Літня школа технологій: у Києві запустили курс для підвищення цифрової грамотності пенсіонерів

Літня школа технологій: у Києві запустили курс для підвищення цифрової грамотності пенсіонерів

1 червня 2019 року благодійний фонд імені Сергія Горового запустив “Літню школу технологій” у рамках проекту “Юні”. Головним завданням курсу є популяризувати серед киян пенсійного віку цифрові сервіси, які вже діють у столиці. Це й особистий кабінет киянина, і безготівковий розрахунок, і онлайн-запис до лікаря, і сплата комунальних послуг через інтернет, і багато інших. Проект реалізується за підтримки ініціативи Kyiv Smart City.

 

За словами Юрія Назарова, директора Департаменту інформаційно-комунікаційних технологій, 20% киян, що вже користуються смарт-сервісами, — це люди старшого віку. Проте, якщо раніше вони зверталися за допомогою чи порадою до своїх онуків, то тепер з’явилося місце, де вони можуть опанувати цифрову грамотність у колі однолітків. Це автоматично нівелює таку проблему, як ніяковість.

 

Перша лекція пройшла 1 червня в еко-просторі “Скворечник” у Гідропарку. Темою зустрічі були розумні міста, одним з яких тепер є і Київ. У столиці є чимало інноваційних технологій, які роблять життя її мешканців більш комфортним і безпечним, проте не всі про них знають чи вміють користуватися. Учасники першого тренінгу “Літньої школи технологій” дізналися про переваги смарт-сервісів та про нові можливості, що чекають на них після їх опанування.

 

Фонд імені Сергія Горового регулярно організовує заходи для соціально вразливих верств населення, аби включити їх у суспільне життя і довести, що й після виходу на пенсію життя може бути цікавим, активним і насиченим. Головне — прагнути цього і не припиняти вчитися новому.

Тренінги “Літньої школи технологій” триватимуть протягом трьох місяців у Гідропарку. Найближчі зустрічі будуть присвячені безготівковому розрахунку та мобільності в місті. З повним розкладом лекцій можна ознайомитися ТУТ.