Інтернет речей: що це та як його використовують розумні міста

Інтернет речей: що це та як його використовують розумні міста

Інтернет речей, або IoT — це усі підключені до інтернету пристрої, які збирають інформацію та обмінюються нею. Завдяки процесорам і бездротовим мережам в IoT можна перетворити що завгодно — від автомобіля, який сповіщає водія про низький тиск у шинах, до свійських тварин з біочипом. Головне завдання цієї технології — підвищити комфорт життя і полегшити прийняття бізнес-рішень.

Як працює IoT

Екосистема IoT складається з розумних пристроїв, які використовують вбудовані процесори, датчики та комунікаційне обладнання з метою збору й аналізу інформації. IoT-пристрої надсилають дані в хмарне сховище або обмінюються ними напряму. Наприклад, їдучи після роботи додому, ви можете зі свого смартфона дати команду кухонному роботу розігріти вечерю.

Цікаво, що людина в цьому процесі участі майже не бере, хоча налаштування, надання інструкцій або доступу до даних без участі фахівців відбутися не можуть. Тобто людина визначає мету, а не задає програму для її досягнення.

Чому IoT важливий

Інтернет речей допомагає зробити виконання будь-яких задач розумним, а також зекономити час. За його допомогою можна не лише налаштувати усі пристрої вдома під власні потреби, але й оптимізувати бізнес-процеси: поліпшити якість обслуговування клієнтів, заощадити гроші, підвищити продуктивність праці співробітників, інтегрувати нові бізнес-моделі тощо. 

Перевага IoT у тому, що він у режимі реального часу надає компаніям дані про те, як працюють усі системи. Наприклад, у сільському господарстві датчики можуть стежити за погодними умовами й автоматично регулювати полив, а на виробництві — за станом обладнанням і тим, чи потребують вони ремонту. Також IoT допомагає скоротити обсяг відходів, покращити якість послуг, знизити вартість і доставку товарів.

Інтернет речей можна застосувати в будь-якій галузі — охорона здоров’я, фінанси, роздрібна торгівля, виробництво. А ще він є невід’ємною складовою інфраструктури розумних міст, адже допомагає скоротити відходи, зменшити споживання енергії, покращити автомобільний рух на дорогах та підвищити рівень безпеки. Наприклад, у Сан-Франциско діє система розумного паркування SFpark: датчики в режимі реального часу передають інформацію про кількість вільних місць на спеціальний портал. Фахівці підрахували, що завдяки цій системі час пошуку паркомісць зменшився на 50%, а кількість шкідливих викидів в атмосферу — на 25%. У китайському місті Чженчжоу штучний інтелект допоміг знизити рівень злочинності. Тамтешні поліцейські почали використовувати розумні окуляри з функцією розпізнавання облич, які за лічені секунди здатні опрацювати до 1,3 мільярда записів у базі даних. А в столиці Румунії Бухаресті відкрили розумний міський простір. Його основою є чотири компоненти: smart-паркування, безкоштовний Wi-Fi, безпека громадян та розумне освітлення. Ці рішення приносять користь не лише самим жителям, але й владі міста, робота якої стала більш ефективною.

Наша країна не стоїть осторонь від світових трендів. Українські міста також поступово стають розумними, а життя в них — більш зручним, безпечним та екологічним. Дізнатися про те, які з них досягли у впровадженні smart-технологій найбільших успіхів, можна 1 жовтня на KYIV SMART CITY FORUM 2019 у столичному КВЦ “Парковий”. Спікерами заходу стануть понад 50 фахівців з України, Швейцарії, США, Великої Британії, Іспанії, Нідерландів.. Зокрема, про останні тенденції в розбудові розумних міст розкажуть Едуард Думітраску, президент Всесвітньої організації Smart Cities та Румунської асоціації розумного міста і мобільності, та Джеймі Хейвуд, генеральний директор компанії Uber у Північній і Східній Європі. Вони поділяться своїми знаннями у сфері використання інтернету речей на благо міста і його жителів.

Також програмою Форуму передбачена велика демонстраційна зона, на якій технологічні компанії-лідери представлять останні розробки: гаджети, ІТ-продукти, камери з функцією розпізнавання об’єктів, електрозарядки та інші. Усе це — інструменти, які дозволяють зробити життя в місті більш зручним і безпечним. Квитки на цьогорічний KYIV SMART CITY FORUM шукайте ТУТ.