Київ у смартфоні: на Kyiv Smart City Forum 2019 розповіли про масштабну діджиталізацію

Київ у смартфоні: на Kyiv Smart City Forum 2019 розповіли про масштабну діджиталізацію

Поки Україна готується до втілення «розумних» технологій, Київ вже їх використовує. Адже розвиток системи smart city дозволив запровадити десятки електронних сервісів для жителів міста. Київ вже 4 роки розбудовує розумну інфраструктуру. Перші реалізовані проекти були покликані збільшити прозорість роботи влади — Відкритий бюджет, Бюджет участі і Онлайн-закупівлі. Уже після з’явилися десятки електронних сервісів, що охоплюють все населення міста: електронний квиток в транспорті, розгалужена міська система відеоспостереження з смарт-камерами, карта киянина, яка є не тільки платіжним засобом, а й інструментом ідентифікації городянина.

Щоб фантазії перетворилися на реальність, Київ пройшов непростий і тривалий шлях. У місті створена єдина платформа реєстрів, яка охоплює інформацію про населення, муніципальне майно, архітектуру і навіть домашніх тварин. Ця масштабна робота з діджиталізації різних міських даних дозволила «помістити» Київ у смартфон. Муніципальні послуги в одному застосунку міських сервісів Kyiv Smart City, а не в десятках кабінетів різних служб — це вже українська реальність.

У рамках Kyiv Smart City Forum 2019 відбулася щорічна церемонія нагородження міст-лідерів з упровадження інноваційних рішень в інфраструктуру. Мета конкурсу — привернути увагу до використання смарт-сіті технологій для розбудови міської інфраструктури, а також познайомити громадськість із кращими українськими проектами.

Експертне журі проаналізувало понад 100 конкурсних заявок та визначили найуспішніші проекти у 5 номінаціях. 

У номінації Відкрите інноваційне місто — за успішне залучення громадян до процесів управління містом на основі використання інформаційно-комунікаційних технологій — перемогли Тернопіль, Тетіївська ОТГ, Київська область, Дрогобич. 

Найкраща транспортна модель міста — за найвищі стандарти у розвитку міської транспортної інфраструктури — були відзначені Житомир, Львов та Маріуполь

Найкомфортніше місто для життя — за найвищі стандарти проживання та рівень задоволеності населення — нагороди отримали Харків, Умань, Чортків.

Місто стартапів — за підтримку у запуску нових інноваційних проектів та технологічних рішень з метою вдосконалення міського простору — перемогу здобули. Славутич, Шостка, Маріуполь.

У номінації Екологічно відповідальне місто — за використання розумних технологій для захисту та міської екосистеми визнані переможцями  Біла Церква, Миргород, Іллінці.

У рамках Kyiv Smart City Forum 2019 відбулося нагородження переможців Громадського бюджету, який є ефективним інструментом змін. Він допомагає жителям трансформувати місто та впливати на розвиток міського простору. Проекти, які отримують найбільшу кількість голосів, реалізуються владою міста під контролем команд-переможців та громадськості. Цього року Громадський бюджет проводився в Києві вже вчетверте. На реалізацію проектів ГБ-2020 з міського бюджету виділено 150 млн грн.

Висловлюємо щиру подяку нашим партнерам: Титульний партнер — VISA. Platinum партнери — ELKO та Lеnovo. Партнер з міської мобільності — Uber. Генеральний інноваційний партнер — Vodafone. Gold партнери — CISCO, IT-Integrator, ERC. Silver партнери — HPE, ERC, LANTEC, Hikvision. Партнери: Фонд ім. Фрідріха Еберта, Luminate, Асоціація міст України. Партнер Uber Smart Mobility Hackathon — технологічний коворкінг Anthill Space.

Медіа-партнери: журнал ФОКУС, Кореспондент, Наш Київ, ЛІГА.net, БУКВИ, AEROPLAN, WSCO, Asociația Română pentru Smart City și Mobilitate, Kyiv Maps.