Шкільний хакатон STEM Challenge: вчися кодувати, адже це модно.

Шкільний хакатон STEM Challenge: вчися кодувати, адже це модно.

Цієї суботи, 23 березня, в одному з ІТ-осередків Kyiv Smart City відбудеться шкільний хакатон STEM Challenge. Організатор заходу — міська ініціатива Kyiv Smart City. Партнери — спеціалізована школа №3, з поглибленим вивченням інформаційних технологій; ГО «Академічний Всесвіт» та Ukr Bot. У хакатоні братимуть участь діти з 6-ти столичних шкіл.

Дата: 23 березня 2019 року

Час: з 10.00 до 19.00 години

Локація: спеціалізована школа №3, з поглибленим вивченням інформаційних технологій (проспект Правди, 84).

Школи-учасники: школа №3, № 271, № 93, № 124, № 45, № 34. До заходу, окрім учнів, долучаться волонтери, батьки, вчителі.

Фестиваль STEM Challenge — креативна подія, що об’єднує прогресивну молодь та фахівців IT-галузі для обміну досвідом та ідеями у галузі науки, технологій, інженерії та математики (S — science, T — technology, E — engineering, M – mathematics). У рамках шкільного хакатону ми познайомимо учасників із робототехнічними конструкторами, навчимо їх програмувати мовою Scratch та С++. Ми даємо дітям можливість розвинути отримані на уроках математики та фізики компетентності, а також говоримо про те, що критичне мислення і вміння швидко вирішувати задачі надзвичайно необхідні у ХХІ сторіччі.

Найголовніше, що учасник фестивалю не обов’язково повинен мати високі досягнення із профільних предметів: математики, фізики, або ж інформатики. Мета заходу — привернути увагу та мотивувати учнів до вивчення нових технічних компетенцій, показати, як складне стає простим та цікавим. Формат хакатону дійсно згуртовує дітей, адже команда має чітко розподілити обов’язки між усіма учасниками. Кожен учасник з команди може мати декілька ролей одночасно, але із певним ступенем відповідальності.

Нагадуємо, що в день фестивалю команда повинна прибути до Спеціалізованої школи №3 та пройти реєстрацію з 8.30 до 10.00. Кожен учасник при собі повинен мати паспорт або учнівський квиток і пред’явити їх на вимогу організаторів або членів журі.

О 10.20 відбудеться жеребкування та призначення кожній команді менторів, які протягом дня допомагатимуть учасникам. Кожен з команди може звернутися до будь-якого ментора за консультацією, але за кожною командою закріплено мінімум 2 ментори до яких слід звертатись в першу чергу. Захист робіт у номінації «Sсratch-проект» та «Android-проект» відбувається з публічною презентацією проекту. Всього оцінять 21 номінацію.

Учасники працюватимуть на програмному забезпеченні: Java JDK, Eclipse IDE, Intelij IDE, Android Studio, Arduino IDE, mBlock, Processing, Scratch 2, Microsoft Office 2016 (2010), Інтернет браузер Google Chrome, Mozilla, Opera, Internet Explorer, GIMP Inkscape Wonder, Blockly, Sphero Edu, mBlock для Android або iOS.

Ярослава Бойко, координатор міської ініціативи Kyiv Smart City, прокоментувала: «Завдяки шкільним хакатонам ми, як представники міської ініціативи, популяризуємо STEM-освіту, роботу з робототехнікою, розвиваємо креативний та аналітичний потенціали у дітей і доводимо, що сучасна система освіти може бути дійсно інноваційною».

Мирослава Громова, директор ГО «СМАРТ СІТІ ХАБ», зазначила: «Глобальна мета Kyiv Smart City School — розвинути міждисциплінарні здібності дітей. Ми навчаємо їх застосовувати власні інформаційно-комунікаційні навички під час розв’язання складних завдань, показуємо як співпрацювати у команді, говоримо про те, що ініціатива та відповідальність є важливими компетенціями лідера, навіть якщо тобі всього 9 або 12 років. Ми виховуємо справжніх лідерів і розвиваємо нове амбітне покоління».

Олег Горбач, голова ГО «Академічний всесвіт», прокоментував: «Ми пропонуємо батькам та проактивним викладачам інформатики частіше долучатися до шкільних хакатонів. Разом ми зможемо створити креативне середовище для учнів, паралельну реальність, що допоможе їм удосконалити вже напрацьовані компетенції та розвинути міждисциплінарні навички».