«Розумному транспорту» у Києві — бути!

У столиці запрацював пілотний проект Департаменту інноваційних технологій КМДА зі встановлення камер відеофіксації КП «Інформатика» в громадському транспорті. «Першою ластівкою» технічно удосконаленого парку КП «Київпастранс» є тролейбус №16 в депо №2, що курсує на столичному маршруті «Вул. Щусєва — Майдан Незалежності».  

Цей тролейбус вирізняється з-поміж інших рядом успішних інновацій, що покликані поліпшити життя пасажирів під час руху транспорту.  Вже відомо, що в салоні тролейбуса встановлять 3 статистичні камери підрахунку пасажирів. Таким чином рахуватимуть кількість пасажирів в різний час перевезень та миттєво реагуватимуть на завантаженість маршруту у пікові години. В пасажирському салоні також планують встановити температурні сенсори, щоб мати змогу швидко змінювати температурний режим задля комфортного проїзду пасажирів. А встановлення сенсорів рівня пального дає можливість централізовано моніторити залишок та споживання палива транспортним засобом.

Багато нового і корисного зроблено у сфері безпеки пасажирів столичного транспорту. Пасажирський салон планують удосконалити 2-ма камерами розпізнавання облич, під’єднаних до міської системи Safe city.  У разі потреби ці камери допоможуть правоохоронцям у пошуку людини, що зникла, або ж знаходиться у розшуку. У салоні також встановлять надчутливу камеру «Fish-Eye» з кутом огляду 360 градусів та аудіозв’язок з водієм. З такою технічною підтримкою водій зможе контролювати дії пасажирів в салоні і миттєво реагувати на протиправні вчинки, якщо такі виникнуть під час руху.

Всі ми час від часу скаржимося на безвідповідальних водіїв, що рухаються по виділених смугах громадського транспорту і цим провокують його затримки на маршруті. Відтепер відео з фронтальної камери тролейбуса допомагатиме виявленню таких водіїв-порушників. Також камера забезпечить відеореєстрацію ДТП. Фронтальну камеру встановлять на лобовому склі тролейбуса.  

Вже відомо, що «тролейбус майбутнього» №16 буде оснащено GPS-трекером, який відслідковує транспортний засіб оnline, в режимі реального часу. Таким чином можна контролювати дотримання встановленого графіку руху. У тролейбусі встановлять станцію, що складатиметься з GPS-трекеру та жорсткого диску, до якого під’єднані камери.  Зв’язок та передача даних на центральні сервери КП «Інформатика» здійснюватиметься за допомогою двох модемів 3G. Система автоматично проаналізує, в якого модему кращий рівень сигналу на конкретному відрізку дороги, і здійснюватиме підключення через нього.

Перший київський “розумний тролейбус” дозволить напрацювати досвід використання інновацій у громадському транспорті та ефективно опанувати нові рішення задля комфорту і безпеки киян та гостей столиці. З нетерпінням чекаємо на наступний етап проекту – розповсюдження нових технологій на інших одиницях громадського транспорту.

Інші записи

Досліджуємо розвиток велосипедної інфраструктури Києва за 2018 рік

Команда Kyiv Smart City розпочинає нове дослідження зі збору даних про велосипедну інфраструктуру Києва, що з’явилася за 2018 рік, щоб отримати актуальну картину стану розвитку велосипедної інфраструктури та оновити дані на велопамі. Мапа велосипедної інфраструктури Києва — цифровий сервіс з відкритими даними на базі інформаційно-аналітичної системи «Майно». — спільний проект ініціативи Kyiv Smart City та […]

Детальніше

Ініціатива Kyiv Smart City підготувала для киян та гостей столиці аудіо-гід для музею “Пирогово”

Останні теплі дні — гарний привід, щоб подивитися мальовничі пейзажі передмістя. За 15 хвилин від Києва розташувався Національний музей народної архітектури та побуту «Пирогово». Тут зібрані хати, господарчі споруди, церкви та вітряки, тварини і рослини з усієї України. Музей з 1969 збирав і перевозив до себе пам’ятки культури і природи, щоб достовірно відобразити життя українського […]

Детальніше

Встигніть купити квиток на Kyiv Smart City Forum 2018!

Запрошуємо стати учасником події неймовірних для країни масштабів – KYIV SMART CITY FORUM 2018. Захід відбудеться 31 жовтня в КВЦ “Парковий”. Кращі експерти, технологічні кейси від вендорів, бізнеси в галузі креативної економіки, досвід впровадження конепції smart city в Україні та світі. Якщо ви цікавитеся міською тематикою – ця подія для вас! KYIV SMART CITY FORUM 2018 […]

Детальніше