Ініціатива Kyiv Smart City стала партнером Міжнародного екологічного форуму

Ініціатива Kyiv Smart City стала партнером Міжнародного екологічного форуму

14 вересня, у Колонній залі КМДА відбувся Міжнародний екологічний форум «Екологія: сучасний стан, завдання, виклики та пошук нових можливостей збереження навколишнього середовища». Форум був приурочений до Міжнародного дня охорони озонового шару. Ця подія об’єднала понад 300 експертів, небайдужих до охорони довкілля в Україні. Серед гостей та учасників заходу були представники влади та посольств, науковці та винахідники у галузі екології, підприємці, представники міжнародних торгових палат та громадських організацій.

Спікери форуму поділилися актуальною інформацією про стан екологічної безпеки в Україні. Серед головних тем для обговорення – екологічні виклики, раціональне використання природних ресурсів, нові можливості енергозбереження та їхній вплив на стан навколишнього природного середовища. Таїсія Кривенко, керівниця проекту «Міжнародний екологічний форум 2018», наголосила: «Відношення до навколишнього середовища – це питання екологічного виховання та самовиховання. Поки кожен окремий житель планети не зрозуміє, що природу потрібно берегти, зусилля будь-яких урядів та екологічних організацій будуть безрезультатними».

Ініціатива Kyiv Smart City поділяє принципи екологічної етики та відповідального ставлення містян до довкілля. Ці питання є надважливими для побудови комфортного та екологічно безпечного “розумного міста”. Саме тому наша команда стала партнером Міжнародного екологічного форуму. Ми підтримуємо спікерів у тому, що суспільству в Україні необхідно напрацювати та популяризувати нові механізми та підходи до розумного споживання.

На першій панелі форуму учасники активно обговорювали перспективи розвитку сільського господарства в Україні. Адже тільки здорова земля та здорові рослини гарантують успішний розвиток українського агробізнесу у форматі екологічної ефективності. «Ми обираємо GreenChemistry. Це принципово новий підхід у сфері хімічних досліджень, який передбачає зменшення виробництва та використання шкідливих речовин. «Зелена» альтернатива надає екологічні переваги та економічну вигоду», – зазначив Володимир Маліновський, старший науковий консультант НДІ «Інститут здоров’я рослин». В експо-зоні, біля стенду НДІ учасники форуму мали змогу поспілкуватися із засновником цієї абсолютно нової для України структури Віталієм Ільченко та дізнатися більше про “зелені технології”.

Друга панель форуму була присвячена відновлюваній енергетиці та енергоефективності. Костянтин Гура, радник Голови Держенергоефективності, зауважив, що упродовж останніх чотирьох років є низка ключових здобутків, яких вдалося досягти завдяки плідній роботі над розвитком енергоефективності в Україні. А саме: понад 1,1 млрд євро залучених «зелених» інвестицій у проекти відновлюваної енергетики; 6 млрд м3 заощадженого газу у рік; 1,2 млрд євро щорічної економії на закупівлі газу; 197 укладених ЕСКО-контрактів; 7 млрд грн. інвестицій в утеплення житла. Учасники форуму окреслили можливості для залучення нових інвестицій та налагодження міжнародного співробітництва в галузі охорони довкілля в Україні.

Результатом роботи форуму стала Резолюція, до якої включені рекомендації спікерів, міжнародних організацій та громадськості щодо покращення екологічної ситуації в Україні. Документ, підписаний учасниками форуму, найближчим часом направлять до профільного Комітету ВРУ та Кабінету Міністрів України.