У Києві з’явиться Kyiv Urban Atlas.

У Києві з’явиться Kyiv Urban Atlas.

Проект Kyiv Urban Atlas буде реалізований у рамках угоди про співпрацю між Інститутом космічних досліджень Національної академії наук України та Державного космічного агентства України, Департаментом інформаційно-комунікаційних технологій виконавчого органу Київської міської ради (Київська міська державна адміністрація) та громадською організацією «СМАРТ СІТІ ХАБ». Угода про співпрацю була підписана в лютому 2018 року.

Впровадження міських проектів у галузі розумної міської інфраструктури — одне з пріоритетних завдань співпраці міської ініціативи Kyiv Smart City та Інституту космічних досліджень. Kyiv Urban Atlas — проект з детальним геопросторовим планом з опцією прогнозування розвитку всіх його окремо взятих зон за різними категоріями, а саме: рівень урбанізації (щільність забудови та тип використання землі), рівень озеленення, а також векторна температурна карта міста та міських гарячих островів.

Європейські розумні міста вже використовують власні атласи, що надаються сервісом Copernicus для розвитку міського простору, збору та аналізу інформації щодо його інфраструктури та впровадження управлінських рішень на основі цих даних. Атласи цих міст розміщені на офіційному сайті Європейської агенції довкілля.. Київ стане першим містом Східної Європи, яке додасть свій атлас до чинної бази даних.

Міський атлас корисний тим, що дозволяє прогнозувати розвиток міської території за різними критеріями. Завдяки цим даним можна виявити так звані «heat islands» — найгарячіші міські локації, простежити їхню зміну в часі й вжити заходи, які сприятимуть покращенню екологічного стану міста та комфорту жителів. Атлас стане основою для побудови інших інноваційних сервісів для Києва, таких як: аналіз якості повітря з урахуванням зв’язків між особливостями використання землі, температури земної поверхні та забрудненням повітря.

Супутниковий моніторинг змін земної поверхні дає неабиякі можливості. Наприклад, визначити появу нової незаконної забудови або ж вирубку дерев. Такі дані будуть корисними та важливими, як для представників комунальних служб міста так і для еко-активістів. Моніторинг дозволяє оперативно реагувати та впливати на будь-які зміни у місті. Також важливою особливістю дистанційного дослідження Землі є великий часовий ряд даних для міста, які можна використовувати. На основі цих даних можна дослідити історію розвитку міста та спрогнозувати подальші кроки.

У правилах утримання зелених насаджень прописано, що оновлення реєстру та паспортів об’єктів зеленого господарства треба виконувати один раз на 5 років. Завдяки міському атласу дані з міського озеленення в столиці зможуть оновлюватися кожен рік. А головне — стане можливим рахувати всю площу зелених насаджень незалежно від того перебувають вони на балансі міських установ чи ні. У такий спосіб реалізується якісний облік зелених насаджень.

Презентація міського атласу планується на початок квітня.