У рамках Kyiv Smart City Forum 2018 відбулося нагородження найкращих проектів українських міст

У рамках Kyiv Smart City Forum 2018 відбулося нагородження найкращих проектів українських міст

31 жовтня у столиці відбувся Kyiv Smart City Forum 2018, одна з головних подій Східної Європи, присвячена популяризації впровадження інноваційних рішень у містах.  Його мета — привернути увагу до використання смарт-сіті технологій для розбудови міської інфраструктури, а також познайомити громадськість із кращими світовими практиками та реальними кейсами. У рамках Форуму відбулася урочиста церемонія нагородження міст-лідерів з впровадження інноваційних рішень.

Нагороди отримали найкращі міські проекти, громадські та державні ініціативи у 5-ти номінаціях:

  • Найкраще інноваційне місто — за найефективніше використання технологій для трансформації міського простору.
  • Найкраща транспортна модель міста — за найвищі стандарти у розвитку транспортної інфраструктури.
  • Найкомфортніше місто для життя — за найвищі стандарти проживання та рівень задоволеності населення.
  • Місто стартапів — за підтримку у втіленні інноваційних проектів та технологічних рішень з метою вдосконалення міського простору.
  • Екологічне та енергоефективне місто — за використання розумних технологій для захисту міської екосистеми.

Спеціальна номінація Відкрите місто була вручена за успішне залучення громадян до державотворення та місцевого управління завдяки використанню інформаційно-комунікаційних технологій.

Міста були запрошені подавати заявки зі своїми успішними проектами під конкретні номінації. Претенденти надсилали інформацію, де вказували про проекти міста, що були реалізовані у період з листопада 2017 до серпня 2018 року. Організаційний комітет Kyiv Smart City Forum за підтримки Асоціації міст України отримав заявки про найбільш інноваційні проекти, які були впроваджені у містах протягом року.

Номінація “Екологічне та енергоефективне місто”

Переможець: місто Кривий Ріг

За створення Модулю «Екомоніторинг», який забезпечує у режимі онлайн висвітлення даних міських автоматизованих стаціонарних постів спостереження за станом атмосферного повітря Кривого Рогу. В режимі онлайн є можливість контролювати та порівнювати стан атмосферного повітря, відстежувати зміни, пов’язані з техногенним впливом на атмосферне повітря та погодними умовами, пересвідчуватись у екологічній ефективності повітроохоронних заходів, що реалізуються суб’єктами господарювання в межах реалізації Міської програми вирішення екологічних проблем Кривбасу та поліпшення стану навколишнього природного середовища. На сьогодні у модулі здійснюється висвітлення даних з 4 міських автоматизованих постів та 9 автоматизованих постів підприємств. У такий спосіб місто працює над покращенням екологічної ситуації у місті.

Номінація “Найкомфортніше місто для життя”

Переможець: Київ

За 3 роки в Києві запроваджено майже 40 проектів, спрямованих на підвищення безпеки, комфорту та рівня довіри мешканців міста до влади. Задля комфорту киян було створено такі сервіси, як-от Відкритий бюджет, Бюджет участі, е-петиції, Контактний центр 1551, система інформування. Вже найближчим часом запрацює е-квиток для оплати проїзду в міському транспорті. «Контактний центр міста Києва 15-51» – це єдиний портал для прийому скарг і пропозицій від мешканців міста з метою покращення якості життя у столиці. Кабінет киянина – ресурс, на якому завдяки ідентифікації через Картку киянина, електронну пошту, електронний цифровий підпис або Bank ID, кияни зможуть користуватися сервісами, які пропонує місто, онлайн.

Запис на прийом до лікаря онлайн: 4 500 записів до лікаря реалізовується щодня. З них 60% відбувається онлайн. Півмільйона киян записалось до лікаря за час роботи системи. Запис в дитячий садок онлайн: 133 тисячі записів в дитячий садок було створено в системі за час її роботи з березня 2017 року. 60 тисяч дітей було оформлено до дитячих садків міста. Безкоштовним доступом вай-фай обладнані – парк імені Тараса Шевченка; метро Золоті Ворота, Палац Спорту, Майдан Незалежності, Палац «Україна»; на Михайлівській, Софіївській, Контрактовій та Поштовій площах; біля НСК «Олімпійський» та в районі Фунікулеру.

1211 одиниць міського транспорту обладнані безпровідними точками доступу до інтернет-мережі. Проект «Безпечне місто» створений для безпеки киян, контролю роботи комунальних служб, контролю і управління трафіком в місті. Вже зараз функціонує розпізнавання облич, розпізнавання номерів автомобілів. 5 823 камер працює у Києві в рамках загальноміської системи відеоспостереження.

Номінація “Найкраще інноваційне місто”

Переможець: Харків

Місто науки та студентства – а це найцінніший людський капітал для розвитку сфери інновацій. У 2018 році у місті була реалізована низка проектів у різних сферах життєдіяльності міста: інфраструктура, електронне врядування та адміністративні послуги, екологія, тощо. Презентація інноваційних розробок за посиланням.

Номінація “Найкраща транспортна модель міста”

Переможець: Тернопіль

За створення автоматизованої системи оплати проїзду та обліку пасажирів (АСОП та ОП). Дана система зручна як для пасажирів, так і для контролю прозорості розрахунків та запобігання корупційних схем. Tracklam – розробник розумних зупинок та системи сповіщення пасажирів – монітори, що встановлюються в громадському транспорті з метою інформування жителів про рух транспорту і зупинки. Усі об’єкти допомагають людям з вадами слуху та зору орієнтуватися в графіках руху громадського транспорту. Можуть транслювати новини, погоду, курс валют та рекламу, чим сприяють збагаченню міського бюджету. Вмонтовані камери спостереження можуть пильнувати громадський спокій.

Номінація “Місто стартапів”

Переможець: Львів

Управління інформаційних технологій департаменту розвитку Львівської міської ради щорічно організовує Ідеатон, метою якого є популяризація електронних сервісів в Україні за допомогою продукування та втілення нових ідей та проектів. У 2017 році в межах Форуму електронного врядування 451°Е відбувся перший студентський ідеатон, у якому перемогла команда з НУ «Львівська політехніка». Переможці ідеатону розробили сайт і мобільний додаток, за допомогою якого мешканці можуть надсилати відгук про заповненість сміттєвих майданчиків. Ці дані Львівська міська рада використовує для покращення роботи з перевізниками. У 2018 році переможцями ідеатону стала команда студентів з НЛ НУ «Львівська політехніка» з напрямку «Інтернет речей» з проектом «Any Art», основною ідеєю якого була заміна надписів вульгарних картинок на будівлях та стінах міста на кольорові сучасні цікаві малюнки.

Номінація “Відкрите місто 2018”

Переможець: Дрогобич

Місто отримало нагороду за створення платформи Smart City, що використовується мешканцями та службовцями для ефективного управління ресурсами громади в інтересах сталого розвитку громади. Платформа Smart City базується на поєднанні концепції Open Data з технологіями електронного урядування (E-gov), електронної демократії (E-dem) та інтернету речей (IoT). Використання платформи Smart City забезпечила місту Дрогобич партисипативність громадян в управлінні громадою, організації стратегування сталого розвитку. Побудова екосистеми Розумна громада проходила в декілька етапів:

  1. Розгортання платформи Smart City та проекту Open Data.
  2. Впровадження компонентів Smart Citizen.
  3. Впровадження компонентів Smart Governence.
  4. Організація стратегічного розвитку на базі міжнародних стандартів сталого розвитку та оперативного планування завдяки платформі Smart City та сервісу Open Data.

*Результати конкурсу ґрунтуються на отриманих 79 конкурсних заявок від українських міст.