Стан впровадження е-квитка в муніципальному транспорті столиці.

Стан впровадження е-квитка в муніципальному транспорті столиці.

За допомогою єдиного квитка, транспортної картки Kyiv Smart Card, Картки киянина або  паперового квитка з QR кодом, можна вже сьогодні оплатити проїзд в будь-якому громадському транспорті. У салоні наземного транспорту потрібно піднести картку або квиток до валідатора й оплатити проїзд. Оплата проїзду в Метрополітені відбувається шляхом реєстрації транспортної картки на автоматично пропускному пункті (турнікеті).

Юрій Назаров, Директор Департаменту інформаційно-комунікаційних технологій КМДА зазначив: «Станом на 13 лютого 2019 року 1326 одиниці наземного муніципального транспорту вже обладнано бортовими комп’ютерами та валідаторами. Модернізовано 76 турнікетів у 68 вестибюлях Київського метрополітену. Ці турнікети мають відповідні позначки KYIV SMART CARD. За лютий маємо наступну статистику: кількість пільгових перевезень становить майже 1,7 млн. Кількість платних перевезень — більше 7 тис. Згодом до сплати проїзду ми плануємо під’єднати й розрахунок банківською карткою. А Дослідну експлуатацію е-квитка плануємо закінчити восени цього року».

Вже розпочато продаж та поповнення транспортних карток KYIV SMART CARD на станціях метро «Хрещатик», «Театральна», Майдан Незалежності», «Акедеммістечко», «Лісова», Арсенальна», «Теремки», «Видубичі», «Сирець» та «Почайна». Поповнити картку також можна в Особистому кабінеті киянина, в касах вказаних десяти станцій метрополітену та в терміналах iBox.
Найближчим часом придбати та поповнити транспортну картку буде можливо в терміналах самообслуговування, розташованих у всіх вестибюлях КП «Київський метрополітен» та станціях швидкісного трамваю, касах Т-кіосків, окремо поповнити – в мобільному додатку Kyiv Smart City, терміналах 2click, на сайтах iPay та Portmone. Згодом до сплати проїзду ми плануємо під’єднати й розрахунок банківською карткою.

А от пільгові категорії мають оформити «Муніципальну «Картку Киянина». Її можуть отримати ті, у кого є пільги на виплати з бюджету Києва, хто офіційно працевлаштований в столиці, переміщені особи, які стоять на обліку в Києві, учні шкіл та вузів, а також їхні батьки та опікуни. Для отримання карти потрібно подати заявку до банку учасника проекту – АТ «ОЩАДБАНК» і надати пакет документів: паспорт, ідентифікаційний код, документи, що підтверджують право на отримання картки, документ про надання пільг (за наявності).

При здійсненні контролю оплати проїзду, контролер переводитиме систему та транспортні термінали в режим контролю і спеціальним приладом інспекції перевірятиме факт оплати пасажиром транспортної послуги перевізника.

Дослідну експлуатацію е-квитка плануємо закінчити восени цього року, а розпочати запуск е-квитка у маршрутках – після закінчення дослідної експлуатації системи в муніципальному транспорті.

Більш детальну інформацію можна отримати на сторінці KYIV SMART CARD у Facebook, на міському порталі https://transport.kyivcity.gov.ua/, а також за телефоном гарячої лінії 044 366 55 55.