Путівник розумного киянина: посібник для тих, хто прагне змін.

Путівник розумного киянина: посібник для тих, хто прагне змін.

У 2018 році міська ініціатива Kyiv Smart City видала Путівник розумного киянина. Це перший у світі посібник такого формату, мета якого — допомогти жителям міста зробити своє місто комфортнішим, чистішим та безпечнішим.

Розумним називають місто, у якому використовуються інформаційні та комунікаційні технології, а міська влада активно управляє столичною інфраструктурою: транспортом, школами, лікарнями, онлайн-сервісами тощо. Однією з ключових складових цих змін є жителі міста. Як використовувати сучасні технології, урбаністичні інструменти й міські цифрові сервіси, аби покращити якість життя у Києві, можна прочитати в Путівнику розумного киянина.

У виданні є інформація про всі аспекти smart-життя в місті: інноваційні проекти, електронну демократію, процедуру організації ОСББ, можливість взаємодії з органами влади, економію енергоресурсів тощо. Автори посібника подбали про те, аби кожен житель столиці зміг знайти відповіді на питання, як зробити життя в Києві максимально комфортним для всіх.

Скільки разів, перебуваючи за кордоном, ви ловили себе на думці, що там краще — чистіше, гарніше, безпечніше, зручніше, ніж у вашому рідному місті? Мабуть, стільки ж, скільки чули фразу, що для того, щоб змінити світ, потрібно почати з себе. У розділі “Мандрівка smart-містами” читачі можуть дізнатися про технології та сервіси, які докорінно змінили життя найпрогресивніших міст світу та дізнатися про те, як застосувати їх у Києві. Скажімо, Сінгапур відомий своєю безпекою та законослухняністю громадян, Стокгольм — екологічними проектами, а Утрехт — розвинутою велоінфраструктурою. Так, українська столиця може запровадити ще багато інноваційних рішень. Серед smart-інструментів, які вже застосовано, є чимало таких, які вдалося реалізувати завдяки зусиллям активних містян: онлайн-сервіси, єдиний електронний квиток, Громадський бюджет.

Громадський бюджет — це проект, що передбачає виділення міською адміністрацією бюджетних коштів на проекти, які подають громадяни. У 2019 він проводиться в Києві вже вчетверте. 802 команди подали 2126 проектів на суму 1 070 181 439 грн.

Ще один спосіб бути активним учасником міських змін — подавати та підтримувати е-петиції. З 2015 року на сайті КМДА було розміщено 5454 петиції.  55 із них набрали необхідні 10 000 голосів, 42 було реалізовано. Крім того, у Києва є власний сайт для звернень громадян, на якому можна стежити за роботою комунальних служб і залишати їм пропозиції чи скарги.

Інструментів, за допомогою яких можна покращити життя в столиці, достатньо, і всю важливу інформацію тепер можна знайти в одному виданні. Як організувати ОСББ, встановити камери в дитячому садочку, утеплити будинок чи отримати фінансування свого проекту, ви можете прочитати у Путівнику розумного киянина. При цьому, посібник є не бюрократичним документом, а інструментом використання реального досвіду, який команда ініціативи Kyiv Smart City доповнюватиме разом із жителями міста.

Також автори путівника подбали про дозвілля й саморозвиток жителів столиці. З цією метою було створено базу освітніх онлайн-курсів від найкращих університетів та установ з усього світу. Завдяки Путівнику кияни зможуть дізнатися, за допомогою яких платформ можна безкоштовно покращити свої знання в таких сферах, як бізнес, інженерія, здоров’я й медицина, гуманітарні науки, математика, суспільство або ж викладання.

Завантажити та прочитати Путівник розумного киянина можна безкоштовно на сайті Kyiv Smart City.