Kyiv Smart City здійснила незалежне дослідження водойм у Києві

 Ініціатива Kyiv Smart City працює над створенням проекту «Екодатчики».  Цей проект передбачає запровадження в середовищі міста багаторівневої системи, що складатиметься з технічних засобів для аналізу середовища (датчиків, стаціонарних пунктів детального аналізування, мобільних лабораторій), засобів зв’язку з центром обробки даних міста та інтелектуальних ресурсів для верифікації отриманих даних.

Мета проекту – забезпечити процес якісного екологічного моніторингу повітря і води у місті Київ відповідно до найкращого світового досвіду, створити комплексну систему для оперативного попередження населення та аварійного реагування відповідних служб на надзвичайні події.

Опис дослідження водойм в рамках цього проекту

Всього в рамках роботи було досліджено 74 об’єкта в 35 різних локаціях міста

За результатами топографічного, візуального та тактильного дослідження водойм міста Києва, їх берегових ліній, місць «з» і «без» облаштування для масового відпочинку людей на воді та виконання вибіркового бактеріального дослідження якості води.

Автор зазначеного проекту, керівник проектів альтернативної енергетики, інновацій газу та екології ініціативи Kyiv Smart City Олександр Фінчук: «Дослідження складалося з декількох етапів. Збір даних для отримання лабораторних висновків тривав близько десяти днів. Команда визначала маршрут, на якому брала зразки води. На кожному пляжі ми оглядали берегову лінію, оцінювали наявний рівень безпеки на території. За сім днів оглянули 54 місця літнього відпочинку киян біля водойм».

У результаті було виявлено, що популярними серед містян і гостей столиці є 37 місць відпочинку на воді – диких та громадських пляжів, серед яких лише 10 – є офіційними.

В результаті, було сформовано перелік місць, де потрібно перевірити якість води в першу чергу. При цьому зважали на відповідності конкретного місця потребам для відпочинку на водоймі й біля неї для великої кількості людей різного віку. Три наступні дні саме на водоймах з отриманого списку за участі мікробіолога й епідеміолога команда зібрала й направила для бактеріологічного аналізу 20 зразків води з різних локацій міста.

Відповідно до отриманих результатів бактеріологічного дослідження, показники якості води виявились невтішними. Жодна з популярних серед відпочиваючих водойм, не пройшла тест на відповідність санітарно-епідеміологічним нормам, що діють в Україні. До позитивних результатів можна хіба що віднести відсутність патогенних ентеробактерій. Але слід звернути увагу, що показники наявності лактозопозитивних кишкових паличок, перевищують норму абсолютно в усіх оглянутих водоймах.

Найгірші показники, які кваліфікуються як надзвичайно високий ступінь забруднення, виявились у водоймах біля пляжів «Молодіжний», «Золотий» та затоки Галерна.

Високий ступінь забруднення у водоймах біля пляжів «Русанівсьска коса», «Передмістна Слобідка», оболонської набережної, «Тельбин», «Чорторий», «Вербне», «Дитячий». Помірний ступінь забруднення води біля пляжів «Центральний», «Південний берег Києва», «Венеція», «Пуща Водиця», озера Сонячне, озера «Алмазне», озера Заплавне і озера Редькино (Міністерське). Епідеміологічним нормам санітарно-бактеріологічного аналізу відповідають проби води з водойм пляжу «Райдуга» і дикого пляжу «Десна» (Троєщина).

Відсутність повної та доступної громадянам інформації щодо реального екологічного стану водойм – виявилось ще одним підтвердженням необхідності впровадження системи екологічного моніторингу у місті Києві.

Інші записи

Kyiv Smart City, КМДА та ІКД НАН України спільно розвиватимуть цифрову інфраструктуру столиці

Сьогодні у Київській міській державній адміністрації було підписано угоду про офіційну співпрацю між Kyiv Smart City, Департаментом інформаційно-комунікаційних технологій КМДА та Інститутом космічних досліджень Національної академії наук України та Державного космічного агентства України. Ця угода є початком плідної та ефективної співпраці науковців, міської влади та міста щодо вдосконалення цифрового середовища столиці в рамках європейської програми […]

Детальніше

Оголошується набір на безкоштовне навчання курсу Arduino

Kyiv Smart City School — навчальна платформа, яка має на меті комплексно доповнювати усталену навчальну програму додатковими знаннями в галузі інновацій та технологій. Змінюючи формат подачі інформації, усуваючи наявні проблеми шкільного навчального курсу та формуючи нові підходи та практики. І з 1 березня в рамках цієї платформи ми розпочинаємо новий курс з основ технічного конструювання та […]

Детальніше

Fashion Tech зона в рамках Ukrainian Fashion Week

З 3 по 7 лютого відбудеться Ukrainian Fashion Week в рамках якого буде представлена демо-зона Fashion Tech Ukraine. Модна індустрія є невід’ємною частиною розвитку креативної економіки країни. Саме тому команда Кyiv Smart City створила даний проект і об’єдала свій досвід та зусилля з Ukrainian Fashion Week для того, щоб розвивати галузь технологій для моди. Fashion […]

Детальніше