Еко-воркшоп: Мікроклімат міста та зелені зони.

Еко-воркшоп: Мікроклімат міста та зелені зони.

Екологія та енергоефективність — виклик сучасності не лише на міському рівні. Вдала імплементація локальних пілотних проектів дає змогу їх масштабувати на території всієї країни у будь-яких населених пунктах. Найбільш важливою задачею є створення та впровадження інтелектуальних інтегрованих систем для моніторингу споживання енергетичних ресурсів та оцінки екологічної ситуації.  Лише через моніторинг та аналітику є можливим визначити поточний стан речей та прийняти ефективні управлінські рішення.

Саме тому ініціатива Kyiv Smart City продовужує розвивати напрямок Smart Environment та робити столицю більш екологічною. Сьогодні у Kyiv Smart City Hub відбувся четвертий екологічний воркшоп, присвячений мікроклімату міста та зеленим зонам. На заході розглянули існуючі проблеми обліку зелених насаджень та контролю за дотриманням норм із озеленення у столиці. Учасники воркшопу ознайомилися з останніми науковими дослідженнями впливу зелених зон міст на мікроклімат житлових районів та з кращими практиками впровадження обліку зелених насаджень. І сформували управлінню екології КМДА та КО «Київзеленбуд» пропозиції на основі висновків досліджень, які будуть сформовані та передані вже наступного тиждня.

Ініціатива Kyiv Smart City презентувала результати проекту “Комфорт та еко-безпека в умовах міста”. Олександра Халаїм, голова ГО Український екологічний клуб “Зелена хвиля” презентувала результати проекту “Адаптуючись до зміни клімату: міське озеленення на захисті мікроклімату житлових зон”. Богдан Яйлімов, старший науковий співробітник Інституту космічних досліджень НАН України та ДКА України розповів про сегментацію міських територій за рівнем урбанізації та озеленення. Керівник стартапу NORА, Олександр Терещенко, пояснив учасникам як саме діджитал-моделювання та використання віртуальної реальності зможе допомогти столиці в обліку та систематизації зелениx насаджень.

Також на заході обговорювали діалог влади та громадськості у розробці міських документів із озеленення, альтернативні технології обліку зелених насаджень, досвід міст Львів та Рівне у впровадженні обліку зелених насаджень, а також озеленення міста силами молоді та  мотивація до еко-вчинків.