Kyiv Smart City на ГБФесті: реєстрували домашніх улюбленців, розігрували Kyiv Smart Card

Kyiv Smart City на ГБФесті: реєстрували домашніх улюбленців, розігрували Kyiv Smart Card

18 травня, на День Європи, у столичному парку ім. Тараса Шевченка пройшов «ГБФест» — фестиваль громадської участі та демонстрації результатів взаємодії міської влади, активної спільноти та соціально-відповідального бізнесу. На заході учасникам розказали про можливості й інструменти, якими кожен киянин може скористатися вже сьогодні, аби зробити життя в столиці безпечнішим і комфортнішим.

Міська ініціатива Kyiv Smart City також підтримала фестиваль і провела цілу низку цікавих інтерактивів, аби показати киянам, як у столиці працюють цифрові сервіси. Зокрема, найактивніші відвідувачі фестивалю долучилися до квесту «Передай за проїзд». У парку було встановлено автобус із перешкодами всередині, і учасники, які змогли подолати їх за вказаний час, отримали в подарунок 15 транспортних карток Kyiv Smart Card.

Юрій Назаров, директор Департаменту інформаційно-комунікаційних технологій КМДА, відзначив: «Дуже важливо, що все більше громадян обирають для реалізації проектів смарт-інструменти. Сподіваюся, що поєднання розумних технологій та бажання киян розвивати своє місто допоможуть зробити столицю ще більш інноваційною та комфортною».

На іншій демо-зоні Kyiv Smart City жителі Києва змогли внести до Реєстру домашніх тварин своїх улюбленців. Скористалася цим сервісом і Дар’я Астаф’єва, яка відвідала «ГБФест» зі своїм домашнім улюбленцем Чічіко. Співачка зареєструвала у системі власного чотирилапого друга та допомогла внести до бази інших пухнастиків.

Ярослава Бойко, координаторка міської ініціативи Kyiv Smart City, розповіла: «Найбільший страх будь-якого господаря — це загубити свого улюбленця. Хтось у такій ситуації починає розклеювати оголошення на зупинках та стовпах, хтось — публікувати пости в соцмережах. Тому ми разом з командою Kyiv Smart City створили більш дієвий спосіб — жетон із QR-кодом. Відсканувавши його, людина відразу бачить на екрані контакти власника загубленої тварини і зможе з ним зв’язатися»

Реєстр домашніх тварин було створено у 2018 році міською ініціативою Kyiv Smart City спільно з КП «Київська міська лікарня ветеринарної медицини». Система дозволяє слідкувати за календарем вакцинації, іншими ветеринарними заходами та швидко ідентифікувати будь-яку знайдену тварину, що має жетон зі спеціальним QR-кодом. Зареєструвати свого улюбленця можна тут.

А якщо ви лише мрієте про чотирилапого друга, то його можна взяти в притулку. Аби популяризувати тему адопції безпритульних тварин серед киян, Kyiv Smart City запустила соціальну кампанію «Не купуй — забери з притулку». Завдяки проекту упродовж 2018 року люблячі господарі знайшли 196 собак і 264 котів.

Також у рамках «ГБФесту» ми ознайомили жителів міста з «Путівником розумного киянина» — першим в Україні посібником з вичерпною інформацією про smart-інструменти, які можуть допомогти активним киянам зробити своє життя якіснішим, безпечнішим та зручнішим. У рамках заходу багато охочих прагнули придбати Путівник розумного киянина. На вторговані кошти буде закуплено робототехніку для Академії кодування для дітей.