізоляції без романтичних стосунків, на допомогу приходить TINDER – один з найпопулярніших додатків для знайомств. До 30 квітня включно розробники ввімкнули безкоштовну опцію “Закордонного паспорта”. Користувач, сидячи в піжамі на улюбленому дивані, може шукати кохання свого життя по всьому світу – від Києва до Стокгольма, Токіо та Буенос-Айреса. Зараз це реально як ніколи, адже через пандемію третина населення планети живе віртуальним життям. 

Розвиток та IT-навчання

Найкращі освітні онлайн-платформи планети, серед яких Coursera, EDX та FutureLearn, пропонують активним громадянам безкоштовно покращувати свої знання в обраних професіях або спробувати себе в IT-технологіях. Українська платформа Prometheus також пропонує вчителям, батькам, школярам та студентам понад 100 безкоштовних онлайн-курсів під час карантину, серед яких онлайн-курси з інформаційних технологій. А саме: основи тестування програмного забезпечення, обробка та аналіз великих даних, основи програмування на Java та Python тощо. 

Кіберспортуй

Комп’ютерні ігри, на відміну від інших групових активностей, зараз переживають ренесанс. Кіберспорт дарує відчуття драйву та приналежності до спільноти, якого ми всі так потребуємо у дні недобровільного усамітнення. Найбільш затребуваними зараз є дві категорії ігор: безкоштовні та MMORPG — massively multiplayer online role playing game. А зараз кіберспорт це ще й реальна можливість активно долучитися до боротьби з коронавірусом. У світі проводяться благодійні кіберспортивні марафони, під час яких онлайн-глядачі турніру можуть робити благодійні внески, спрямовані на пошуки вакцини. А нещодавно корпорація Nvidia один з лідерів виробництва мультимедійних та комунікаційних пристроїв для ігрових консолей, звернулася до користувачів із закликом ділитись частиною обчислювальних потужностей комп’ютерів для допомоги у знаходженні ліків через спеціальний додаток. У такий спосіб всі геймери світу можуть брати активну участь у боротьбі з коронавірусом, як справжні супергерої.  

Пандемія обов’язково закінчиться, активне життя знову повернеться на вулиці наших міст, а позитивний досвід використання технологій варто зберегти і надалі застосовувати для розбудови розумного міста.  Бережіть себе, мийте руки, сидіть вдома та діджиталізуйтеся!