Kyiv Smart City School: навчаємо киян технологіям та інноваціям.

Kyiv Smart City School: навчаємо киян технологіям та інноваціям.

Розумне місто — це освічені громадяни, які легко й вправно користуються технологіями. Аби навчити киян, як впроваджувати smart-рішення для покращення життя у місті, ми запустили освітню платформу Kyiv Smart City School. У фокусі – курси з урбаністичних та IT-дисциплін, а також фінансова грамотність. У межах програми ми провели більше 50 лекцій у креативному просторі Kyiv Smart City Hub. Зараз ми організовуємо виїзні сесії та активно співпрацюємо з академічною спільнотою, а ще навчаємо дітей основ кодування та робототехніки. За 2018–2019 роки ми плануємо залучити до наших освітніх програм понад 10 000 учнів разом з батьками. У такий спосіб ми хочемо вплинути на виховання нового покоління, яке житиме у розумному місті та розвиватиме його. Пропонуємо вашій увазі наші найуспішніші проекти.

Курс лекцій з фінансової грамотності

Щоб ефективно впливати на процес розбудови свого міста, важливо володіти новими інструментами розвитку. Задля цього команда Kyiv Smart City організувала для мешканців столиці курс лекцій з фінансової грамотності. Українські та іноземні фахівці навчили киян, як правильно прорахувати бюджет проекту та будувати відносини з потенційними інвесторами. Курс також став у пригоді тим, хто шукав фінансування для запуску міських стартапів. Автори IT-проектів прослухали курс лекцій “Нові технології” від амбасадора Університету сингулярності в Україні, керівника SingularityU Kyiv — Ігорa Новіковa, в.о. генерального директора ProZorro — Надії Бігун та інших експертів. Зараз ми плануємо запустити нові курси, щоб познайомити киян з інноваційними підходами для вдосконалення столиці.

Академія Кодування

Технології щодня кидають виклик традиційній шкільній програмі. Тому одним із наших пріоритетів є якісна IT-освіта для дітей. У рамках Kyiv Smart City School ми залучаємо учнів молодшої, середньої та старшої школи до уроків з основ кодування, розповідаємо про технологічні платформи. Спільно з Академією Кодування та за підтримки КМДА ми створили унікальний проект для школярів – безкоштовні курси з основ кодування. Заняття проходять на вихідних у Kyiv Smart City Hub, з викладачами-програмістами, які мають практичний досвід роботи в головних IT-компаніях України. Вже понад 200 дітей пройшли цей курс. Ми постійно покращуємо освітні проекти для школярів, проводимо заняття на додаткових локаціях. Наприклад, у травні закінчився вже другий ІТ-факультатив для учнів 6-х класів на базі спеціалізованої школи №61.

Шкільні хакатони

Ми також створюємо для дітей можливості зануритися у програмування в режимі нон-стоп та проявити креатив. Для цього команда Kyiv Smart City організовує шкільні хакатони. Під керівництвом менторів діти у команді виконують завдання та програмують робототехніку в режимі реального часу. У квітні відбувся фінал шкільного хакатону у Спеціалізованій школі №3 з поглибленим вивченням IT. Учні з восьми шкіл презентували проекти, над якими працювали протягом двох днів. Всього оцінювалося шість категорій: Scratch-проект, Dash, Гонка чорною лінією, Лабіринт та “Android-проект”. Наш хакатон став проривом серед подібних заходів, адже діти, які працювали над завданням високої складності, змогли зібрати роботів за допомогою програмного коду!

Arduino

Для нашої команди важливо поєднувати інновації із кращими традиціями технологічної освіти в Україні. Для цього ми підтримуємо та розвиваємо співпрацю з  НТУУ “КПІ ім. Ігоря Сікорського”. У травні успішно завершився навчальний курс Arduino, організований спільно з Радіотехнічним факультетом КПІ. Для старшокласників проводилися заняття з основ технічного конструювання та робототехніки. Вже відкрито реєстрацію на повторну програму Arduino, яка відбудеться восени. Невдовзі спільно з КПІ ми запускаємо абсолютно новий освітній курс – Механотроніку.

Майстерня ідей для розумного міста

Ми влаштовуємо публічні заходи, щоб популяризувати серед молоді ідеї розумного міста. 23 березня у КМДА пройшло інтерактивне зібрання для старшокласників — “Майстерня ідей для розумного міста”. 150 учнів разом з менторами намагалися згенерувати якомога більше цікавих проектів для позитивних перетворень у столиці. Спільно розроблялися концепти, які в майбутньому мають шанс запрацювати в міській цифровій інфраструктурі. У такий спосіб ми на практиці показуємо дітям те, як вони можуть стати справжніми інноваторами.

Завдяки проектам Kyiv Smart City School ми надаємо киянам будь-якого віку практичні знання, необхідні для розвитку розумного міста. Наші освітні програми поєднують змістовну теоретичну базу, приклади успішного поширення інновацій та міжнародний досвід експертів. Долучайтеся!