Kyiv Urban Atlas: у столиці з’явився сервіс для моніторингу рівня забудови й озеленення

Kyiv Urban Atlas: у столиці з’явився сервіс для моніторингу рівня забудови й озеленення

30 травня у Kyiv Smart City Hub відбулася презентація унікального для України проекту — Kyiv Urban Atlas. Це детальний геопросторовий план Києва з функцією збору та аналізу даних про його інфраструктуру, що був розроблений спільними зусиллями міської ініціативи Kyiv Smart City та Інституту космічних досліджень НАН України та Державного космічного агентства України. Ця інформація дозволить спрогнозувати розвиток Києва в найближчі кілька років за такими критеріями, як щільність забудови, рівень озеленення та кількість гарячих островів — районів, що найбільше нагріваються через забруднення повітря.

Це перший атлас міста у Східній Європі з прогнозом змін його території на найближчі п’ять років. Подібні вже є у багатьох містах Європи (повний перелік дивись на офіційному сайті Європейської агенції довкілля).

Олександр Карпенко, проектний менеджер Kyiv Smart City: «У нас з’явилась можливість користуватися достовірними даними та оновлювати їх щорічно задля аналізу і прогнозу використання міської території. Ці дані — основа для розумного керування містом».

Створення Kyiv Urban Atlas стало можливим завдяки угоді про співпрацю між ГО «СМАРТ СІТІ ХАБ», Інститутом космічних досліджень Національної академії наук України та ДКА України і Департаментом інформаційно-комунікаційних технологій виконавчого органу Київської міської ради, що була підписана в лютому 2018 року.

У рамках заходу науковці, урядовці, представники громадських організацій та бізнесмени обговорили перспективу використання даних Kyiv Urban Atlas для прийняття ефективних управлінських рішень для розвитку розумної міської інфраструктури.

Зокрема, Анатолій Шмурак, фахівець Департаменту з питань зміни клімату та захисту озонового шару Мінприроди, відзначив важливість створення такого атласу для української столиці: «Urban Atlas є чудовим підґрунтям для прийняття рішень із захисту зелених та блакитних зон міста і має стратегічне значення для керівництва громади».

Розробники впевнені, що Kyiv Urban Atlas стане ефективним інструментом для створення нових смарт-сервісів, що зроблять життя в Києві максимально комфортним і безпечним.