Презентуємо результати роботи Kyiv Smart City Hub за 2 роки

Презентуємо результати роботи Kyiv Smart City Hub за 2 роки

12 травня суспільному простору Kyiv Smart City Hub виповнилося 2 роки. За цей час ми провели більше 100 відкритих подій міської тематики. Прочитали більше 50 лекцій в рамках Kyiv Smart City School. Ініціювали дослідження, підтримували міські стартапи і запустили безліч проектів для розвитку розумного міста.

Святкування дня народження разом із громадою відбулося 23 травня. Нагадаємо, що кошти на створення міського смарт-центру були зібрані за допомогою краудфандингу, а це більш ніж 1 мільйон гривень. Хаб — перший в Україні інноваційний простір, створений спільнотою для спільноти. І за два роки наша команда доклала максимум зусиль, аби покращити міське середовище столиці. Пропонуємо вашій увазі найбільші досягнення Kyiv Smart City Hub.

Протягом двох років ми активно просуваємо ідею смарт-освіти для киян. Ми допомагаємо мешканцям міста долучатися до інноваційних трансформацій міського середовища. З цією метою ми створили Kyiv Smart City School. Адже розумне місто — це в першу чергу обізнані та проінформовані громадяни. Школа надає широкий спектр знань з урбаністичних та ІТ-дисциплін для киян.

Один з пріоритетів діяльності Хабу — якісна IT-освіта для дітей. Спільно з Академією Кодування та за підтримки КМДА ми створили унікальний проект для школярів – безкоштовні курси з основ програмування. Просто зараз ми надаємо дітям можливість опанувати технології, які змінять майбутнє всього людства. Заняття проходять на вихідних у Kyiv Smart City Hub, з викладачами-програмістами, які мають практичний досвід роботи в провідних IT-компаніях України. Більше того, у травні, в рамках Kyiv Smart City School закінчився вже другий ІТ-факультатив для учнів 6-х класів на базі спеціалізованої школи №61. Загалом більше 200 дітей навчилися програмувати завдяки Академії Кодування. Скористайтеся нагодою записати своїх дітей на на ці уроки онлайн!

Цього місяця також успішно завершився навчальний курс Arduino, організований платформою Kyiv Smart City School, спільно з Радіотехнічним факультетом НТУУ “КПІ ім. Ігоря Сікорського“. Для старшокласників проводилися заняття з основ технічного конструювання та робототехніки. Метою даного проекту є популяризація технічних дисциплін серед молоді старшого шкільного віку. Невдовзі ми плануємо повторювати цей освітній курс. Реєстрація триває!

Для активного громадянина дуже важлива обізнаність у фінансах. Задля цього команда Kyiv Smart City організувала для мешканців столиці курс лекцій з фінансової грамотності. Міжнародні експерти та успішні менеджери навчили киян, як правильно прорахувати бюджет проекту, сплачувати податки та будувати відносини з потенційними інвесторами. Багато часу приділялося напрацюванню технологічних рішень в рамках запуску міських стартапів.  Зараз ми розробляємо нові освітні програми, щоб забезпечити киян корисними знаннями для реалізації ідей із вдосконалення рідного міста.

До Хабу ми запрошуємо креативну спільноту, щоб разом вирішувати гострі проблеми міста та згенерувати якомога більше цікавих ідей для стартапів. У 2017 році ми запустили Акселератор міських проектів, щоб вдосконалити та допомогти інноваційним продуктам, які мають на меті зробити життя Києва максимально комфортним та технологічним, вийти на ринок. Серед наших переможців – революційні технічні розробки у галузі освіти, енергоефективності, розумного споживання, і навіть перша фінансова соціальна мережа! Ми дуже пишаємося, що в цифровій інфраструктурі Києва вже працюють деякі стартапи, які пройшли наші акселераційні програми.

Kyiv Smart City Hub залишається незмінною платформою для проведення воркшопів програми КМДА – Громадський Бюджет. Мешканці міста мають можливість подати на конкурс свої власні проекти з вдосконалення міського середовища. Їхню долю вирішує електронне голосування. Для обговорення проектів ми запрошуємо до Хабу громадських активістів та представників влади. Так спільними зусиллями у Києві стверджуються принципи Е-демократії, які завжди супроводжують процес формування розумного міста.

Дуже важливим напрямом діяльності Хабу є екологічний стан міста Києва. Ми робимо все можливе, щоб зберегти і розвивати зелені зони нашої столиці. Цього року спільно з КМДА та активними громадянами ми провели операцію “Каштан” – посадили на території ВДНГ близько 5 000 саджанців улюбленого дерева Києва. Для Хабу дуже важлива співпраця з ВДНГ у сфері поліпшення міської екології.

У Хабі ми досліджуємо екосистеми міста та напрацьовуємо підходи для вирішення існуючих проблем. Зокрема, нас турбує рівень забруднення і кількість шкідливих викидів у повітрі. Тому у Kyiv Smart City Hub 26 квітня ми зібрали провідних фахівців з екології на воркшоп “Моніторинг якості повітря у розумному місті”. Нами також було проведено масштабне дослідження диких та громадських пляжів міста Києва, щоб зрозуміти, наскільки вони безпечні для відпочинку людей. На черзі – дослідження якості води у Дніпрі та інших київських водоймах. Слідкуйте за нашими новинами!

Kyiv Smart City Hub еволюціонує як платформа і розробляє ефективні смарт-рішення відповідно до нових викликів. Приходьте до нас і поділіться своїми ідеями з розвитку Києва. Спільними зусиллями ми побудуємо комфортне, безпечне й інноваційне міське середовище. Чекаємо на вас!