Інвестиції в штучний інтелект: чи є майбутнє у компаній, які ігнорують інновації?

Інвестиції в штучний інтелект: чи є майбутнє у компаній, які ігнорують інновації?

Згідно з прогнозом консалтингової компанії Accenture, у найближчі 5 років компанії, які інвестують гроші у штучний інтелект і навчання персоналу відповідним навичкам, зможуть збільшити свій прибуток на 38%. Водночас ті, хто проігнорують інновації, навпаки, зазнають збитків.

У ході дослідження фахівці з Accenture проаналізували 1200 світових компаній-лідерів і вивчили дані про 14 000 робітників. Зрештою вони дійшли висновку, що якщо 500 компаній із найбільшою ринковою капіталізацією почнуть використовувати ШІ так само жваво, як перші 50, то кожна з них зможе збільшити прибуток в середньому на 7,5 мільярдів доларів на рік. Це забезпечить 5000 нових робочих місць. І всі ці зміни можуть статися вже у найближчі 5 років.

Інвестиції в штучний інтелект включають перш за все витрати на підготовку персоналу. І 67% опитаних працівників заявили, що готові навчатися новому, адже розуміють необхідність покращення власних навичок. 45% з них вірять, що це допоможе значно підвищити якість роботи, яку вони виконують. Однак лише 3% керівників згодні інвестувати в навчання підлеглих і тільки 29% компаній вже почали впроваджувати ШІ у свій робочий процес.

Однією з таких компаній є Google. Її генеральний директор Сундар Пічаї вважає штучний інтелект одним із найважливіших відкриттів в історії людства. Однак, щоб отримати від цього винаходу максимум користі, людям доведеться навчитися з ним справлятися. Як і Accenture, керівник Google вважає інвестиції в ШІ не примхою, а необхідністю. Головним інструментом у боротьбі з безробіттям, на думку Пічаї, є регулярні навчальні програми, доступні широкому колу фахівців. Перш за все це стосується базових цифрових навичок і soft skills.

Свій прогноз щодо впливу ШІ дала й дослідницька компанія Gartner. На думку її експертів, до 2020 року технології на базі штучного інтелекту створять на півмільйона більше робочих місць, ніж знищать. А до 2025 року кількість вакансій, які з’являться завдяки ШІ, перевищить число відібраних рóботами робочих місць уже на два мільйони. Це підтверджує переконання багатьох компаній-лідерів, що боятися штучного інтелекту не варто — потрібно вчитися ним керувати.