Круглий стіл «Етика використання штучного інтелекту в міських сервісах»

Круглий стіл «Етика використання штучного інтелекту в міських сервісах»

 

Команда Kyiv Smart City  проведе круглий стіл «Етика використання штучного інтелекту в міських сервісах» в рамках проекту Artificial intelligence (AI) for Kyiv. Завдяки штучному інтелекту (ШІ) з’являються нові можливості вдосконалення міських цифрових сервісів, однак у киян існують певні упередження щодо запровадження ШІ у процесах управління містом. Мета заходу — представити дослідження з етики та прозорості використання автоматизованого прийняття рішень та впливу ШІ на всі категорії населення, а також обговорити специфіку діджиталізації української столиці.

Дата: 3 грудня
Локація: м. Київ, вул. Володимирська, 49а
Реєстрація за посиланням.

Основні теми, що будуть представлені на круглому столі, стосуються покращення якості життя містян, благоустрою та розвитку інвестицій у столиці, який може забезпечити ШІ. Юрій Назаров, директор Департаменту інформаційно-комунікаційних технологій КМДА, прокоментував: «Поширена думка про потенційну загрозу штучного інтелекту здебільшого грунтується на стереотипах, навіяних кінематографом, однак вона є далекою від реального стану речей. Штучний інтелект — це потужний діджитал-інструмент. І він має слугувати суспільству. Механізм може використовуватися у різних сферах — від консультацій жителів з різних питань до інтеграції в е-сервіси. Але, безумовно, мають бути всебічно вивчені усі можливі результати використання ШІ. Ми вже розпочали відповідне дослідження. Отримані дані допоможуть нам вибудувати найбільш ефективну стратегію використання штучного інтелекту в місті.»

В рамках круглого столу експерти обговорять сучасний рівень розуміння понять «цифрова демократія» та «етика ШІ», а також розглянуть роль уряду, органів місцевого управління та громадських організацій у можливості реалізації громадянами своїх цифрових прав. Ярослава Бойко, представник ГО «Київ Смарт Сіті», зазначила: «Сьогодні смартфони є у більшості киян не тільки у молодих людей, але й в громадян старшого віку. В цілому жителі столиці позитивно ставляться до інновацій. Кількість користувачів міських цифрових сервісів зростає. Однак, дослідження показало, що існують проблеми: комунікація між громадянами та владою, упереджене ставлення до штучного інтелекту, доступ до даних. Приблизно 23,6% опитаних киян бояться втрати людського контролю над системами штучного інтелекту, 27% респондентів посилаються на брак фахівців, які зможуть працювати з такими системами. Це серйозні виклики, над якими ми будемо працювати.» 

Учасники круглого столу обміняються думками про те, як саме у майбутньому штучний інтелект змінить уявлення громадян про життя в місті. ШІ як інструмент розпізнавання нерівності та дискримінації соціальних груп може стати важливою віхою для розбудови справедливого суспільства з високим ступенем відповідальності та інформаційної грамотності. Більшість систем ШІ, відомих нам сьогодні, все ще залежать від людського фактору і приймають рішення на основі етичних поглядів, запрограмованих людиною. Яким стане міське середовище з застосуванням можливостей штучного інтелекту дізнаємося згодом.  

Нагадуємо, що 5 березня 2019 року у Києві громадська організація «СМАРТ СІТІ ХАБ» за підтримки Київської міської державної адміністрації розпочала масштабний проект  під назвою AI for Kyiv. Головна мета проекту — дослідити питання етики та прозорості використання автоматизованого прийняття рішень у Києві. Проект фінансується грантом від всесвітньої філантропічної організації Luminate, яка орієнтована на розширення можливостей співпраці громадян та інституцій для побудови справедливих і відкритих суспільств. Luminate створена П’єром Омідяром, засновником eBay.