Стан впровадження е-квитка в муніципальному транспорті столиці.

Стан впровадження е-квитка в муніципальному транспорті столиці.

За допомогою єдиного квитка, транспортної картки Kyiv Smart Card, Картки киянина або  паперового квитка з QR кодом, можна вже сьогодні оплатити проїзд в будь-якому громадському транспорті. У салоні наземного транспорту потрібно піднести картку або квиток до валідатора й оплатити проїзд. Оплата проїзду в Метрополітені відбувається шляхом реєстрації транспортної картки на автоматично пропускному пункті (турнікеті).

Юрій Назаров, Директор Департаменту інформаційно-комунікаційних технологій КМДА зазначив: «Станом на 13 лютого 2019 року 1326 одиниці наземного муніципального транспорту вже обладнано бортовими комп’ютерами та валідаторами. Модернізовано 76 турнікетів у 68 вестибюлях Київського метрополітену. Ці турнікети мають відповідні позначки KYIV SMART CARD. За лютий маємо наступну статистику: кількість пільгових перевезень становить майже 1,7 млн. Кількість платних перевезень — більше 7 тис. Згодом до сплати проїзду ми плануємо під’єднати й розрахунок банківською карткою. А Дослідну експлуатацію е-квитка плануємо закінчити восени цього року».

{"autoplay":"true","autoplay_speed":3000,"speed":300,"arrows":"true","dots":"true"}

Вже розпочато продаж та поповнення транспортних карток KYIV SMART CARD на станціях метро «Хрещатик», «Театральна», Майдан Незалежності», «Акедеммістечко», «Лісова», Арсенальна», «Теремки», «Видубичі», «Сирець» та «Почайна». Поповнити картку також можна в Особистому кабінеті киянина, в касах вказаних десяти станцій метрополітену та в терміналах iBox.
Найближчим часом придбати та поповнити транспортну картку буде можливо в терміналах самообслуговування, розташованих у всіх вестибюлях КП «Київський метрополітен» та станціях швидкісного трамваю, касах Т-кіосків, окремо поповнити – в мобільному додатку Kyiv Smart City, терміналах 2click, на сайтах iPay та Portmone. Згодом до сплати проїзду ми плануємо під’єднати й розрахунок банківською карткою.

А от пільгові категорії мають оформити «Муніципальну «Картку Киянина». Її можуть отримати ті, у кого є пільги на виплати з бюджету Києва, хто офіційно працевлаштований в столиці, переміщені особи, які стоять на обліку в Києві, учні шкіл та вузів, а також їхні батьки та опікуни. Для отримання карти потрібно подати заявку до банку учасника проекту – АТ «ОЩАДБАНК» і надати пакет документів: паспорт, ідентифікаційний код, документи, що підтверджують право на отримання картки, документ про надання пільг (за наявності).

При здійсненні контролю оплати проїзду, контролер переводитиме систему та транспортні термінали в режим контролю і спеціальним приладом інспекції перевірятиме факт оплати пасажиром транспортної послуги перевізника.

Дослідну експлуатацію е-квитка плануємо закінчити восени цього року, а розпочати запуск е-квитка у маршрутках – після закінчення дослідної експлуатації системи в муніципальному транспорті.

Більш детальну інформацію можна отримати на сторінці KYIV SMART CARD у Facebook, на міському порталі https://transport.kyivcity.gov.ua/, а також за телефоном гарячої лінії 044 366 55 55.