Міська ініціатива Kyiv Smart City та FES-Ukraine проведуть конференцію для розвитку інноваційних міст.

Міська ініціатива Kyiv Smart City та FES-Ukraine проведуть конференцію для розвитку інноваційних міст.

24 квітня у Києві відбудеться конференція «Smart Ukraine: цифрові технології для розвитку міст», що стане першою у серії заходів, присвячених популяризації впровадження елементів е-демократії в українських містах.

Мета конференції — активізувати українські команди у розбудові електронної демократії та надихнути їх на створення та запуск інноваційних сервісів та онлайн інструментів. Організатор заходу — міська ініціатива Kyiv Smart City у партнерстві з представництвом Фонду імені Фрідріха Еберта в Україні за підтримки Київської міської державної адміністрації, Асоціації міст України та Центру розвитку інновацій.

Захід об’єднає учасників зі всієї країни для обговорення перспектив впровадження цифрових послуг та інструментів електронної демократії у містах. Конференція покликана підтримати децентралізацію та впровадження онлайн послуг на місцевому рівні шляхом обміну навичками та залученням міжнародного досвіду. Також будуть порушені питання побудови мережі розумних міст для перетворення України на інноваційну та технологічну країну.

Головні питання конференції:

  • цифрова стратегія майбутнього. Як сприяти цифровій трансформації України завдяки політиці прогресивного управління в містах,
  • Україна в рамках глобальної діґіталізації: досвід міст у впровадженні інноваційних цифрових сервісів та послуг. Концепція Smart City як інструмент впровадження горизонтальної системи управління містом,
  • влада, громадянське суспільство та цифрові інструменти. Як діґіталізація впливає на залучення громадськості до розвитку електронної демократії.

Юрій Назаров, директор Департаменту інформаційно-комунікаційних технологій КМДА, прокоментував: «Завдяки сучасним технологіям кожен громадянин може звертатися онлайн до влади з важливими питаннями, пропозиціями, брати участь в обговоренні законопроектів і керувати бюджетами міст. Все це є головними ознаками впровадження електронної демократії в країні. Конференція «Smart Ukraine: цифрові технології міст» відкриє серію заходів, присвячених популяризації впровадження елементів е-демократії в українських містах. Завдяки обміну досвідом, підтримці експертів та презентаціям успішних кейсів ініціативні учасники з усієї України зможуть втілити власні інноваційні ідеї».

Ярослава Бойко, координаторка міської ініціативи Kyiv Smart City, зазначила: «Звернення до влади завдяки кільком клікам, електронний запис до дитячого садочка, безконтактний прохід у метро, подання петицій онлайн та участь у реалізації міських проектів — всі ці елементи електронної демократії сьогодні успішно реалізовані в українській столиці. Разом з киянами ми працюємо над розбудовою міста-мрії, у якому кожен житель відчуватиме себе захищеним та щасливим. Але у команди Kyiv Smart City є глобальна мета — об’єднати українські міста, аби сформувати глобальну всеукраїнську мережу. Вважаю, що тільки спільними зусиллями ми зможемо розбудувати електронну демократію та зробити Україну однією з найбільш інноваційних, прогресивних, технологічно розвинених країн Східної Європи».

#smartukraine2019