Фестиваль громадської участі «ГБФест»: об’єднуємося заради майбутнього.

Фестиваль громадської участі «ГБФест»: об’єднуємося заради майбутнього.

18 травня, на день Європи, у столичному парку імені Т. Шевченка відбудеться перший фестиваль громадської участі та демонстрації результатів спільної взаємодії міської влади, громадськості та партнерів «ГБФест». Його головна мета – презентувати результати спільно реалізованих проектів у форматі влада–громада–партнери. Міська ініціатива Kyiv Smart City також підтримує захід та запропонує киянам цікавий інтерактив у власних демо-зонах.

  • Дата: 18 травня 2019 року
  • Час: 10:00-22:00
  • Локація: парк імені Т. Шевченка, Київ

На заході жителі міста дізнаються більше про роль громадськості у покращенні міського простору, ознайомляться з можливостями та інструментами взаємодії між владою, активною спільнотою та соціально-відповідальним бізнесом відповідно до принципів Ради Європи. Учасники та гості побачать процедури та регламенти взаємодії органів місцевого самоврядування, місцевих органів виконавчої влади, громадськості та ЗМІ. Захід покликаний показати важливість врахування громадської думки у процесах прийняття рішень, формуванні та реалізації міських політик, розширенні співпраці з неурядовими організаціями. Ми прагнемо аби містяни побачили реалізовані міські проекти, зокрема, завдяки Громадському бюджету.

Київ дуже динамічно розвивається, і головним чином завдяки активній громаді. Для більш ефективного залучення киян і громадських організацій до прийняття рішень щодо впровадження європейських практик, було створено більше ніж 20 інструментів. Серед них е-петиції та дієвий інструмент прямої демократії — Громадський бюджет. За останні три роки сервісами скористалися понад 2,8 мільйона киян. Для соціально-відповідального бізнесу «ГБФест» — це чудова нагода посилити діалог із міською владою, а для киян — більше дізнатися про стратегії розвитку Києва та про інструменти участі в процесі прийняття рішень.

На 15 локаціях «ГБФесту» можна буде познайомитися з найкращими практиками Європейської участі та результатами спільно реалізованих міжнародних проектів. У рамках фестивалю будуть проведені майстер-класи, цікаві просвітницькі заходи та квести, відбудеться спортивний флеш-моб, виступи музикантів. У зонах від міської ініціативи Kyiv Smart City ви зможете придбати та поповнити Kyiv Smart Card, або ж купити квиток із QR-кодом, безкоштовно зареєструвати власного домашнього улюбленця в реєстрі домашніх тварин, а також почитати Путівник розумного киянина. Ми познайомимо вас із напрямками нашої діяльності та розповімо про успіхи, які робить Київ як smart-столиця вже сьогодні.

Цього року 802 команди подали 2185 проектів на суму 1 066 813 831 грн. Усе це — реальні зміни, яких вдалось досягти завдяки впровадженню інноваційного формату взаємодії між владою громадськістю та партнерами.  Нагадуємо 6 березня завершилася реєстрація проектів на ГБ-2020. 24 квітня 2019 року відбудеться публічне обговорення проектів. Згодом заплановано проведення експертизи, доопрацювання та оскарження експертних висновків. А вже з 15 травня до 6 червня включно кияни зможуть віддати свої голоси за найкращі проекти.

Організатор — КП “Центр публічної комунікації та інформації”. Партнери заходу: Рада Європи, міська ініціатива Kyiv Smart City, Міністерство молоді та спорту України, Dream GO, GRANI, Hipacoma. За підтримки — Київської міської державної адміністрації і Департаменту суспільних комунікацій.