У Києві вперше презентували індекс культурного та креативного потенціалу міст України

У Києві вперше презентували індекс культурного та креативного потенціалу міст України

Сьогодні у Києві вперше презентували апробаційну методологію Індексу культурного та креативного капіталу міст України, а також фреймворки його оцінювання. Про проект на столичному XIV Українському муніципальному форумі розповідала співкоординатор ініціативи Kyiv Smart City — Ярослава Бойко.

Індекс культурного та креативного потенціалу міст України — апробаційний дослідницький проект, реалізований аналітичним центром CEDOS на замовлення ініціативи Kyiv Smart City. Мета створення Індексу — оцінити потенціал міст в розвитку культурних і креативних галузей економіки.

Завдяки такому дослідженню міська влада зможе уважніше підійти до формування стратегії розвитку міста. Індекс дозволяє оцінити можливості міста й обґрунтовано підійти до формалізації потреб у сфері розвитку культури та креативності.

В основу Індексу покладено розрізнення трьох груп показників, що свідчать про потенціал міста у розвитку культури та креативності: 

  • жвавість культурного життя;
  • розвиток культурних та креативних галузей економіки;
  • умови, що сприяють розвитку культури та креативності в цілому.

На даному етапі методологія містить близько 100 показників, що збиралися для Дніпра, Києва, Львова, Одеси та Харкова. Аналізувалися як офіційна статистика, так і дані соціологічних опитувань, Facebook, Google Maps, інформація надана експертами, а також краундфандінговими та донорськими організаціями.

На даному етапі дослідники наполегливо рекомендують інтерпретувати окремі значення показників та не тлумачити загальні значення Індексу. В тому числі,  не створювати рейтинги міст. Це пов’язано з тим, що в рамках апробаційного дослідження не було технічної можливості встановити ваги для показників.

Методологія Індексу доступна за посиланням.

Результати апробації методології Індексу доступні за посиланням.

Команда Kyiv Smart City почала розробляти власні фреймворки та системи оцінювання розумного міста і розробила єдину методологію оцінки розбудови smart city на теренах України. Ця методологія охопить всі аспекти містобудування — від планування систем до їх будівництва. Запропонований фреймворк в перспективі дозволить оцінити проблематику не тільки міста, а й району, або ж кварталу. Також він надасть змогу запропонувати низку сервісів та дій, які в короткотерміновій перспективі зроблять життя мешканців кращим, безпечнішим та комфортнішим.

Ярослава Бойко, Співкоординатор ініціативи Kyiv Smart City прокоментувала: “Сьогодні ми створюємо фреймворки, які регулюють та описують всі процеси створення міст в Україні. З урахуванням локального, соціокультурного, економічного та містобудівного контекстів, ми оцінюємо проблематику та потенціал кожного із міст, де існують smart city системи. Завдяки отриманим даним, ми формуємо рекомендації та майстер-плани для міської влади. Спільно з аналітичним центром CEDOS ми вже розробили частину загальної системи оцінювання, яка стосується творчого та культурного потенціалу міст і надалі плануємо тільки розширювати наше дослідження”.

Нагадаємо, що команда Kyiv Smart City займається проектною, комунікаційною та аналітичною роботою. Ініціатива планує та допомагає в розробці міських сервісів. Реалізовує громадські проекти, які стають частиною цифрової інфраструктури міста. Планує та розвиває навчальні програми. Організовує секторальні події, воркшопи, круглі столи, комунікаційні кампанії з просування міських сервісів та популяризації цифрової інфраструктури міста. Досліджує міський простір, працює з великими даними. Створює стратегію та тактику розбудови розумних міст. Працює над фреймворками оцінки smart city.